بازدید 2424

خرید گندم کشور از مرز ۴ میلیون تن گذشت

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اعلام این که خرید تضمینی گندم در ۲۱ استان کشور از مرز ۴ میلیون تن عبور کرد، گفت: برای نخستین بار در سال جاری، میزان خرید گندم از مدت زمان مشابه سال گذشته سبقت گرفت.
کد خبر: ۱۲۴۲۳۱۷
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۲ 12 June 2024

 

به گزارش تابناک، بر اساس اعلام شرکت بازرگانی دولتی ایران سید سعید راد با اعلام خریداری ۴ میلیون و ۶ هزار تن گندم تا ساعت ۷ صبح امروز، افزود: در سال جاری، ۳۷ هزار تن گندم بیشتر از سال گذشته خریداری کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه ارزش گندم‌های خریداری شده با قیمت هر کیلوگرم ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان تا صبح امروز ۷۰ هزار و ۵۳۷ میلیارد تومان بوده است، اظهار کرد: از این مبلغ تاکنون، ۳۰ هزار و ۲۷۳ میلیارد تومان به حساب کشاورزان واریز شده و پرداخت مابقی مطالبات نیز در دست پیگیری و اقدام است.

راد با بیان این که فرایند خرید گندم در ۲۱ استان کشور آغاز شده و استان خوزستان با خرید یک میلیون و ۵۸۳ هزار تن گندم در کشور پیشتاز است، تصریح کرد: پس از استان خوزستان، به ترتیب استان‌های گلستان با خرید ۷۹۶ هزار تن، فارس با خرید ۳۸۸ هزار تن، ایلام با خرید ۲۷۴ هزار تن و کرمان با خرید ۲۲۵ هزار تن گندم در رتبه‌های دوم تا پنجم خرید این محصول در کشور قرار دارند.

وی با اعلام این که به ترتیب استان‌های گلستان با ۸۷ درصد، اصفهان با ۶۰ درصد و مازندران با ٣٠ درصد، بیشترین رشد خرید گندم را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته‌اند، خاطرنشان کرد: تاکنون ۴۳ درصد مطالبات کشاورزان کشور پرداخت شده که این میزان در ۶ استان به ۶۸ تا ۸۰ درصد می‌رسد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
بلیط هواپیما
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم