بازدید 5110

تغییر نرخ دلار در آستانه اعلام آمار تورم آمریکا

ارزش دلار در برابر یورو در بالاترین حد یک ماه اخیر بود و امروز سه شنبه در مسیر رسیدن به بالاترین سطح یک هفته اخیر در برابر ین قرار دارد.
کد خبر: ۱۲۴۲۱۴۳
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۵۹ 11 June 2024

 به گزارش تابناک، این در حالی است که معامله گران منتظر آمار تورم در ایالات متحده و انتظارات جدید برای نرخ بهره ایالات متحده در روز چهارشنبه هستند.

دلار پس از رسیدن به بالاترین سطح خود از ۳ ژوئن در ۱۵۷.۳۳۵ ین، ۰.۱۵ درصد افزایش یافت و به ۱۵۷.۲۷۵ ین رسید.

یورو پس از سقوط به ۱.۰۷۳۳ دلار در روز دوشنبه در ۱.۰۷۶۸۲۵ دلار تثبیت شد که پایین‌ترین سطح از ۹ مه یعنی پس از به قدرت رسیدن راست افراطی در انتخابات پارلمان اروپا است که باعث شد امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام قانونگذاری شود.

پوند انگلیس نیز در ۱.۲۷۳۵۵ دلار تثبیت شد.

شاخص دلار که عملکرد واحد پول آمریکا را در برابر سبدی متشکل از ۶ ارز اصلی اندازه گیری می‌کند، پس از رسیدن به ۱۰۵.۳۹ در روز دوشنبه برای اولین بار از ۱۴ می، به ۱۰۵.۱۲ رسید.

اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز انتظار دارند که تورم قیمت مصرف‌کننده در ایالات متحده از ۰.۳ درصد در ماه می‌به صورت سالانه به ۰.۱ درصد کاهش یابد و فشار‌های تورمی اصلی در ۰.۳ درصد به صورت ماهانه تثبیت شود.

به گزارش عمون، بازار‌ها انتظار ندارند در پایان نشست کمیته بازار آزاد آمریکا که به مدت دو روز ادامه دارد و روز چهارشنبه به پایان می‌رسد، تغییری در سیاست پولی آمریکا اعلام شود، اما سیاست گذاران انتظارات اقتصادی و همچنین پیش بینی‌های خود از چشم انداز نرخ بهره را بیان خواهند کرد.

منبع: صدای بورس

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم