بازدید 2695

خشن‌ترین بازیکنان لیگ برتر چه کسانی هستند؟

در فوتبال گاهی اوقات خشونت با تعصب و جنگندگی معنا می‌شود. معنایی که گاهی اوقات ارتباطی به دریافت کارت زرد و قرمز ندارد.
کد خبر: ۱۲۴۱۶۱۰
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۳ 08 June 2024

 به گزارش تابناک، خشن‌ترین بازیکن لیگ برتر چه کسی است؟ حدس‌زدن بازیکنانی که قرار است در لیست خشن‌ترین‌های این فصل قرار بگیرند کار سختی نیست. بازیکنانی که احتمالا بیشتر آنها در پست دفاع و یا هافبک دفاعی بازی می‌کنند و براساس اقتضای پستشان هم خطا می‌کنند و هم کارت می‌گیرند. 
 

البته هستند مدافعانی هم که این کار را با کمترین خطا و ریسک انجام می‌دهند و برعکس آنها هم مدافعانی داریم که هر فصل نامشان را می‌توان در جمع خشن‌ترین‌ها دید مثل شجاع خلیل‌زاده. 

شجاع خلیل‌زاده این فصل هم با دریافت 10 کارت زرد و یک کارت قرمز عنوان خشن‌ترین را از آن خود کرده است. این مدافع در هر تیمی که بوده و در هر رقابتی رکوردی را در این زمینه به دست آورده است. شجاع زمانی که در پرسپولیس بازی می‌کرد در یک فصل از لیگ قهرمانان آسیا عنوان خشن‌ترین بازیکن ایرانی لیگ را هم به دست آورد! 

همچنین از خشونت‌های او در تیم ملی هم می‌توان مثال زد که مهم‌ترین و آخرین  آن در بازی با قطر در جام ملت‌های آسیا اتفاق افتاد که انتقادات زیادی را به دنبال داشت و خیلی‌ها این اخراج را یکی از دلایل اصلی باخت ایران در آن بازی دانستند.

نکته جالب در مورد آمار کارت‌های شجاع در این فصل این است که او تقریبا تمام کارت‌هایش را در بازی‌های خارج از خانه گرفته است. به نظر می‌رسد که بازی کردن مقابل هواداران تبریزی باعث شده تا او در بازی‌های خانگی بازیکن خوش‌اخلاق‌تری باشد.

 دریافت 8 کارت زرد خارج از خانه و 2 کارت زرد در بازی‌های خانگی مویدی بر این ادعاست. البته تراکتور یک بازیکن خشن دیگر هم داشته و آن صفا هادی است که با دریافت 8 کارت زرد و 2 کارت قرمز رکورد دیگری را در اختیار دارد و این دو بازیکن در کل تراکتور را به عنوان خشن‌ترین تیم لیگ رساندند.

کریم اسلامی بازیکن هوادار هم با دریافت 5 کارت زرد خشن‌ترین بازیکن خارج از خانه بوده است. هوادار هم در کنار تراکتور خشن‌ترین تیم لیگ بوده است و با دریافت 81 کارت زرد و 3 کارت قرمز بازی خشنی را به نمایش گذاشته است.

 

منبع:فوتبالی

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم