بازدید 2006

قدردانی وزیر ورزش از بانوان المپیکی و پارالمپیکی

کد خبر: ۱۲۳۹۸۰۸
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۳ 28 May 2024

قدردانی وزیر ورزش از بانوان المپیکی و پارالمپیکی

به گزارش تابناک به نقل از تسنیم  وزیر ورزش و جوانان از بانوانی المپیکی و پارالمپیک ایران تجلیل کرد.

مراسم تجلیل از بانوان ورزشکار راه‌یافته به المپیک و پارالمپیک 2024 با حضور کیومرث هاشمی در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

هاشمی در این جلسه اظهار داشت: قرار بود در ایام دهه کرامت این نشست برگزار شود که به دلیل شهادت رئیس جمهور برگزاری آن به وقفه افتاد. شهادت آیت‌الله رئیسی و هیئت همراه ضایعه بسیار سخت و سنگینی برای کشور بود، ولی راه او را باید ما ادامه دهیم.

وی افزود: آیت‌الله رئیسی دغدغه زیادی درباره قهرمانان داشتند. حضور ایشان در کمتر از هفت ماه در دو جلسه مراسم تجلیل نشان داد که دغدغه ورزشکاران را داشتند و بلافاصله دستور پرداخت پاداش‌ها را دادند‌. علاقه‌مندی ایشان به تک تک ورزشکاران برکسی پوشیده نیست.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اهمیت جایگاه ورزشکاران خاطرنشان کرد: ما بارها به این موضوع اشاره کرده‌ایم که شأن حضور ما در عرصه مدیریت ورزش به خاطر حضور قهرمانان است. وجود ما در این عرصه برای خدمت‌رسانی به تک‌تک ورزشکاران و قهرمانان است‌.

هاشمی همچنین با اشاره به دیدار اخیر ورزشکاران با رهبر انقلاب نیز گفت: در این دیدار مقام معظم رهبری در فرمایشات خود تقدیر و تشکر از ورزشکاران و اقدامات فرهنگی آنها داشتند‌. ورزش ما یک ورزش فرهنگی است و نکات فرهنگی مشمول خیلی از کارها می‌شود.

وی ادامه داد: تبریک می‌گویم بابت تمام افتخاراتی که تا به این لحظه به دست آمده است. ورزشکاران سفیران کشور در بالاترین سطح مسابقات که در جهان برگزار می‌شود، هستند. ورزشکاران با یک مدال دل میلیون‌ها نفر را شاد می‌کنند و این یک کار فرهنگی است و همه به این ظرفیت قهرمانان اشراف دارند.

وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: 210 کشور در المپیک شرکت می‌کنند و همه دنیا شما را می‌بینند. 20 هزار خبرنگار این مسابقات را پوشش می‌دهند و این نشان دهنده اهمیت مسابقات المپیک است.

وی بیان کرد: شما می‌توانید در دهکده بازی‌ها و ارتباطی که با ورزشکاران دیگر کشورها می‌گیرید ایران را به همه دنیا نشان دهید.

کیومرث هاشمی افزود: خیلی از ورزشکاران تا به ایران نیایند نمی‌دانند که کشور ما چگونه است و قطعاً در مراودات خود می‌توانید همه را با ظرفیت‌های کشور ایران آشنا کنید. کشور روی ورزشکاران سرمایه‌گذاری کرده و شما نیز به خوبی جواب این اعتماد را داده‌اید. از شما می‌خواهیم که تلاش کنید و هرکسی نسبت به تلاشی که می‌کند نتیجه می‌گیرد.

همچنین مریم کاظمی‌پور معاون توسعه ورزش بانوان نیز در ابتدای مراسم اظهار کرد: توصیه‌ها و تأکیدات رئیس جمهور شهید و نگاه ایشان به ورزش بانوان هیچ‌وقت فراموش نخواهد شد. آقای رئیس جمهور نگاه پدرانه‌ای در این زمینه داشتند و امیدوارم به میمنت این جلسه، مسیر موفقیت را به دعای همه این عزیزان طی کنید و با موفقیت دل مردم‌ را شاد کنید

وی ادامه داد: ما در بخش المپیک 9 سهمیه اعلام شده قطعی و یک سهمیه اعلام نشده قطعی داریم. امیدواریم در دوومیدانی و تیراندازی با کمان سهمیه داشته باشیم. ما در المپیک توکیو 9 سهمیه داشتیم و در این المپیک شاهد افزایش سهمیه خواهیم بود. ما در پارالمپیک پیش رو، 15 سهمیه داریم و امیدوارم بهترین کیفیت را از ورزشکاران در رقابت‌های پارالمپیک شاهد باشیم.

در این مراسم محمود خسروی‌وفا رئیس کمیته ملی المپیک، غفور کارگری رئیس کمیته ملی پارالمپیک، اسبقیان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، علیرضا پسندیده مدیرکل حوزه وزارتی و طاهره علی‌آبادی حضور داشتند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم