بازدید 2147

علت افت محبوبیت بایدن در ایالت های کلیدی

حمایت‌های بایدن از جنایات رژیم صهیونیستی در جریان جنگ غزه می‌تواند به قیمت شکست وی در ایالت‌های کلیدی آمریکا تمام شود.
کد خبر: ۱۲۳۹۵۷۰
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۱ 27 May 2024

 

به گزارش تابناک، نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که حدود ۲۰ درصد از رای‌دهندگان آمریکایی حامی فلسطین در پنج ایالت‌ کلیدی آمریکا به دلیل حمایت جو بایدن از جنگ «اسرائیل» در غزه قصد ندارند در انتخابات ماه نوامبر به وی رای دهند.

نظرسنجی جدید انجام گرفته از سوی موسسه نظرسنجی یوگاو نشان می‌دهد، مدیریت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در حمله رژیم صهیونیستی به غزه، تاثیر زیادی بر کاهش شانس وی جهت پیروزی مجدد در انتخابات دارد.

موضوعی که نشان دهنده این واقعیت است که سیاست‌های بایدن در قبال این جنگ نه تنها از نظر اخلاقی، اشتباه بوده بلکه از نظر سیاسی هم برای وی فاجعه‌آمیز خواهد بود.

نظرسنجی انجام گرفته شده رای‌دهندگان آمریکایی در آریزونا، میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین را مورد بررسی قرار داده است. ایالت‌هایی که بایدن در سال ۲۰۲۰ در همه آنها پیروز شد. مینه‌سوتا نیز ایالت پنجم مورد بررسی در این نظرسنجی بوده است.

طبق نتایج این نظرسنجی، بایدن نمی‌تواند بدون در نظرگرفتن اعتقادات و خواسته‌های بخش بزرگی از پایگاه انتخاباتی دموکرات‌ها شانسی برای پیروزی مجدد در انتخابات ریاست‌جمهور پیش‌روی آمریکا داشته باشد.

اسامه ابورشید، تحلیلگر سیاسی با استناد به نتایج این نظرسنجی عنوان کرده است: درصد زیادی از دموکرات‌ها با مدیریت بایدن در جنگ اسرائیل در غزه مخالف هستند. درصد بیشتری از آنها هم خواهان تغییر در سیاست‌ها و برقراری آتش‌بس فوری و دائمی در غزه هستند.

طبق بررسی‌های انجام گرفته شده، در هر یک از ۵ ایالت کلیدی و مهم آمریکا در نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور، از هر ۵ رای‌دهنده، یک نفر عنوان کرده که احتمالا به دلیل مدیریت بایدن در جریان جنگ غزه به او رای نمی‌دهد.

هر ۵ ایالت مورد نظر دارای جمعیت قابل توجهی عرب و مسلمان آمریکایی هستند که با سیاست‌های بایدن در قبال جنگ غزه به مخالفت پرداخته‌اند. در جریان انتخابات مقدماتی نیز این ایالت‌ها میزبان کمپین‌های رای‌دهندگان دموکرات حامی رای «عدم تعهد» بودند.

نظرسنجی‌های انجام گرفته نشان می‌دهد، بر خلاف نتایج انتخابات سال ۲۰۲۰، ترامپ در ایالت‌های کلیدی آمریکا نسبت به بایدن در وضعیت بهتری قرار دارد.

منبع: فارس

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم