بازدید 2586

زلنسکی دست به دامن چین و آمریکا شد

رئیس‌جمهور اوکراین که از ابتدای جنگ با روسیه در حال دریافت کمک‌های همه جانبه غرب است، خواستار ادامه کمک‌ها به کشورش شد.
کد خبر: ۱۲۳۹۴۰۴
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۴ 26 May 2024

به گزارش تابناک به نقل از فارس، رئیس‌جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی از سران آمریکا و چین خواست در نشست ۲۶ خرداد ماه به میزبانی سوئیس درباره جنگ اوکراین شرکت کنند.


در شرایطی که اوکراین مذاکره نکردن با روسیه را رسما به قانون تبدیل کرده، رئیس‌جمهور این کشور از آمریکا و چین برای رسیدن به صلح کمک خواست.

زلنسکی یک ویدئو در ایکس (توئیتر سابق) منتشر کرد و گفت که «روسیه توسط مردانی اداره می‌شود که می‌خواهند آتش زدن زندگی‌ها، ویران کردن شهرها و روستاها و محو مرزهای ملی از طریق جنگ را به یک هنجار تبدیل کنند».

رئیس‌جمهور اوکراین که از ابتدای جنگ با روسیه در حال دریافت کمک‌های همه جانبه غرب است، خواستار ادامه کمک‌ها به کشورش شد.

به گفته او، «هیچ ملتی وجود ندارد که بتواند به تنهایی چنین جنگی را بدون دریافت کمک به اتمام برساند. به تعامل «رهبران جهانی» نیاز است».

در حالی که سال گذشته اوکراین هرگونه مذاکره با روسیه را غیرقانونی خواند و این موضوع را به قانون تبدیل کرد، زلنسکی گفت که «آیا روسیه خواهان گفت‌وگو است؟ اوکراین بزرگ‌ترین تجربه جهانی درباره دروغ‌های روسیه را دارد و به همین دلیل به تلاش‌های جهانی نیاز است».

زلنسکی به اجلاس ۱۵ ژوئن (۲۶ خرداد) «نشست جهانی صلح» به میزبانی سوئیس اشاره کرد؛ نشستی که روسیه در آن حاضر نمی‌شود. او گفت که بیش از هشتاد کشور حضور خود را تایید کردند و اوکراین از رهبران دیگر کشورها برای پیوستن به این نشست دعوت می‌کند.

رئیس‌جمهور اوکراین گفت که «من از رئیس‌جمهور جو بایدن رهبر ایالات متحده و رئیس‌جمهور شی رهبر چین، درخواست می‌کنم لطفا رهبری خود را در پیشبرد صلح نشان دهید».

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم