بازدید 1847

مرگ ۲۰ نوجوان تهرانی در تصادفات

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ درباره رانندگی کردن کودکان و نوجوانان و وقوع حوادث ناگوار در پی آن گفت: مسئولیت اصلی متوجه والدین کودک است که نتوانسته‌اند مدیریت لازم را داشته باشند و خطر روی داده است.
کد خبر: ۱۲۳۹۳۲۵
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۹ 26 May 2024

 به گزارش تابناک، سرهنگ رابعه جوانبخت رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص آمار فوتی نوجوانان زیر ۱۶ سال در تهران بر اثر حوادث رانندگی توضیحاتی ارائه داد.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: کودکان هم مانند بزرگ‌ترها گروهی از کاربران ترافیکی به عنوان عابر پیاده، سرنشین خودرو و … در حال تردد هستند و متأسفانه گاهی اوقات هم مثلا می‌توانند به عنوان راکب موتورسیکلت ظاهر شوند.

وی بیان داشت: بسی جای تأسف و ناراحتی دارد که بگوییم متأسفانه ۲۰ نفر از افرادی که در سال ۱۴۰۲ جان خود را از دست داده‌اند، زیر ۱۶ سال داشته‌اند که بر همین اساس در گروه کودک و نوجوان قرار می‌گیرند.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: در بین این متوفیان از کودک یک سال و چند ماهه داشته‌ایم تا نوجوان ۱۶ ساله که این موضوع از این جهت اهمیت دارد که سن این افراد واقعاً کم بوده است.

سرهنگ جوانبخت افزود: در این بین باید به مسؤولیت خانواده‌ها نیز اشاره داشت. در قانون مجازات اسلامی اگر کودک به هر عنوان مرتکب تخلفی شود و مقصر شناخته شود تقصیر خود را خواهد گرفت ولی مسئولیت اصلی متوجه والدین این کودک است که نتوانسته‌اند مدیریت لازم را داشته باشند و این خطرات روی داده است.

 منبع: مهر

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم