بازدید 15079

حکم دادگاه لاهه به توقف عملیات اسرائیل در رفح

دیوان بین‌المللی دادگستری مستقر در لاهه حکم داد اسرائیل بایستی عملیات خود در رفح را متوقف کند.
کد خبر: ۱۲۳۹۰۱۳
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۵ 24 May 2024


به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، دیوان بین‌المللی دادگستری مستقر در لاهه که رکن اصلی قضائی سازمان ملل محسوب می‌شود امروز جمعه حکم داد اسرائیل بایستی عملیات نظامی خود در رفح را متوقف کند.

طبق حکم این دادگاه رژیم اسرائیل علافه بر این بایستی گزارش‌هایی در خصوص اقدامات انجام‌شده برای اجرای دستورات صادرشده تقدیم این دادگاه کند.

یک رسانه عبری زبان اعلام کرد، کاخ سفید دیگر مخالف تهاجم گسترده به رفح نیست و حداقل مخالفت خود را با این تهاجم تلطیف کرده است.

 شبکه 7 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد، ایالات متحده بعد از آن اسرائیل تلاش‌هایی برای کاهش شمار قربانیان غیر نظامی انجام داده، مخالفت خود را با توسعه عملیات نظامی در رفح کاهش داده است.

براساس این گزارش که با برداشتی از گزارش بلومبرگ صورت گرفته تاکید شده است: در جریان جلساتی که جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا در اسرائیل داشت، برنامه‌های اسرائیل برای تعامل با غیرنظامیان در جریان تهاجم نظامی گسترده به رفح مورد بررسی قرار گرفت و تلاش شد تا به نحوی این طرح‌ها ارائه شوند که نظر آمریکا نیز در این زمینه لحاظه گردد.

به نوشته این رسانه عبری زبان، انتشار اخباری در رابطه با خروج هزاران نفر از فلسطینیان از رفح طی چند هفته اخیر به آمریکا برای اتخاذ این تصمیم کمک کرده است.

یک رسانه عبری چند روز پیش گزارش داده بود کاخ سفید دیگر مخالف تهاجم گسترده به رفح نیست و حداقل مخالفت خود را با این تهاجم تلطیف کرده است. شبکه 7 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد، ایالات متحده بعد از آن اسرائیل تلاش‌هایی برای کاهش شمار قربانیان غیرنظامی انجام داده، مخالفت خود را با توسعه عملیات نظامی در رفح کاهش داده است.

براساس این گزارش که با برداشتی از گزارش بلومبرگ صورت گرفته تاکید شده است: در جریان جلساتی که جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا در اسرائیل داشت، برنامه‌های اسرائیل برای تعامل با غیرنظامیان در جریان تهاجم نظامی گسترده به رفح مورد بررسی قرار گرفت و تلاش شد تا به نحوی این طرح‌ها ارائه شوند که نظر آمریکا نیز در این زمینه لحاظ گردد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم