بازدید 2063

کوربین: زمان به رسمیت شناختن کشور فلسطین است

رهبر پیشین حزب کارگر انگلیس که از چهره‌های سرشناس حامی فلسطین به شمار می‌رود، در تمجید از اقدام دولت‌های ایرلند، اسپانیا و نروژ در شناسایی رسمی دولت فلسطین گفت: آمریکا و تمام کشورهای اروپا باید بدانند که زمان به رسمیت شناختن کشور فلسطین فرا رسیده است.
کد خبر: ۱۲۳۸۷۶۳
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۳۷ 23 May 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، «جرمی کوربین» در گفت‌وگوی اختصاصی با بخش عربی شبکه الجزیره با ابراز خرسندی از پیوستن کشورهای مورد نظر برای به رسمیت شناختن فلسطین، پیش بینی کرد که کشورهای بیشتری فلسطین را به رسمیت بشناسند.

وی افزود: اقدامات حقوقی آفریقای جنوبی و نیز دیوان بین المللی دادگستری علیه اسرائیل نشان داد که فلسطین نیازمند آن است که به عنوان یک کشور به رسمیت شناخته شود، چرا که ملت فلسطین مدت زمان طولانی است که [از بی کشوری] رنج می‌برند.

کوربین همچنین خواستار توقف جنگ اسرائیل در نوار غزه شد و گفت که این کار به آسانی محقق خواهد شد، چرا که با توقف صادرات سلاح کشورهای آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان و کشورهای دیگر به اسرائیل می‌توان جنگ را متوقف کرد.

وی در خصوص موضع آمریکا در حمایت از اسرائیل نیز گفت که آمریکا خواهد فهمید که بیش از پیش منزوی شده است، چرا که حاضر نیست فلسطین را به رسمیت بشناسد و کمک‌های نظامی هنگفتی به اسرائیل انجام می‌دهد.

کوربین از جوبایدن رئیس جمهوری آمریکا نیست خواست که به کاروان تغییر افکار عمومی جهان بپیوندد که از مهم‌ترین مشخصات آن جنبش دانشجویی در حمایت از فلسطین است.

«یوناس گار استوره» نخست وزیر نروژ امروز چهارشنبه اعلام کرد کشور فلسطین را تا ۲۸ ماه می (۸خرداد) به رسمیت خواهد شناخت.

وی که معتقد است جنگ علیه نوار غزه موجب تضعیف تشکیلات خودگردان فلسطین شده است، هدف از به رسمیت شناختن کشور فلسطین را تقویت این تشکیلات و ایجاد کشور فلسطین عنوان کرد.

این مقام نروژی خواستار حل مساله فلسطین از طریق شروع دوباره فرایند سازش شد و گفت: راه حل مساله فلسطین، سیاسی است و برای راهکار (موسوم به) "دو دولتی" تلاش می کنیم.

استوره ابراز امیدواری کرد که اقدام نروژ در به رسمیت شناختن کشور فلسطین برای دیگر کشورها نیز الهام بخش شود و آنها نیز این اقدام را انجام دهند.

وی گفت: جنگ علیه نوار غزه ثابت کرد که رسیدن به صلح و ثبات در منطقه، فقط با حل مساله فلسطین ممکن است.

براساس گزارش رویترز، «پدرو سانچز» نخست وزیر اسپانیا نیز امروز چهارشنبه اعلام کرد که مادرید کشور فلسطین را در ۲۸ ماه می به رسمیت خواهد شناخت.

در همین حال، تارنمای «تی ار تی ورلد» نوشت، تماس میان ایرلند، اسپانیا، اسلوونی و مالت، با توجه به اینکه این کشورها به طور مشترک کشور فلسطین را به رسمیت می شناسند، افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، کشورهای اسپانیا، ایرلند، مالت و اسلوونی ۲۲ مارس (۳ فروردین۱۴۰۳) در بیانیه مشترکی اعلام کردند که در زمینه برداشتن اولین گام‌ها برای به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین به توافق رسیده‌اند.

تلاش‌های این کشورهای اروپایی برای به رسمیت شناختن فلسطین همزمان با افزایش آمار شمار شهدا و زخمی ها در نوار غزه به دلیل حملات بی رحمانه رژیم صهیونیستی انجام می‌شود. همزمان، کشورهای جهان خواستار آتش بس در نوار غزه و یافتن راه حلی پایدار برای صلح در نوار غزه هستند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم