بازدید 3841

مدیر ترکیه‌ای پشت پهپاد آکینجی درآمد

سلجوق بایراکتار، رئیس هیات مدیره شرکت بایکار ترکیه درباره مشارکت پهپاد آکینجی در عملیات جستجوی هلیکوپتر حامل شهید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران و هیئت همراه وی گفت: آکینجی ماموریت خود در ایران را با پرواز در ارتفاع بسیار پایین و درون دره‌ها انجام داد.
کد خبر: ۱۲۳۸۶۹۲
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۷ 22 May 2024

به گزارش تابناک، عصر ترکیه نوشت: سلجوق بایراکتار، رئیس هیات مدیره شرکت بایکار ترکیه طی بازدید از پردیس دانشگاه استانبول و دیدار با دانشجویان در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره مشارکت پهپاد آکینجی در عملیات جستجوی هلیکوپتر حامل ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران و هیئت همراهش گفت: آکینجی ماموریت خود در ایران را با پرواز در ارتفاع بسیار پایین و درون دره‌ها انجام داد.

بایراکتار با بیان اینکه پیش از هر چیزی این حادثه و جان باختن مقامات ایرانی را به مردم این کشور تسلیت می‌گوید، تصریح کرد: نیروهای مسلح ترکیه یک عملیات امداد و شناسایی ویژه را اجرا کردند.

او افزود: پهپاد آکینجی در منطقه‌ای صعب العبور و با پرواز از درون دره‌ها موفق به اجرای ماموریت شد. شاید هم پهپاد آکینجی تنها پهپاد موجود در جهان است که امکان اجرای چنین عملیاتی در شرایط مذکور را دارد.

بایراکتار اظهار داشت: به دلیل دور بودن محل پرواز، برای اجرای عملیات از ماهواره‌های تُرکست نیز استفاده شد.

او ادامه داد: ابتدا یک فروند پهپاد آکینجی مسلح که در حال اجرای ماموریت دیگری بود به سمت ایران پرواز کرد اما با عدم موافقت طرف ایرانی یک پهپاد غیرمسلح دیگر به ایران اعزام شد. پهپادهای آکینجی موجود در آذربایجان نیز آماده اعزام بودند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم