بازدید 2329

فعالیت‌های دریایی در خزر ممنوع شد

هواشناسی مازندران با بیان اینکه این سامانه ناپایدار مناطق ساحلی و دور از ساحل را تحت تاثیر قرار می‌دهد و بیشینه سرعت وزش باد در مناطق نزدیک ساحل تا ۹ و در فراساحل نیز تا ۱۲ متر بر ثانیه خواهد رسید که این امر باعث شکل گیری امواج تا ۱.۱ متری در مناطق ساحلی و در فراساحل نیز تا ۱.۷ متری می‌شود و برای فعالیت‌های دریایی مناسب نخواهد بود.
کد خبر: ۱۲۳۸۵۵۹
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۰ 21 May 2024

به گزارش تابناک به نقل از  ایرنا، هواشناسی مازندران با اعلام وضعیت هشدار سطح زرد، هرگونه فعالیت دریایی در آب‌های ساحلی این استان را از ظهر چهارشنبه تا ظهر پنجشنبه هفته جاری، ناامن اعلام کرده است.

هواشناسی مازندران با اشاره به شکل گیری جریانات شمالی همراه با عبور موج از تراز میانی جو، پیش بینی کرد که دریای خزر با وزش باد شدید مواج خواهد شد و برای فعالیت های دریایی مناسب نخواهد بود.

 هواشناسی مازندران با بیان اینکه این سامانه ناپایدار مناطق ساحلی و دور از ساحل را تحت تاثیر قرار می دهد و بیشینه سرعت وزش باد در مناطق نزدیک ساحل تا ۹ و در فراساحل نیز تا ۱۲ متر بر ثانیه خواهد رسید که این امر باعث شکل گیری امواج تا ۱.۱ متری در مناطق ساحلی و در فراساحل نیز تا ۱.۷ متری می شود و برای فعالیت های دریایی مناسب نخواهد بود.

هواشناسی، احتمال خطر غرق شدن شناگران و قایق های سبک و تفریحی، احتمال آسیب دیدن شناورهای متوسط واختلال در فعالیت شناورهای صید کیلکا را اثر مخاطره این سامانه ناپایدار عنوان کرد.

هواشناسی مازندران در این اخطاریه علاوه بر ممنوع بودن شنا و غواصی در طی این مدت، نسبت به تردد قایق ها و شناورهای سبک تفریحی و صیادی وصید پره و کیلکا و فعالیت شناورهای متوسط هشدار داد.

مازندران حدود ۴۸۰ کیلومتر از سواحل جنوبی دریای خزر را در اختیار دارد که بیشترین میزان در میان سه استان شمالی است.

براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی، وضعیت جوی مازندران طی امروز و فردا ابری، در ارتفاعات مه آلود، گاهی با رگبار باران، وزش باد و احتمال رعد و برق پیش بینی کرد و مقدار بارندگی در ارتفاعات بیشتر خواهد بود.

روزهای پنجشنبه و جمعه آسمان مازندران نیمه ابری تا ابری به ویژه در دامنه ها و ارتفاعات استان با رگبار پراکنده و وزش باد همراه خواهد بود.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم