بازدید 2257

معرفی موزه های دبی (لیست 15 موزه معروف دبی)

کد خبر: ۱۲۳۸۰۰۴
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۶ 18 May 2024

دبی شهری توریستی است که تنوع در جاذبه‌های دیدنی آن هر نوع سلیقه و روحیه‌ای را پوشش می‌دهد. از دوست‌داران تفریح و هیجان تا علاقه مندان به فرهنگ و هنر همگی می‌توانند لحظات خوش و به‌یادماندنی را در سفر به دبی سپری کنند. در این میان موزه های دبی بخشی از جذابیت‌های گردشگری آن محسوب می‌شود که شما را با آثار تاریخی و هنری و همچنین فرهنگ و آداب و رسوم مردمان این منطقه آشنا می‌کند. پیشنهاد ما این است که در کنار ساحل‌گردی و تماشای آسمان‌خراش‌های لوکس این شهر، حتما سری به موزه های دبی که به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، بزنید.

معرفی موزه های دبی (لیست 15 موزه معروف دبی)

لیست موزه‌های دبی

دبی از لوکس‌ترین و جذاب‌ترین شهرهای امارات متحده عربی است که تمام آن چیزی که از یک سفر خاطره‌انگیز به آن نیاز دارید را برای شما فراهم کرده است. درست است که دبی امکانات تفریحی و جاذبه‌های دیدنی فراوانی را در دل خود جای داده است، اما قسمتی از این جذابیت‌ها شامل موزه‌هایی است که در معرفی و شناساندن تاریخ، فرهنگ و هنر دبی در حال فعالیت هستند. بنابراین شما نیز برای تکمیل لیست گردشگری خود، سری به اقامت24 بزنید و برای بازدید از چند موزه دبی، بلیط تهیه کنید تا علاوه بر مکان‌های گردشگری با اصالت این شهر توریستی نیز آشنا شوید.

1- موزه آینده (Museum of The Future)

در یکی از معروف‌ترین موزه های دبی به نام موزه آینده می‌توانید سفری به آینده داشته باشید و سیر پیشرفت و تکامل بشر و جامعه را ببینید. در بخش‌های مختلف موزه آینده که به موزه زنده نیز شناخته می‌شود رویدادها، نمایشگاه‌ها، نشریه‌ها و فیلم‌هایی با مضمون آینده به نمایش گذاشته شده است. با تهیه بلیط موزه آینده دبی می‌توانید به ایستگاه فضایی شبیه‌سازی شده وارد شوید و از تجربه زندگی در 600 کیلومتری زمین لذت ببرید.

معرفی موزه های دبی (لیست 15 موزه معروف دبی)

2- موزه توهمات (Museum Of Illusions)

اگر هیجان و ماجراجویی را دوست دارید، موزه توهمات دبی بهترین گزینه محسوب می‌شود تا ساعاتی را در دنیای وهم و خیال سپری کنید. این موزه دبی برای همه سنین جذاب و مناسب است و گردشگران را با تجربیات جدید و مهیجی روبه‌رو می‌کند. با تهیه بلیط موزه ایلوژن دبی می‌توانید از تفریح در بخش‌های متنوع آن لذت ببرید.

معرفی موزه های دبی (لیست 15 موزه معروف دبی)

3- موزه دبی (Dubai Museum)

در قدیمی‌ترین محله و ساختمان شهر دبی موزه‌ای قرار دارد که آثار تاریخی و هنری فراوانی را به نمایش گذاشته است. این موزه در قلعه الفهمیدی که در زمان‌های دور کاخ پادشاهان بوده است واقع شده که با بازدید از آن می‌توانید اطلاعات زیادی درباره نحوه زندگی و کسب‌وکار مردمان گذشته این مرزو‌بوم کسب کنید.

4- موزه اتحاد (Etihad Museum)

موزه اتحاد از بهترین موزه های دبی است که شما را با تاریخ امارت متحده عربی پس از اکتشاف نفت آشنا می‌کند. در این موزه، روند شکل‌گیری و توسعه امارت از طریق نمایشگاه‌ها و برنامه‌های تعاملی نشان داده می‌شود. همچنین بازدید از بخش‌های مختلف موزه اتحاد دبی نیز خالی از لطف نیست، مانند:

 • سالن نمایشگاه
 • کتابخانه
 • مرکز آموزشی
 • رستوران

5- موزه قهوه (Coffee Museum)

موزه قهوه یکی دیگر از موزه‌های دبی است که جذابیت زیادی برای گردشگران دارد. این موزه برای معرفی کامل معروف‌ترین و اصلی‌ترین نوشیدنی در فرهنگ عرب بنا شده است. جاذبه‌هایی که در موزه قهوه به نمایش گذاشته شده است شامل موارد زیر است:

 • دیگ‌های قدیمی که برای دم کردن قهوه کاربرد داشته است.
 • آسیاب‌های قهوه که به جنگ جهانی اول تعلق دارد.
 • مجموعه اطلاعات و وسایل قدیمی مربوط به قهوه
 • سنت قهوه نوشیدن در کشورها و فرهنگ‌های مختلف
 • آثار ادبی با موضوع قهوه
 • فروشگاه قهوه
 • نوشیدن قهوه در کافه موزه

6- موزه سکه (Coins Museum)

برای بازدید از گنجینه‌ای غنی از سکه‌های قدیمی و کمیاب که شامل بیش از 470 نوع سکه می‌شود، به موزه سکه دبی بروید. این موزه در ساختمانی با معماری سنتی و منحصربه‌فرد واقع شده که حال‌وهوای خاص و دلچسبی دارد. در این مکان دیدنی دبی می‌توانید از جنبه‌های مختلف سکه‌های دوران گذشته را بررسی کنید.

7- موزه مروارید (Pearl Museum)

موزه مروارید با هدف معرفی و حفظ تاریخ غواصان مروارید و همچنین بازرگانانی که پیشه آن‌ها خرید و فروش مروارید بوده، راه‌اندازی شده است. جالب است بدانید که پیش از اکتشاف نفت، وزنه اصلی اقتصاد این منطقه را تجارت مروارید بر دوش می‌کشیده و به همین دلیل صید مروارید حرفه‌ای ارزشمند تلقی می‌شده است.

8- موزه زنان بیت البنات (Bait Al Banat Women's Museum)

در بین موزه های دبی، موزه‌ای وجود دارد که قدمت آن به دهه 1950 بازمی‌گردد. موزه زنان بیت البنات، تصویری زنده و آشکار از جایگاه زنان اماراتی را در طول زمان‌های مختلف به نمایش می‌گذارد. برخی از مهم‌ترین جنبه‌هایی که در این موزه روایت می‌شود، عبارت است از:

 • زندگی زنان امارات در دوره‌های مختلف
 • فعالیت‌های زنان در عرصه‌های اجتماعی، سیاسی و...
 • جایگاه آن‌ها در خانواده
 • شکستن کلیشه‌ها
 • نقش زنان در اتفاقات تاریخی
 • آثار هنری زنان اماراتی

9- موزه ساروق الحدید (Saruq Al-Hadid Museum)

در شهر دبی برای کسانی که به باستان‌شناسی و آثار متنوع آن علاقه دارند، موزه‌ای تاسیس شده است که به آن ساروق الحدید می‌گویند. این موزه با هدف نمایش اشیا و آثاری که از سایت باستان‌شناسی ساروق الحدید به‌دست آمده، بنا شده است. جالب است بدانید که ساختمان این موزه نیز قدمتی صد ساله دارد و معماری سنتی و اصیل دبی را به تصویر می‌کشد.

10- موزه نایف (Naif Museum)

در لیست موزه‌های متنوع دبی، مجموعه‌ای قرار دارد که از تاریخ و سیر پیشرفت خدمات پلیس در این شهر صحبت می‌کند. از جذابیت‌های موزه نایف این است که در قلعه‌ای قدیمی واقع شده که در زمان‌های دور به‌عنوان محلی برای استقرار پلیس دبی کاربرد داشته است. سیر تغییر و تحول در لباس‌های پلیس، سلاح‌ها، مدال‌ها، نشان‌ها و همچنین اتاق بازداشت از دیدنی‌های این موزه محسوب می‌شود.

11- موزه شتر (Camel museum)

موزه شتر، مجموعه‌ای است که تاریخ جهان عرب را به تصویر می‌کشد، چراکه تاریخ امارات با شتر پیوند عمیقی داشته است. نمایش اهمیت و جایگاه شتر در جهان عرب، معرفی انواع شتر، نحوه تربیت و نگهداری از آن‌ها و دیگر موارد در این موزه برقرار است. همچنین می‌توانید هیجان شتر سواری را نیز در این موزه تجربه کنید.

12- موزه تاریخ سینما (History of Cinema Museum)

برای دوست‌دارن سینما نیز موزه‌ای در دبی تاسیس شده است که تاریخ سینما را به نمایش می‌گذارد. جذاب‌ترین بخشی که کودکان و بزرگسالان می‌توانند در موزه سینما تجربه کنند، سفری جادویی و تعاملی به گذشته است. قدمت اشیایی که در این موزه قرار دارد به دهه 1730 تا قرن 20 بازمی‌گردد و همگی درباره نحوه شکل‌گیری و تحول سینما از گذشته تا امروز سخن می‌گویند.

13- خانه شیخ سعید آل مکتوم (House of Sheikh Saeed Al Maktoum)

خانه اجدادی حاکمان شهر دبی امروزه به موزه‌ای به نام خانه شیخ سعید آل مکتوم تبدیل شده است. در این موزه آثار و عکس‌هایی وجود دارد که شما را با حاکمان دبی، نحوه حکومت آن‌ها و روند تغییر در سبک زندگی خانواده‌های سلطنتی آشنا می‌کند. وجود عکس‌های قدیمی، سکه‌ها، جواهرات و تمبرها بر جذابیت این موزه افزوده است.

14- موزه شاعر العقیلی (Museum of the Poet Al Oqaili)

در لیست موزه های دبی، موزه شاعر العقیلی به چشم می‌خورد که زمانی محل زندگی شاعری سعودی‌الاصل و پرآوازه بوده است. در این موزه، 9 بال مختلف وجود دارد که هر کدام درباره موضوعی خاص و اختصاصی صحبت می‌کند، ازجمله:

 • زندگی العقیلی
 • شعرهای شیوای او
 • شعرهای نبطی او
 • مکاتبه‌های او
 • زندگی اجتماعی و اجتماعی او
 • نسخه‌های خطی‌اش
 • بازسازی‌های خانه‌اش
 • نوشته‌های دیگران درباره او

15- موزه الشندغه (Al Shindagha Museum)

دیدن خانه عطر دبی که به آن موزه الشندغه می‌گویند برای هر گردشگری جذاب است. در این موزه با نقش مهم تجارت دریایی بر کسب‌وکار و معیشت مردم امارات و همچنین روش‌ها و فرهنگ تربیتی خانواده‌های دبی و به‌طور کلی امارات، آشنا خواهید شد. خانه عطر نیز بخشی از این موزه محسوب می‌شود که شما را در دنیایی از عطرها و رایحه‌ها غرق می‌کند.

سخن پایانی

موزه های دبی با به تصویر کشیدن تاریخ، فرهنگ و هنر این منطقه، شما را با جنبه‌های مختلفی از امارات متحده عربی آشنا می‌کند. با وجود تنوع در موضوعاتی که در موزه‌های دبی به آن پرداخته می‌شود، می‌توانید با توجه به علاقه و روحیه خود، لیستی از بهترین موزه های دبی را تهیه کنید و در طول سفر به این شهر رویایی و لوکس از آن‌ها بازدید کنید.

 

انتهای رپرتاژ آگهی/

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم