بازدید 1520

کره شمالی موشک بالستیک شلیک کرد

ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی صبح امروز جمعه یک موشک بالستیک شلیک کرده است.
کد خبر: ۱۲۳۷۷۶۸
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۹ 17 May 2024


 به گزارش تابناک به نقل از الجزیره، منابع نظامی کره جنوبی صبح امروز جمعه اعلام کردند که همسایه شمالی یک موشک بالستیک شلیک کرده است.

ستاد ارتش کره جنوبی اعلام کرد که پیونگ یانک یک موشک بالستیک به سمت دریای شرق معروف به دریای ژاپن شلیک کرده است.

این شلیک جدید موشکی در حالی است که چند روز قبل، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در بازدید از یک سامانه جدید موشک تاکتیکی تولید پیونگ‌یانگ، خواستار تغییر بی‌سابقه در آماده‌سازی ارتش این کشور برای جنگ شد.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی نوشته است که کیم جونگ اون از نزدیک در جریان سازوکار «سامانه موشک تاکتیکی که به‌زودی با واحد‌های موشکی تلفیقی تجهیز می‌شود، قرار گرفت.

به نوشته این رسانه، «کارخانه‌های تولید سلاح کره شمالی طرح‌های مهماتی خود را برای نیمه نخست سال تکمیل کرده‌اند و برنامه‌شان را در راستای تولید سامانه تسلیحاتی موشک تاکتیکی پیش خواهند برد.»

این بازدید دو روز پس از آن انجام شده است که کیم جونگ اون از یک کارخانه تولید مهمات سازنده سلاح تک‌تیرانداز و وسایل نقلیه جهت انتقال سامانه موشک‌انداز چندگانه بازدید کرده بود. او هفته گذشته نیز در رزمایش شلیک آزمایشی موشک‌انداز چندگانه با توپ ۲۴۰ میلیمتری کره شمالی شرکت کرد.

برخی رسانه‌ها و تحلیلگران مدعی شده‌اند که تشدید آزمایش و افزایش تولید سلاح در کره شمالی با هدف فروش سلاح به روسیه انجام می‌شود. واشنگتن و متحدانش مدت‌هاست که پیونگ‌یانگ را به ارسال سلاح و مهمات برای روسیه جهت استفاده در اوکراین و در ازای دریافت سوخت، مواد اولیه و کمک فناورانه متهم کرده‌اند. شین وون سیک، وزیر دفاع کره جنوبی در ماه مارس مدعی شد که همسایه شمالی این کشور حدود ۷ هزار کانتینر مهمات به روسیه ارسال کرده است. پیونگ‌یانگ و مسکو این اتهامات را رد کرده‌اند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم