بازدید 1730

دستور مخبر به وزیر صمت برای ساماندهی سامانه‌های تجارت

معاون اول رئیس‌جمهور در جلسه ساماندهی مشکلات اتحادیه‌های زیرمجموعه اتاق اصناف تهران به وزارت صمت دستور داد تا سامانه‌های متعدد حوزه تجارت ساماندهی شود.
کد خبر: ۱۲۳۷۴۹۳
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۱ 15 May 2024


به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، جلسه ساماندهی مشکلات اتحادیه‌های زیرمجموعه اتاق اصناف تهران با حضور محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور برگزار و بر ارتقای همکاری و همیاری اصناف با دولت برای نظارت، کنترل‌ و تنظیم بازار تاکید شد.

معاون اول رئیس‌جمهور در این جلسه که رؤسای اتحادیه‌های زیرمجموعه اتاق اصناف تهران و همچنین مسئولان دستگاه‌های مربوطه حضور داشتند، بر ضرورت برگزاری جلسات منظم دستگاه‌های ذیربط با اتحادیه‌ها تأکید کرد و گفت: باید در این جلسات مسائل و مشکلات اصناف مختلف با کمک دستگاه‌های دولتی و وزارتخانه‌ها دسته‌بندی و رفع شود و در صورت نیاز قانونگذاری لازم در این زمینه صورت پذیرد.

گسترش مناسبات خارجی در دولت سیزدهم فرصتی برای بخش خصوصی و تجار ایرانی

مخبر گسترش مناسبات دیپلماتیک و ارتباطات سیاست خارجی در دولت سیزدهم را فرصتی بسیار مناسب برای بخش خصوصی و تجار ایرانی برشمرد و گفت: در مذاکرات دو جانبه مقامات و سران کشورهای همسایه و منطقه از فعالیت و ورود بخش خصوصی و تجار ایرانی در آن کشورها استقبال می‌شود که این نشانگر اعتماد بین المللی و سابقه تاریخی فعالیت بازرگانان و صنعتگران ایرانی است.

معاون اول رئیس جمهور همچنین در این جلسه بر حل مشکلات اصناف پارچه و نخ به ویژه فعالان حوزه تولید چادر مشکی و پوشش بانوان، حل مشکلات تسهیلات ارزی و ریالی با کمک بانک مرکزی و مسائل مالیاتی واحدهای صنفی تأکید کرد.

وی با اشاره به کنترل و نظارت مستمر دولت بر تنظیم بازار، بر نقش اصناف و اتحادیه‌ها در مدیریت رسته‌های تولیدی و خدماتی تأکید کرد و از آنها خواست تا در راستای تقویت این جایگاه، به عنوان یکی از بازوان همیار دولت، کنار دستگاه‌های مسئول همکاری و مشارکت فعالانه‌ای داشته باشند.

همچنین معاون اول رئیس جمهور به وزارت صمت دستور داد تا سامانه‌های متعدد حوزه تجارت ساماندهی شود.

۷ برابر شدن تعامل سازمان مالیاتی با اصناف در دولت سیزدهم

در این جلسه سید محمد هادی سبحانیان رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اعلام ۷ برابر شدن تعامل سازمان مالیاتی با اصناف گفت: تسهیل تکالیف مالیاتی و ارائه اظهارنامه‌ها، بهره‌گیری از ماده ۱۰۰ برای کمک به اصناف، پرداخت مالیات در ۱۵ قسط و صددرصد بخشودگی برخی جرایم مالیاتی از جمله اقدامات سازمان مالیاتی برای کمک به اصناف در دولت سیزدهم بوده است.

همچنین روسای اتحادیه‌ها با قدردانی از مخبر برای پیگیری‌های مشکلات اصناف و بازدیدهای میدانی از واحدهای صنفی به ویژه دستورات لازم برای بازسازی اماکن صنفی و بازسازی و کمک‌های لازم به خسارت دیدگان به تشریح مسائل و مشکلات خود در زمینه‌های مختلف از جمله اعطای تسهیلات برای تولید کنندگان صنفی، تسهیل مجوزها برای بازسازی اماکن صنفی، ساماندهی و نظم بخشی در اماکن صنفی، مشکلات حق بیمه کارگران اصناف، لزوم برخی از اصلاحات در نظام توزیع کالاهای مورد نیاز مردم، ناهماهنگی در نرخ خدمات برخی اصناف، حل مشکلات ثبت سفارش در سامانه تجارت و تخصیص ارز، حل مشکلات بانکی، گسترش روابط وزارتخانه های تخصصی با اصناف مربوطه و جلوگیری از قاچاق کالا پرداختند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری
آخرین اخبار