بازدید 46979
هفتصد و نود و پنجمین روز از حمله روسیه به اوکراین

افزایش کشته های حمله اوکراین به بلگورود روسیه/نیروهای روسیه وارد شهر مرزی اوکراین شدند

هفتصد و نود و پنجمین روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می‌گذرد؛ تهاجمی که رویداد‌های بسیاری به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.
کد خبر: ۱۲۳۷۱۸۲
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۵ 13 May 2024

افزایش کشته های حمله اوکراین به بلگورود روسیه

بین الملل تابناک: هفتصد و نود و پنجمین روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می‌گذرد؛ تهاجمی که رویداد‌های بسیاری به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.

وزیر دفاع سابق روسیه مسئول نظارت بر همکاری‌های نظامی-فنی این کشور شد
۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۰:۴۴

سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد که سرگئی شویگو، دبیر شورای امنیت ملی روسیه بر همکاری‌های نظامی-فنی این کشور نظارت خواهد کرد.

 سخنگوی کاخ کرملین به خبرنگاران گفت: سرگئی شویگو، دبیر شورای امنیت ملی بر همکاری‌های نظامی-فنی سرویس فدرال نظارت خواهد کرد. او به طور مستقیم رئیس این سرویس نخواهد شد.

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه که در اوایل سال جاری میلادی با ۸۷.۲۸ درصد آرا برای بار پنجم به عنوان رئیس‌جمهور روسیه انتخاب شد و قرار است به مدت شش سال تا ۲۰۳۰ رئیس جمهور باشد، از روز یکشنبه شروع به تغییراتی در دولت خود کرده و بدین ترتیب برخی از وزرا تغییر یافته و یا جابه‌جا شده‌اند.

پوتین طی حکمی، سرگئی شویگو، وزیر دفاع پیشین این کشور را به عنوان دبیر شورای امنیت ملی روسیه منصوب و نیکلای پاتروشف، دبیر پیشین این شورا را برای انتقال به پستی دیگر از سمت دبیری شورای امنیت ملی فدراسیون روسیه برکنار کرد.

رئیس‌جمهور روسیه پیشتر اعلام کرده بود که این بار معاون اول سابق نخست‌وزیر روسیه را برای سمت وزیر دفاع منصوب خواهد کرد. در نتیجه به دنبال این فرمان، «آندری بلوسوف» به عنوان وزیر دفاع روسیه منصوب شد.

اذعان اوکراین به «موفقیت تاکتیکی» روسیه در خارکیف
۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۰:۴۳

در حالی که نگرانی‌ها از دستیابی مسکو به بزرگترین پیشرفت خود از روزهای اولیه جنگ افزایش یافته است، اوکراین اذعان کرد که نیروهای روسیه امروز (دوشنبه) به پیشروی خود در منطقه خارکیف ادامه دادند و به «موفقیت تاکتیکی» دست یافتند.

ستاد کل ارتش اوکراین روز دوشنبه در بیانیه‌ای در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد: «در حال حاضر، دشمن از موفقیت تاکتیکی در نبرد ووچانسک برخوردار است».

بر اساس این گزارش، برخی از شدیدترین نبردها در حومه شهر ووچانسک (Vovchansk) اوکراین در حال انجام است.

اوله سینیهوبوف فرماندار خارکیف نیز اعلام کرد که روسیه حمله زمینی خود را به شمال منطقه خارکیف اوکراین انجام داد و با گروه‌های کوچک به مناطق جدیدی حمله کرد.

وی به تلویزیون محلی گفت: «روسیه سعی می‌کند به طور عمدی خط مقدم را گسترش دهد و در قالب گروه‌های کوچک، به مناطق جدیدی حمله کند.»

فرماندار خارکیف همچنین اذعان کرد که در این منطقه «شرایط سخت است.»

سینیهوبوف افزود که نیروهای اوکراینی مانع نیروهای روسی می‌شوند، اما این تهدید واقعی وجود دارد که نبرد به مناطق جدیدی گسترش یابد.

طبق گزارش گاردین، کی‌یف در تلاش برای تغییر وضعیت جنگ، فرمانده‌ای که بر خط مقدم شمال شرقی خارکیف نظارت می‌کند را جایگزین کرده است.

وزارت دفاع روسیه پیشتر اعلام کرده بود که نیروهای نظامی این کشور در حملات جمعه و شنبه پنج روستای مرزی در منطقه خارکیف اوکراین را تصرف کردند.

نیروهای روسیه وارد شهر مرزی اوکراین شدند
۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۲۰:۵۱

نیروهای روسیه به شهر مرزی «ووچانسک» در خارکیف واقع در شمال شرق اوکراین وارد شدند.

 ورود نیروهای روسیه به این شهر مرزی در حالی اتفاق افتاده که ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین گفته درگیری سنگینی در منطقه و در شرق این کشور در جریان است.

به نقل از خبرگزاری رویترز، یکی از سربازان اوکراینی گفت: «این شهر برای ماست. روس‌ها وارد شهر شده‌اند اما ما مقابله می‌کنیم. ما برای هر وجب از اوکراین می‌جنگیم.»

در این میان، رئیس ستاد کل اوکراین گفته که نیروهای روسیه در منطقه موفقیت تاکتیکی به دست آورده‌اند.

در بیانیه این ستاد آمده که درگیری و نبرد پیرامون شهر ووچانسک ادامه دارد و روسیه نیروهای زیادی در منطقه مستقر کرده‌ است.

ارتش روسیه نیز اعلام کرد که کنترل دستکم ۹ روستای مرزی را در منطقه خارکیف تحت کنترل خود درآورده است.

چند رسانه روسی نیز گزارش کردند که نیروها و سربازان این کشور وارد ووچانسک شده‌اند.

سخنگوی ارتش اوکراین نیز اعلام کرد، حملات اصلی نیروهای روسی در ووچانسک و شهر «لیپتسی» در ۷.۵ کیلومتری مرز و ۲۰ کیلومتری شهر خارکیف است.

رئیس اداره نظامی ووچانسک اما مدعی است که این شهر هنوز تحت کنترل اوکراین است و پهپادهای روسی به صورت مداوم بر فراز شهر پرواز می‌کنند.

در این میان، زلنسکی در پیامی ویدئویی گفت: «نبردهایی دفاعی در سراسر روستاهای منطقه خارکیف در جریان است.»

سوئیس: روسیه باید در برقراری صلح در اوکراین مشارکت داشته باشد
۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۲۰:۵۰

سخنگوی وزارت امور خارجه سوئیس گفت مسکو باید در روند صلح بر سر بحران اوکراین مشارکت داشته باشد.

 پیر-الن الشینگر، سخنگوی وزارت امور خارجه سوئیس در مصاحبه‌ای عنوان کرد تلاش برای آغاز روند صلح در اوکراین ضروری است: «سوئیس متقاعد شده است که روسیه باید در این روند مشارکت داشته باشد. روند صلح بدون روسیه غیرقابل تصور است.»

به نقل از پراودا، به گفته الشینگر، کنفرانس صلح اوکراین در سوئیس که ۱۵ و ۱۶ ژوئن ۲۰۲۴ برگزار خواهد شد، به حمایت از گفتگوها با هدف دستیابی به صلح عادلانه و پایدار در اوکراین کمک خواهد کرد.

پیش از این، وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه خاطرنشان کرده بود مسکو در کنفرانس سوئیس و سایر رویدادها که در آن به اصطلاح «فرمول صلح» رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی ترویج می‌شود، شرکت نخواهد کرد.

افزایش کشته های حمله اوکراین به بلگورود روسیه

مقام‌های روسیه گفتند در پی ریزش یک بلوک آپارتمانی ناشی از اصابت قطعات یک موشک که توسط اوکراین پرتاب شده بود، دست کم ۱۹ نفر کشته و ۲۰ نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

 این وزارتخانه در بیانیه‌ای گفت: اجساد این افراد توسط امدادگران از زیر آوار بیرون کشیده شده‌است.

وزارت دفاع روسیه یکشنبه اعلام کرد کی‌یف با استفاده از موشک‌های بالستیک «توچکا یو» و راکت‌های پرتاب‌شده با سامانه‌های «اولخا» و «ومپایر» اقدام به «حمله تروریستی» فرامرزی به ساختمان‌های مسکونی شهر بلگورود روسیه کرده است.

بر اساس بیانیه این وزارتخانه، پدافند هوایی روسیه توانست ۶ موشک توچکا یو ساخت دوران اتحاد جماهیر شوروی سابق، چهار راکت ومپایر و ۲ پرتابه اولخا را رهگیری کند.

در این بیانیه آمده است: قطعاتی از موشک سرنگون شده توچکا یو به یک ساختمان مسکونی در شهر بلگورود آسیب وارد کرد.

دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین یکشنبه حمله اوکراین به بلگورود را «وحشیانه» توصیف کرد و گفت که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه گزارش‌ها درباره این حمله را دریافت کرده است.

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که این اقدام، حمله‌ای هدفمند به غیرنظامیان بود که جنایتکار بودن اوکراین و حامیان آن - در درجه اول آمریکا و متحدان اروپایی - را نشان داد.

سفیر روسیه در واشنگتن : آمریکا از جنایات اوکراین چشم پوشی می کند

آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در واشنگتن می گوید که آمریکا در حمایت از اوکراین از هر جنایتی حتی بمباران شهرهای روسیه چشم پوشی می کند.

آنتونوف افزود: عدم واکنش ایالات متحده به حملات نیروهای مسلح اوکراین به مناطق مسکونی نشان دهنده تمایل آنها برای انجام هر کاری برای رهایی کی یف از مسئولیت جنایاتش است.

وی ادامه داد : واکنش مقامات آمریکایی به حملات مرگبار نیروهای مسلح اوکراین به مناطق مسکونی حتا خودداری از ارسال پیام تسلیت، بسیار جالب توجه است که این امر نشانگر این است که واشنگتن از انجام هر کاری برای رهایی از مسئولیت دست نشانده های خود در کی یف فرو گذار نیست.

دیپلمات روسیه تاکید می کند که رسانه های "مستقل" حتی متوجه نشدند که در طول روز حدود ده بار شهر روسیه مورد حمله نئونازی های اوکراین قرار گرفته است.

آنتونوف ادامه داد: «اجازه دهید تأکید کنم که کودکان، زنان و افراد مسن با سلاح‌های غربی کشته می‌شوند.» سیاست "شتر مرغی" (استعاره از نادیده گرفتن مشکلات و تظاهر به عدم وجود آنها) غرب به رهبری ایالات متحده و عدم تمایل به مهار سرسپردگان اوکراینی هیچ دستاوردی برای آنان نخواهد داشت.

وی در پایان گفت: «تنها یک نتیجه وجود دارد که نیروهای مسلح روسیه باید عملیات نظامی را از مرزهای فدراسیون روسیه دور کنند.»

دلیل تغییر وزیر دفاع روسیه از زبان سخنگوی کرملین

سخنگوی کرملین با اشاره به تغییر وزیر دفاع روسیه گفت «آندری بلوسوف» بهترین شخصی است که می‌تواند با مسائل امروزه ارتش روسیه و نیازهای اقتصادی آنها مقابله کند.

 «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه که در اوایل سال جاری میلادی با ۸۷.۲۸ درصد آرا برای بار پنجم به عنوان رئیس‌جمهور روسیه انتخاب شد و قرار است به مدت شش سال تا ۲۰۳۰ رئیس جمهور باشد، از روز یکشنبه شروع به تغییراتی در دولت خود کرده و بدین ترتیب برخی از وزرا تغییر یافته و یا جابه‌جا شده‌اند.

راشا تودی گزارش کرد، رئیس‌جمهور روسیه پیشتر اعلام کرد که این بار معاون اول سابق نخست‌وزیر روسیه را برای سمت وزیر دفاع منصوب خواهد کرد. در نتیجه به دنبال این فرمان، «آندری بلوسوف» به عنوان وزیر دفاع روسیه منصوب شده است.

بلوسوف که اقتصاددان است، مدت‌ها با دولت روسیه در سمت‌های مختلف فعالیت کرده اما قبلا فقط با مسائل غیرنظامی سروکار داشته است. او بین سالهای ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳ وزیر توسعه اقتصادی روسیه بود و بین سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۰ به‌عنوان دستیار اقتصادی رئیس‌جمهور پیش از تصدی سمت معاون اول نخست‌وزیر، که تا ۷ مه ادامه داشت، کار کرد.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین با اشاره به نیازهای ارتش روسیه عنوان کرد: «اکنون میدان نبرد تحت سلطه افرادی است که از نوآوری‌ها بیشتر اسقبال می‌کنند و هم‌چنین آماده‌اند تا آنها را به سریع‌ترین شکل ممکن معرفی کنند. این بسیار مهم است که اقتصاد ارتش را با اقتصاد ملی ادغام کرد.»

طبق آنچه سخنگوی کرملین گفته است، بودجه نظامی روسیه از زمان آغاز جنگ اوکراین از ۳ درصد به ۶.۷ درصد تولید ناخالص داخلی ملی رسیده است. او افزود که این برای اقتصاد روسیه «بسیار حیاتی» نبود، اما وضعیت همچنان شبیه اواخر دوران شوروی بود؛ زمانی که هزینه‌های نظامی اتحاد جماهیر شوروی برابر با ۷.۴ درصد از تولید ناخالص داخلی بود.

پسکوف تصریح کرد: «چنین وضعیتی همچنان بسیار مهم است و پاسخ کافی از سوی مقامات را می‌طلبد. بلوسوف فقط یک شخص غیرنظامی نیست. او پیشتر ثابت کرد که در رهبری وزارت توسعه اقتصادی کاملا موفق بوده و سپس برای مدت طولانی» به عنوان دستیار اقتصادی رئیس‌جمهور کار کرد.»

او در پایان گفت: «وزارت دفاع باید کاملا از نوآوری‌ها، معرفی پیشرفته‌ترین ایده‌ها و ایجاد شرایط مساعد برای رقابت اقتصادی باز استقبال کند.»

 

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۸
در انتظار بررسی: ۴۶
انتشار یافته: ۴۱
تبریک به پوتینی ها. پنج شنبه هفته گذشته روز پیروزی در مسکو بود که در هشتاد سال گذشته حتی سال گذشته با رژه صدها تانک و توپ در میدان سرخ مسکو به عنوان نماد قدرت ارتش روسیه جشن گرفته می شد. امسال در این مراسم تنها یک تانک تاریخی برای جنگ جهانی دوم در میدان بود! شاید وزیر دفاع روسیه به همین علت عوض شد! نتوانست حداقل صد تا تانک از اون 70 هزار تانک را حداقل برای نمایش در میدان مسکو رژه انجام بده! نشون میده چه اندازه زاغه های روسیه خالی از تانک و نفر شده! فیلم رژه هست!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۵:۲۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
برو از اوکراین دفاع کن
محمد فقیه نوری
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۵:۳۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
تبریک به تو که خوشحال هستی
دلقک جنایت می کند غربگدا حمایت می کند
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۵:۴۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
بله از قدیم شعار کمونیست های بی دین همین بود برای جنایات خود غرب را علم کردند،،روسیه تاکنون صدها هزار نفر ایرانی را شهید کرده در طول تاریخ و موشکهای دیزفول و بهبهان هنوز خاطرات ملت هست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۰۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
آفرین بر نظرت ۰۵:۴۳
به در و دیوار زدن.... یعنی همین کارهای دومین! ارتش بزرگ دنیا. اون هفته های اول که اصلا خط و مرز و نیرویی بین مرز اکراین و خارکف نبود نتوانستند خارکف روس !نیشین را بگیرند. الان دارند ادعا می کنند می خواهیم بگیریم! دیدنی شدند!
پاسخ ها
محمد فقیه نوری
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۵:۳۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
شاید روسیه خارکف را تصرف بکنه معلوم نیست ولی اگر کرد قیافه شما چه طوری میشه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
کار بزرگ زمانی بود که غرب ۱۰۰ میلیارد دلار کمک به اوکراین نمیکرد

اسرائیل هم بدون کمک امریکا نمیتونست تا الان ادامه بده
نتانیاهوی یهودی و زلنسکی دلقک که از قضا او هم یهودی است ، رکورد کشتار غیرنظامیان را زدند
این زلنسکی به عشق غربچرایی و چریدن در غرب کشور خودش رو ویرانه کرد و مردمان بی گناه رو کشتار
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۰۱:۰۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
آیا هنوز برای 7000 تومان این اراجیف را می نویسی یا با افزایش 30 درصدی شده 9100 تومان؟ هنوز هم زیر نرخ تورم است. حقتو خوردند.
زلنسکی و نتانیاهو هر دو یهودی ، چه سری در این یهودیت اینها نهفته که اینقدر به کشتار کودکان و غیر نظامیان علاقه دارن؟
غربگراها در حسرت غربگداها ، غربگداها در حسرت غربچراها ، غربچراها در حسرت کودک کشان اسرائیلی
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۰:۵۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
و برخی در حسرت بیمه تکمیلی و دکتری که انها را از این اختلاها نحات دهد
این زلنسکی سیر نمیشه اینقدر به بلگورود حمله میکنه و مردم رو میکشه؟ مرتیکه تو زورت به ارتش روسیه نمیرسه میای شهرهارو بمباران میکنی مردم رو میکشی؟

نام منحوس دلقک زلنسکی در کنار هیلتر و نتانیاهو و صدام ثبت خواهد شد در تاریخ
در روسیه هم مدیران و وزرا تغییر نمی کنند بلکه از پستی به پست دیگر می روند!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۵۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
چقدر آشنا
یا اینها الگو یند
یا اونها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۳:۵۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
نیست که در آمریکا سیاست هاشون هر روز عوض میشه؟ تنها کشوری که ۱۰۰ ساله سیاست هاش هیچ تغییری نکرده آمریکاست
«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه که در اوایل سال جاری میلادی با ۸۷.۲۸ درصد آرا برای بار پنجم به عنوان رئیس‌جمهور روسیه انتخاب شد


من یه دوستی دارم توی روسیه زندگی میکنه مسئول انتخاباته، بهم نامه محرمانه نشون داد نوشته بود پوتین فقط 15 درصد آرا رو کسب کرده و الکی رئیس جمهورش کردن

این نامه رو داد به بی بی سی ولی بی بی سی از روی عمد حاضر نشد منتشرش کنه چون بی بی سی مشخصه از ایران پول میگیره

هرکس موافقه لایک کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۲۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
عاشقم اینام که لایک زدن، خوش به حالتون عقل ندارید راحتید
یکی از سربازان اوکراینی گفت: «این شهر برای ماست. روس‌ها وارد شهر شده‌اند اما ما مقابله می‌کنیم. ما برای هر وجب از اوکراین می‌جنگیم.»

خیلی طرف باید توهم برداشته باشه که تصور کند می تواند چنین ارتش و سربازانی که با این روحیه از خاک مادری خود دفاع می کنند را شکست دهد! هر روز دیدنی تر میشود.
پاسخ ها
محمد فقیه نوری
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۵:۴۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
روسیه شکست خورد چون بی محابا به خارکف حمله کرد ولی اینبار یه چیزی از خارکف به اون میماسه
امید کاظمی شاد
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
بروید تاریخ سیاسی را مطالعه کنید شاید باور کردید اساسا کشوری بنام اوکراین وجود نداشته و کلا جزء. روسیه بوده
این غربچراها همشون خودشون رو آریایی میدونن و در توهمات خودشون حس میکنن چشماشون آبیه و موهاشون بلونده و داداش خونی آلمانیا هستن. دیگه وقتی قهرمانشون هیتلره که 70 میلیون نفر رو کشت ، انتظار دارید طرفدار آدم کش هایی مثل نتانیاهو و زلنسکی نباشن ؟
زلنسکی حمله کرد 19 غیر نظامی کشته شدن اما چرا نمیگید اسناد مخفیانه نشون میده پوتین تا الان 15 میلیون کودک رو کشته ؟
هرکس موافقه لایک کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۳:۴۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
غربگداها باورشون شد لایک کردن
اگرفرض کنیم این جنگ با پیروزی روسیه به اتمام میرسد حداکثر چیزی که روسیه بدست میاورد 150 هزارکیلومترازخاک اوکراین است که کمتر از یکصدم مساحت روسیه است.آیا برای افزودن یکصدم به خاک خود ارزش داشت تریلیونهادلار هزینه مستقیم جنگ وهزینه های ناشی ازتحریمهای سنگین ومهمتر کشته شدن صدهاهزار سرباز روسی در بزرگترین جنگ بعد از جنگ جهانی دوم را متحمل شود؟ اینگونه است که سیطره یک موجودشیطان صفت برکشوری پهناور چنین هزینه های مالی وجانی عظیمی برآن کشور تحمیل میکند.
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۰:۴۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
شما هنوز داستان را نگرفتی. برای پوتین همینکه قدرتش برای شش سال دیگر و احتمالا تا زنده هست با این جنگ تضمین شد تمام و معنای موفقیت و پیروزی است. برای افرادی مانند پوتین و کیم تریلیونها دلار ًرر مهم نیست. انها در قدرت باشند مهم هست
وزیر کشور که توییت( فیلتر شده توسط ایشان!) زده بود که حضور در مرحله دوم انتخابات مجلس حماسه بوده و بعد از چند ساعت حذفش کرد فرموده حضور اتباع افغان در ایران بسته به نیاز کشور! هست! افرین. تازه دارند راههای استفاده بهتری را از نیروهای پولکی کشورهای اطراف پیدا می کنند. رسول اوف ها باید خارج بشوند و با برادران محور مقاومت جایگزین شوند! همون استفاده ای که پوتین از چچنی های پولکی در داخل روسیه و اکراین می کند. حداقل چچنی ها شهروند روسیه هستند ولی......
پاسخ ها
محمد فقیه نوری
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۵:۴۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
دوست عزیز مستقیم نظر بده و فرافکنی نکنید
ناشناس
| Canada |
۰۸:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
اونهایی که باید مستقیم متوجه بشوند شدند. لایکها را ببین
رروسیه و پوتین جنایتکار باید تاوان شهدای ایران رو بدن که تا حالا قسمتی جبران شده
وقتی که صدها آبادی، روستا و شهرهای بزرگ و کوچک اوکراین توسط اشغالگران روس به خاکستر تبدیل شده اند، به یاد شعار خودمان در زمان جنگ با عراق میفتم: موشک جواب موشک!
درود بر مردم قهرمان اوکراین که جانانه ا ز سرزمین خود درمقابل روسیه جنایتکار و توسعه طلب دفاع می کنند .روسیه ای که سرزمینش به اندازه دو قاره است واینقدر بزرگ است که اگر در شرق ان روز باشد در غرب ان شب است.و این کشوربه این بزرگی بخاطر حرص ولع سیری ناپذیر چشم طمع به کشو رهای همسایه دارد.مر گ بر روسیه توسعه طلب.
نمیدونم چه سریه این غربی ها و طرفدارانشون چه علاقه عجیبی که مجازات شهروندان دارن و کشتن غیر نظامی ها
شکست غرب در اوکراین حتمی است
نیروهای روسیه به شهر مرزی «ووچانسک» در خارکیف واقع در شمال شرق اوکراین وارد شدند.

حالا همچین شهری هم نیست عکسهاش تو گوگل ایمیج هس !!!!!!!!!
اوکراین باید با موشک های دوربرد پایتخت روسیه رو هدف قرار بده
روسیه یا باید صلح کنه یا دست به خودکشی بزنه، الان هم با پشتیبانی ایران و کره شمالی زندست، احتمالا شش ماه هم دوام نمیاره.
روسیه کاری رومیکنه که‌ هرکشوردیگه ای هم جای روسیه بودهمون کارومیکرد.
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی