بازدید 118543

‌به سگ‌های ولگرد غذا ندهید

عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی فارس و مدیر مرکز خون بند ناف رویان نمایندگی فارس به تبیین مسئله سگ‌های ولگرد در منظر بهداشت، سلامت و ژنتیک انسانی پرداخت.
کد خبر: ۱۲۳۷۱۰۶
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۲ 13 May 2024

به گزارش تابناک، حسین جاوید گفت: بر اساس تعریف سازمان جهانی، سگ ولگرد یا street dog یا strag dog به سگ‌هایی اطلاق می‌شود که تحت مراقبت فرد مشخصی قرار ندارند و به طور آزادانه در محیط پروسه می‌زنند.

وی افزود: جمعیت بیش از حد ظرفیت زیستگاه می‌توانند باعث ایجاد مخاطرات جدی برای سلامت انسان و سایر موجودات زنده و زیستگاه باشد.

جاوید اظهار کرد: در طول تاریخ بیماری‌های زئونوز یا بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان همیشه تهدید و مشکل بزرگی برای سلامت انسان بوده است و به علت زاد و ولد بالای آن‌ها و پراکندگی بالای آن‌ها در شهرها، امکان بیماری‌های زئونوز بالاتر می‌رود.

وی با مواردی از بیماری‌های زئونوز اشاره کرد و گفت: نخست بیماری‌های ویروسی است. هاری یک بیماری ویروسی خطرناک است که از طریق گزش حیوان آلوده و بزاق به انسان منتقل می‌شود. این بیماری سیستم عصبی مرکزی قربانی را هدف قرار داده و در صورت عدم درمان، مرگ قطعی است.

عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد: ویروس بعدی دیستمپر است که از طریق تنفس منتقل می‌شود و باعث سرفه، اسهال، آبریزش بینی و استفراغ می‌شود.

جاوید با بیان اینکه دسته دوم بیماری‌های انگلی است، افزود: انگل‌های خارجی سگ‌ها مانند کک‌ها، کنه‌ها، جرب و مگس‌ها باعث انتقال بیماری‌های مختلف ویروسی، باکتریایی و قارچی بین سگ‌های ولگرد و انسان، سگ‌های ولگرد و سگ‌های خانگی و سایر حیوانات می‌شود.

این فوق دکترای ژنتیک ادامه داد: این انگل‌ها می‌توانند باعث ایجاد علائمی مانند خارش، قرمزی پوست، ریزش مو و ایجاد ضایع در نواحی مختلف بدن مانند گوش، آرنج و پاها می‌شود.

وی همچنین به انگل‌های روده‌ای اشاره کرد و گفت: انگل کریپتوسپوریدیوزیس، انگل روده‌ای است که می‌تواند باعث ایجاد اسهال شدید در حیوان و انسان شده و نهایتاً منجر به مرگ شود.

جاوید با بیان اینکه از جمله دیگر بیماری‌ها می‌توان به تب مالت، هپاتیت و بیماری سارقوپتیک اشاره کرد، گفت: بیماری خطرناک سالک که از سگ‌های ولگرد و توسط گزش پشه خاکی به انسان منتقل می‌شود و می‌تواند فرم پوستی و احشایی داشته باشد، نیز از بیماری‌های خطرناک انگلی است.

مدیر مرکز خون بند ناف رویان نمایندگی فارس بیان کرد: علاوه بر بیماری‌های منتقله از سگ‌های ولگرد که لیست آن بسیار طولانی است و فقط به تعدادی از آن‌ها اشاره شد، افزایش جمعیت این حیوانات به واسطه دسترسی آن‌ها به مواد غذایی و غذادهی توسط انسان‌ها موجب ایجاد خسارات زیادی به سایر گونه‌های جانوری شده است. در این راستا به عنوان مثال می‌توان به تهدید جمعیت‌های آهو، یوزپلنگ و پرندگان بومی ایران اشاره کرد.

وی افزود: از طرف دیگر جفت‌گیری سگ‌های ولگرد با حیوانات دیگر مانند گرگ‌ها و شغال‌ها موجب به وجود آمدن حیوانات دو رگه‌ای شده است که تهدید جدی برای حیوانات وحشی و افزایش احتمال حمل به انسان‌هاست.

جاوید از جمله راهکارهای مقابله با این حیوانات ولگرد را عدم غذاهی، عقیم کردن و دور کردن آن‌ها از جوامع انسانی برشمرد و گفت: به طور متوسط ماهانه حدود ۲۱ هزار مورد گزش توسط سگ‌ها در ایران گزارش می‌شود.

وی در پایان پیشنهاد داد: برای جلوگیری از این مشکل اقداماتی نظیر تصویب قانون جامع مدیریت سگ‌های ولگرد، آموزش و فرهنگ‌سازی، اصلاح وضع مدیریت پسماندها انجام شود.

منبع: ایسنا
 

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴۶
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۱۲۵
‌به سگ‌های ولگرد غذا بدهید
پاسخ ها
بی نام
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
همین سگ ها اگه به زن و بچه خودت حمله میکردن هم همین حرف رو میزدی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۷
کاملا درست میگین .باید غذا بدیم بجاش عقیم سن تا جمعیتشان کنترل شه
ماهانه ۲۱هزار درماه این آمار واقعی هست جناب؟!!؟
پاسخ ها
امیر
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
بیماری کنار اگر به سگ ها غذا ندهیم آن ها نمی‌میرند ببخشید اگر شما در خیابان باشید کسی به شما غذا ندهد خوشتان می آید ؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۶
سگ ه و گربه های ولگرد را باید جمع آوری کنند و آنها را سربریده و برای چینی های گوشت سگ و گربه خور ارسال کنند. هم ارز آوری دارد و هم میزان صادرات غیر نفتی افزایش یافته.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۸
اگر من هم یک آدم ولگرد باشم بله خوشم می آید
دقیقا به تخصص خون بند ناف ایشان چه ربطی داشت این اظهارنظر؟
خوب غذاندن.یعنی شمامیگیدکه غیرمستقیم کشتن این حیووتهای بیگناه.پس مکانی روبراشون ترتیب بدین عقیم سازی کنید
شهرداری باید هزینه کنه این سگها و گربه ها رو عقیم سازی کنه که این مسایل پیش نیاد
فقط موشها و گربه های ولگرد در سطح شهر رویت میشوند
سگهای گرسنه خطر بیشتری برای آدمها دارند لذا غذا ندادن له سگ یعنی پاک کردن صورت مسئله و نه حل کردن آن
یکی از فواید سگهای ولگرد این است که از هجوم حیوانات درنده دیگر مانند گرگ و پلنگ و گراز و کفتار و .... به محیط شهر روستا جلوگیری می‌کنند
البته سگهای ولگرد را باید از داخل شهر ها به بیرون ببرند و در مکانهای محافظت شده و محصور رها کنندو
خوب بهتر میشه اگه دولت زحمت بکشه یه طرح ساماندهی و عقیم سازی برای این‌مخلوقات نازنین خداکند قرار بده ، بالاخره مسئولیت یه چیزی رو قبول کنه
همه ش مردم
سلام خیلی ازمردم نان شب ندارن یک مشت به اصطلاح حامی حیوانات میرن گوشت استخون میگیرن میدن به سگهای ولگرد که جان انسانها و محیط زیست در خطر است میدهند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۶
این سگ های ولگرد و خیابانی این قدر بی عرضه هستند که که توان مقابله با گرگ و پلنگ را ندارند فقط دنبال مفت خوری هستند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۳۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۷
خوب میکنن گوشت میدن توبرو به آدما کمک کن به بقیه چیکار داری
غذا نخورند که می میرند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
باشعور بودن هم حزیی از رفتار انسانی
سلام غذا دادن به سگ ها جنایت به سلامت مردم است به حرف اقای دکتر بکنید تعصب نداشته باشید هاری مساوی مرگ است اگاه باشید اگاه باشید تا قبل از مصیبت
خوب شهرداری باید یا اینا روبکشه یا غذا بده چون گرسنه باشن ب بچه ها حمله میکنن و اسیب جدی میرسونن یا ب ادم بزرگها حمله میکنن اینجوری ک نمیشه ی فکر اساسی باید بکنن
متاسفانه هیچ ارگانی مسئولیت آن را به عهده نمیگیرد و مردم از ترس همین ارگانها جرات اقدام سرخود را ندارند و محله ای نیست که انبوهی از سگهای ولگرد در ان وجود نداشته باشد .
پاسخ ها
حدیث
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
مسئولین نمیخواهن کاری کنن وگرنه شهر جای سگه یا آدم شب درهارو میلیسن کوچه وخیبانو نجس میکنن یک ما رفتیم پياده روی ۱۹قلاده سگ در بانک خوابیده بودن مسئولین بی عرضه خدا از شون نگذره خوبه بچه مردمو لت وپاره کنن
یکسری ادای روشنفکرارو در میارن دایم اینکار غیر حرفه ای رو انجام میدن و کلی قربون صدقه این سگا میشن!!!
پاسخ ها
نگین
| Germany |
۱۱:۴۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
کار غیر حرفهای؟شما حرف مسخره میزنی مگه میشه ی موجود رو با گرسنگی کنترل جمعیت کرد،شما از قوم کافرین هستین
شما میگید به سگ‌های ولگرد غذا ندن.
مردم ما طوری شدن که اگه بگی عقرب خطرناکه
میرن که نازش کنن.
حاشیه‌های تهران . سگ های ولگرد در دسته های ۴۰۰ ۵۰۰ تایی دیده میشن.
عده‌ای هم که با وانت براشون غذا میارن.
یه سر به جاد۶ تلو بزنید . همه چیز واضخه.
پاسخ ها
بهاره
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۵۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
دوس دارن فضولین
غذا دادن را ترک نکنید در الویت عقیم سازی است و کنترل جمعیت . آنها غذا می خواهند وقتی بهشان نرسد از طرق خطرناک تهیه می کنند
این وظیفه ذاتی شهرداریهاست که سگهای سرگردان ومزاحم مردم راازهسته مرکزی هرشهری جمع آوری نمایندکه متاسفانه دراینکارتعلل می کنندکه امیدواریم مراجع بالاتردراین خصوص ورودوباعوامل کم کاربرخوردنمایند.
این وظیفه ذاتی شهرداریهاست که سگهای سرگردان ومزاحم مردم راازهسته مرکزی هرشهری جمع آوری نمایندکه متاسفانه دراینکارتعلل می کنندکه امیدواریم مراجع بالاتردراین خصوص ورودوباعوامل کم کاربرخوردنمایند.
لطفا همه سگها رو بکشید اینجا شده باغ وحش
سگ جز حمله کردن و آسیب رسوندن به آدمها فایده دیگه ای نداره
سگ جاش تو بیابونه که بعضیا به تقلید از فرهنگ‌ غرب داخل آپارتمان میارن و باهاش زندگی میکنن
دوفردا دیگه هم احتمالا خوی اون سگ رو یاد میگیرن کمال هم نشین در اونها اثر میکنه
چه هم نشینی پست تر از سگ!
این دکترحرف بایدبیشترمطالعه کنه چون حرفاش بیشترشبیه جوکه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
احسن نفرين برهر مسئولی که کاری نمی کنه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
به سگها غذاندهیم گرسنه می مانند وباضعف جسمی به راحتی مریض می شوند با این دلایل دو ضرر دارد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۲۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
شرافت رو باید از سگ یاد گرفت
خب الان چیکار کنیم آقای دکتر، غذا رسانی نکنیم میگید به خاطر گرسنگی به مردم و بچه ها حمله میکنن، غذا بدیم میگید مشکل های زیادی داره، خب چیکار کنیم؟!؟!؟! خوبه با گلوله بکشیمشون یا سم بهشون بدیم و دسته جمعی دفنشون کنیم؟؟؟؟ این اخلاقی یا اسلامیه؟؟؟ چرا یه فکر درست و حسابی نمیکنیم؟؟؟ چرا یه طرح ساماندهی برای حیوانات بی سرپرست نمیکنیم؟؟؟ فقط سریع میریم سر کار راحت و حذف فیزیکی و کشتن یا اسارت، خب عقیم سازی کنیم تا جمعیت شأن کم شود و پناهگاه زیر نظر شهرداری درست و حسابی درست کنند، خلاصه باید فکر درست و حسابی کرد
باسلام یکبارنشده ازبدبختی سگهای ولگرد مطلب بذارن سالهاپیش شاید 15سال پیش (الانم که میخوام دربارش حرف بزنم ناراحت شدم) توجاده یکی ازهمین سگهای ولگرد خطرناک وووو ماشین بهش زده بودرودهاش افتاده بودبیرون بحالت نشسته بودهرماشینی ردمیشدبه ادمای داخلش نگامیکردحتمناانتظارکمک داشت بارهاوبارهاسگای دیدم درنهایت فلاکت وبدبختی وگرسنگی لاغرونزاروبیچاره عجب آدمای هستیم ماقضاوت باشما ممنون
این سگها افت هستند . درست مثل ملخ و سوسک و شته. و باید کشته بشن . من نمیدونم تعلل و فس‌فس و مس‌مس و درنگ و تاخیر مسیولان مربوطه چرا و به چه علتی هست . باید سریعا در یک اقدام ضربتی یکی دو هفته‌ای ، تمام سگهای ولگرد رو در شهرها و حاشیه شهرها امحا و معدوم کنن و لاشه ها رو اتش بزنن که گندزدایی بشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۶
سما موشا رو جمع کن بقیه پیش کش موشا اونقدر مهاجم شدن که کبوتر و قمری هم می گیرن
هومن ملکی
| Russian Federation |
۲۲:۲۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۳۱
پاسخ شما نشاندهنده مشکلات بیشماری در شکل گیری شخصیتتونه که تلافیشو می خوای با کشتن و سوزاندن مخلوق دیگری جبران کنی. دلم برات می سوزه.
شما غذا نده من بخاطر خدا آفریده بی‌زبان هست غذا میدهم هرروز
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
شما باعث افزایش بی رویه این حیوانها و آسیب به طبیعت و همچنین انسانهای دیگه میشی
احساس قهرمان بودن بهت دست نده!
آقا سگ مریض توبومهن پره بیشترشونم مریضی پوستی خطرناک دارن کک و مک وزخمهای خطرناک میسینه جلو شیرینی فروشی قصابی با پاهاش بدنشو اونقدر خارونده زخم میندازه همش مریضیه دختر میاد سرشو دست میکشه مریض میشی. آخه اینا باید معدوم بشن نمیدونم چرا شهرداری جمشون نمیکنه معدوم کنه
به نظر بنده این سگهای ولگرد و جمع کنن و همه رو به چین ارسال کنند تا به عنوان گوشت مصرف کنند و یه پولی هم پرداخت کنن با سپاس
پاسخ ها
نگین
| Germany |
۱۱:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
تو دلت میمونه این آرزو واست متاسفام
امید
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
دمت گرم درسته????
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۲۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
به خدابهترین نظراینه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۳:۳۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۶
شما که بلدین این سها رو صادر کنید به چین یک پولی گیرتون میاد براتون خوبه ما هم راحت میشم
من
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۶
چشم منتظر بودیم شما امر کنید کجا بزرگ شدی احتمالا سومالی ساکن نبودید شما
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۶
البته صنعت سوسیس کالباس هم شاید استقبال کنه
خودتم دیگه غذا نخور میتونی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟این وظیفه شماست که از این حیوانات به بهترین شکل مراقبت ونگهداری کنید اما مردم بار گناهان شمارا بدوش میکشند تا کی؟؟؟؟این همه ظلم به مخلوقات؟؟؟؟
اگه بهشون غذا ندیم گذشته از گناهش این سگها که نمی‌میرن بالاخره از جایی یه لقمه نون پیدا میکنن فقط ضعیف میشن و بیماری میگیرن به جای کشتن اگه مردی به فکر چاره باش اگه این کار بکنیم تا نسلها عذاب خدا ولمون نمیکنه اول فکر کن دیگه حرف بزن
نه عقیم سازی نه ساماندهی،با یه آمپول همه شونو بکشید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۱
اتفاقا با همون آمپول باید تو رو از بین بر د
مدت ۵ ساله که از کارکرد ماهانم یک سوم اونو مخصوص غذا واسه حیوانات مخصوصا سگ و گربه میکنم و تا روزی که زنده ام ب همین روند پیش میرم.افتخار میکنم ک میتونم روزانه چندتا حیوان و سیر کنم لعنت ب هرچی ادم حیوان آزاره
باید عقیم بشن.اینا هم موجود خدا هستند.ادم دلش میسوزه.
سگهای بی‌صاحب وبی سرپرست. لطفا اینقدر کلمه سگ های ولگرد رو بیان نکنید. درضمن شهرداری لطفا از پول‌های اختلاس مدیران این مخلوقات روعقیم سازی کنه.کشتن این حیوانات روز قیامت وحتی این دنیا مکافات دارد.
چراشهرداریهادیگه این سگهای ولگردراجمع اوری نمیکنن
خیلی جالبه.بعد از اینکه خودمون بشدت تولید مثل میکنیم و زمین‌های خدا رو با یه تیکه کاغذ بناممون میکنیم.و حالا بخاطر کمبود جای خودمون دست ب کشتار جمعی می‌زنیم.برای هر کاری یه راهی هست.چرا همیشه از راه وحشی گری باید وارد بشیم.میشه همشونو عقیم کرد و بزاریم همین چن سالی ک عمر دارن تو یه محیط خارج شهر زندگی کنن.راهش تزریق اسید تو قلب این حیوانات نیسسسسست
جمع کردن آنها ، عقیم سازی، کشتن کار درستی نیست، اما عقیم سازی و جمع کردن آنها بهتر است هر چه زودتر عملی شود، سگ گردانها هم متاسفانه رعایت یکسری مسایل را نمی کنند، ایجاد رعب و وحشت و آلوده کردن توسط اینها انکار ناپذیره
تا اونجایی که از دستتان بر می آید به این این موجودات بی زبان غذا بدید . به این چرت و پرت ها ی دروغ هم توجه نکنید این موجودات هم مثل خود ما مخلوقات خدا هستند و باید مورد توجه قرار بگیرند
سلام بنظر من آدمهایی که قلب کثیفشان پر از نفرت نسبت به موجودات بیگناه دیگه هست واین دنیا رو فقط محل زندگی خودمسمومشان میدانند باید کشته شوند
باید به یکسری گفت جای اینکه محبتت گل کنه هزینه کنی برای یک مشت سگ ولگرد اون پولو هزینه کن برای یکسری بچه بی سرپرست یتیم ثواب دنیا اخرتو ببر بعدش ظلمی که شما در حق این حیوانات میکنی اینه با غذا دادن تنبل میشن و با غذا ندادن موجب مرگشون میشی
با غذا ندادن به این طفلیا چیزی درست نمیشه .ی جایی درست کنید برای نگهداریشون طفلیارو عقیم کنید اگرمریضی دارن درمانشون کنید
کار خوبی میکند ...عقیم کنید کم شن تا بچه خودشونو حمله نکنه نمیفهمن چقد سگهای ولگرد خطرناکن باید جمع آوری شن عقیم کنن تا مردم در امان باشند
شهرداری باید اینارو جمع آوری و عقیم کنه برای این مورد بودجه دارن که معلوم نیست چی میشه اینا هم مخلوقات خدا هستن که ما با گسترش شهرها جای اونارو گرفتیم و به اونا ظلم هم میکنیم
سلام همشهری های عزیز ، بهترین کار در مورد سگ ها و موشها اینه که با شهرداری ۱۳۷ تماس بگیرین اونا رو به محل نگهداری و کنترل برای جلوگیری از زاد و ولد ببرن برای موشها هم طعمه بزارن ، اگه زلزله بیاد همین موشها و سگها ما رو زنده زنده زیر آوار میخورن ،
جمع آوری کنن به کشورهایی که نیاز دارن بفرستن پولشو بدهند به فقرا
امیدوارم روزی هیچ موجودی به دست آدما نیوفته که اینجوری راحت درمورد جنایت درحق حیوانات حرف نزنیم.این موجودات مهربون هیچ فرقی بایک انسان فقیر ندارن ماها چون فکر میکنیم ما خیلی خوبیم بقیه پیف پیف بو میدن به اینروز افتادیم اگه عوض این حرفا یکم برا این فرشته ها هزینه میکردیم الان هم زندگی ما بهتر بود هم این حیوونای زبون بسته جونشون به دست آدمای عوضی گرفته نمیشد.
این همه دشمنی با این مخلوقات با وفای خدا معلوم نیست از کجا نشات میگیره. تنها حیوانی که برای دفاع از صاحبش یا کسی که بهش محبت میکنه حتی حاضره با خرس هم سر شاخ بشه سگه اگه مسولین توان مراقبت از اینها رو دارن که این کارو بکنن واگرنه دخالت نکنن.
این زمین متعلق به تمام مخلوقات خداوند هست ،پس بی انصافی هست انسان به خاطر طمع جاوغذای حیوانات رو کم کرده،پس باید هر شهر ،شهرداریش یک پناهگاه بسازه وسگ و گربه ها رو عقیم و واکسینه کنه تا هم نزد خدا رو سفید وهم شهروندان دراسایش باشن،ولی اینو می‌دونم اگه به این حیوانات به گناه آسیب بزنیم،خدا هزار برابر بدتر سرمون میاره،با حیوانات مهربون باشیم
منم هفته ای دوبار به سگای بی پناه غذا میدم، به کسی هم ربطی نداره
چه ربطی داشت شما کار خودتونو بکنید نظر اضافی ندید اقاجان هرکسی دوس داره به این حیوانات زبون بسته کمک خودشو میکنه اوناهم جون دارن و زنده ان موجوداتی رویه زمین هستند که باید به اوناها کمک کرد شما پول تو نگه دار‌برایه خودت نمیخواد نظر الکی بدی
خیلی زیاد شدن و واقعا خطرناکه، شهرداری ب هر قیمت و روشی باید جمعشون کنه... عده ای ناآگاه هم ک فقط جو و ژست مهربانی و حیوان دوستی گرفتتشون، باید از کمک ب افزایش این حیوانات با غذادادن بهشون خودداری کنند
چشم ما غذا نمیدیم ولی بهتره شهرداریها اینها رو جمع کنن چون خیلی زیادن وگرسنه هم باشن به انسانها حمله میکنند
عقیم کنید که جمعیتشون زیاد نشه حیواناتم هم همو قدری که ما حق زندگی داریم حق زندگی دارن حالا میخاد سگ یاشه گربه باشه یا هر حیوان دیگه ای انسان باشید
غذا ندادن که نشد راه حل. یا آنها را جمع‌آوری کنید یا عقیم سازی کنید. کمی زحمت بکشید هم بد نیست.
خداوند درقرآن میگه ما هیچ موجودی را بدون روزی نیافریده وسرنوشت همه موجودات به دست ماست،نباید باغذادادن به سگهای ولگرد چرخه طبیعت را به هم زد
شهرداری باید روزانه تعدادی از حامیان سگهارو شکار کنه ببره بندازه جلو سگا تا مشکل غذای سگ ها حل بشه! یه مشت سگ باز اسم خودشون رو گذاشتن حامی حقوق حیوانات! شما به حقوق انسانها ارزش قائل باش ، سگها پیش کش
وظیفه شهرداری انجام عقیم سازی این حیوانات است تا از کثرت و نتیجه گرسنگی و حواشی آنها کاسته شود.وقتی سگ از گرسنگی به التماس میافته یا حتی برا غذا یا خودکشی در خیابان می نشیند..خیلی بی رحمی است که غذا ندهی...
سگ خطرناکه ولی گربه خیر
خب برچی غذا نخورن بخاطر که هارن ?بخدا خودما از بسه از کرونا ترسیدم از هاری نترسیدم ?
چطور دلتون میاد اونها هم مخلوق خداوند هستند و حق دارن زندگی کنن وطیفه ارگانهای زیربط که به اونها رو به پناهگاه ببره و بهشون رسیدگی کنه چرا همیشه ازگزینه های حدف استفاده میکنید چون قلبتون سیاه و کاریش نمیشه کرد حیف از این طرز فکر واقعا متاسفم
دلمون میخوادغذابدیم شماکی باشی ک بخوای رومخلوق خدااسم یاهرچی بزاری ک بخواین جوون بگیرین عرضه دارین توهرشهری نقاهتگاه بزنیدغذابدین خودشون کنید ولی نه چراچون بایدپول خون اون همه زبون بسته بره توجیبی شمامفت خورها شمابه کسایی ک یاحامیان هرکارمیکنن کارنگیریدماازوقتی کمک میکنیم غذامیدیم زندگیمون خیلی خوب شوده انگارخداروشوبه ماکرده وداریم نوازندگی میبینیم اون دستی ک روش بلند میشه بشکنه???
بهترین نظر همونه که این یک ها را بدین
شین چیائو پینگ و مردم چین بخورن.
لا اقل چینی ها قدر این یک ها را میدانند.
وبه قوت حافظه شون کمک میکنه که اختراعات جدیدی داشته باشن.
واقعا قابل قبول نیست . باید سگ های ولگرد واکسن زده بشن و یک نشان بر روی یک قسمت از بدن مثلا گوش اونها زده بشه که نشون بده که به این سگ ها واکسن زده شده . حتی اگه واکسن هم زده نشده باشه ، غذا دادن به اونها هیچ ضرری به انسان نمیزنه . شما مجبور نیستید لمسشون کنید .بقیه سگ های ول گرد رو میشه تربیت کرد و حتی به کشور های دیگه صادرشون کرد تا به عنوان حیوان خانگی به سرپرستی گرفته بشن .
به سگ غذا ندید
به بیگانه ها بدید
بمن هم غذا ندهید چون هم وطن هستم
نان را ب بیگانگان بدید
انسانی که به حیوانات رحم نکند قطعا به انسان ها هم رحم نمی کند
سگ وفادار و مهربان لایق عشق ورزیست
انسانهای خطرناک راهم جمع کنید ازسطح کشور
چه نظرات کارشناسانه ای ارائه میدن بعضیا، فکر کن جای تو و سگ ها عوض بشه اونوقت همین رفتاری که میگی باهات بکنم خوبه دیگه؟ انسان نماها باید معدوم بشن تا دنیا روی خوش ببینه.
بجای رسیدگی و رفع مریضی و عقیم سازی و این کارها راحت میگین بکش تموم؟ حواستون به عواقبش باشه ، بدجوری خدای سگ ها قدرتمنده. یه جوری حقشونو میگیره که انسان واقعی کیف می‌کنه از عدالتش. دیدم که میگم ، خیلیم شنیدم.
با عرض سلام سالیانه میلیاردها دلار در کشورهای شرق آسیا هزینه گوشت سگ میکنند مثل کامبوج ویتنام چین وغیره آقا اینارو صادر کنین به ای کشورها اگر شرعا ارز صادرات در اسلام حرام هست همینجوری بدید تا بخورند اگر اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنند ممنون
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۷
آی قربونت. بهترین راه حل همین است.
وظیفه شهرداریها است سگها وگربه ها را جمع آوری وعقیم سازی کنند واز افرادی که سگ یا گربه دادند بخواهند که حیوان را عقیم کنند گرسنه نگه داشتند حیوانات نه عاقلانه ونه انسانی ونه چاره ساز است
خب چاره چیه ؟؟؟
چرا ایران هم مثل کشورهای دیگه مکان های برای سگ یا گربه های خیابانی درست نمیکنه
ما غذا ندیم ک مشکل حل نمیشه جناب
سلام خدا پدر و مادر ان کسی که نظر داد که سگها را صادر کنن به چین آفرین
من چند روز پیش داشتم همینطوری راه میرفتم یک دفعه سگی به من حمله کرد و نزدیک بود دستک را گاز بگیرد این دیگه چه وضعشع
حاصل جفت‌گیری سگهای ولگرد با گرگ ها باعث به وجود آمدن پدیده ای به نام گرگاس شده که در ارتفاعات و اطراف شهر ها مشاهده شده اند .گرگاس ها به شکل سگ اما درندگی گرگ را دارند که اخیرا باعث خطرات زیادی شده اند. متاسفانه دلسوزی بیش از حد عده ای باعث تغییر اکوسیستم و ایجاد مشکلات در نظم طبیعت می شود.
شهرداری‌بایدسگهای‌ولگردراجمع‌کنه‌ومعدوم
شهرداری ها ، دهداریها، باید این حیوانات را در محلی خاص جمع آوری سپس عقیم نماید ، عمر طبیعی این حیوان ده تا پانزده سال هست ، اگر عزمی باشد، در این مدت با عقیم سازی وادامه دادن این مشکل حل میشود، ولی این عزم نیست ، همین‌طور که دوستان نوشته اند، غذا ندهند خطر شأن بیشتر خواهد بود وسلام
سلام سگها را جمع آوری بکنند و آموزش بدهند برای زلزله که زنده یابی بکنند و اگر زیاد داشتیم به کشورهای دیگر هم بدهیم هم زنده یابی و هم برای پیدا کردن مواد مخدر و غیره خدا نگهدار موفق باشید
دوست دارم بدم
به‌نظر‌می‌رسد‌‌اینها‌‌امریکای‌وا‌اسرایلی‌باشند
فقط معدوم سازی آمریکا هم همین کار رو می‌کنه و شما سگ ولگردی نمی‌بینید چون واسه اکوسیستم خطرناکه
چرا مگه انسان نیستیم حیوان بیچاره که توسط بعضیا شکنجه میشه غذا هم بهش ندیم حمله میکنه به مردم
خدا ازتون نمی‌گذره.
باز اومدین و از صفحه مجازی اینستا حرف در اووردی بابا اونا واسه فالور جمع کردن اینکاررو میکنن غیر اینم هیچ سگ ولگردی نمیاد به ادم یا بچه بپره اینقدم کشک نشده بعدشم یه لقمه نون بهشون بدیم هیچی ازمون کم نمیشه و واسمم مهم نیس کی چی بگه تو مملکتمون همه بفکر خودشونن وسلام
هیچ موجودی جز ادم دو پا خطرنکتر نیست وحشیترین موجود ادمان
درست یادمه پیش از انقلاب از طرف شهرداری میآمدن به سگها سم استرکنین میدادند و یا با اسلحه اونها رو میکشتند و هیچ کس هیچ حرفی نمیزد حالا طوری شده یک عده ایی بدون اینکه از خطرات این حیوانات آگاه باشند دم از حمایت از حیوانات میزنند بنظر من باید مثل سابق سگهای ولگرد را نابود کرد که به محیط زیست بیش از این آسیب نرسونند
بزرگان دین در احادیث به سگ قبل از غذا خوردن خود اب و غذا میدادن. یعنی میگید حرف اونا رو گوش نکنیم.؟ یعنی اونا دروغ میگفتن شما راستگو هستید؟ اینها سگ گله هستند نه ولگرد بعلت پیری روستاییان انها را رها میکنند و بعضی گم میشوند و زادو ولد میکنند. مشکلات ودستوراتتون و با شهرداری محل درمیان بگذارید.
اینها هم مخلوغ خدا هستند باید مدیریت بشن
اقای به اصطلاح متخصص غذا ندادن به حیوان بی گناه چه معنی داره؟ یعنی غذا ندیم که از گرسنگی بمیرند ؟ البته روت نشده بگی این حیوانات را بکشیم متاسفم برای بی اخلاقی شما انشالله از این به بعد به این موجودات زبان بسته بی گناه بیشتر غذا خواهم داد.
به نظر من این سگها رو جمع کنه و با کشتی ها به سمت کشورهای دوست و برادر چین و کره و...بفرستند هم ما راحت می شویم و کشورهای دوست خوشحال .لطفاً هر چه سریعتر اقدام کنید.
تنها راه عقیم سازی هست.. نمیشه که گرسنه گذاشتشون.. همین گرسنگی میتونه باعث ضعف قوای جسمی و ابتلا به انواع بیماری ها و چه بسا حمله به انسان بشه.. پس لطفاً راهی که جوامع پیشرفته رفتن رو برید و از گزافه گویی پرهیز کنید..
هیچ مریضی ندارن بی زبونها
حتی اگه منو ویروس هاری بگیره بمیرم به این حیوانات بی سرپرست کمک میکنم
اینا هم حق زندگی دارن شما اگر راست میگی باید سالانه به تمامی سگ های ولگرد واکسن تزریق بشه
من وقتی می خواهم بروم سر کارم در شهرک صنعتی مشهد با تعداد زیادی سگ ولگرد مواجه میشوم و نمیتوانم عبور کنم و روز به روز نیز زیادتر نیز میشود لطفاً اقدام به جمع‌آوری شود
به نظر من تا میتوانید به سگ و گربه های خیابانی غذابدهید روزی شما بیشتر میشود تا میتونید خوبی کنید همین دنیا جوابشو میگیری
چین ژاپن کره جنوبی تایلند ویتنام عاشق گوشت سگ هستن رایگان هم بفرستید ما راضی هستیم
ادمهارو بکشید و غذای سگ درست کنید
خوب شماکه میدونید چرایه فکری نمیکنید مگه ماگوشت سگ میخوریم که این همه سگ اطرافمونن تولیدسگ توی ایران خیلی زیاده ازجمعیت آدمابیشتره خوب اینارو بفروشن به کشورهایی که گوشت سگ میخورن یه منبع درآمدی برای کشورمیشه وماهم نجات پیدامیکنیم ازاین بیماری ها و این خطرات
حالاچرابعضی هاتوسرومغزشون میزنن واسه سگاومدافع سگا شدن مگه سگ چه فایده ای براشون داره که به بقیه توهین میکنن بخاطرسگاومیگن مابهشون غذامیدیم ولج میکنن میخوام ببینم اگه یه جاهمین سگاپاچه خودش وخونوادشونوگرفتن بالاخره سگن و بهشون حمله کردن وهزارمریضی گرفتن میخواندچیکارکنند بنده خداهامیخوان اطلاع رسانی کنن یه چیزی هم بدهکارمیشن اصلاسگا کوفت بخورن برن بمیرن موجودات اضافی بی مصرف
مرگ موشبخرید همرا سوسیس بدهید حیوانات ولگرد
چقدر بی وجدان
چندروزپیش صف مرغ بودم خانمی اومده بود درخواست ۸تا مرغ داشت ،فروشنده گفت چهارتا بیشترنمیدم،خانم بافرهنگ فرمود سگ بزرگی دارم که براش ۸تا مرغ میگیرم درسته میپزم این غذای دوروزشه خام نمیخوره...خدایا الامان
در این مورد شهرداری کم کاری می کنه تنها راه عقیم سازی و انتقال آنها به بیرون شهر و غذا دادن به آنهاست اینها مخلوقات خداوند هستند و خیلی هم مهربون از حیوانات داخل باغ وحش خیلی بهترند رسیدگی توسط شهرداری لازم هست
اگرمسلمانی که باید بدونی که تو کتابهامون نوشته پیغمبر اسلام با سگهای ولگرد غذا میخورد وغذا میداد یعنی تو از پیامبر بیشتر میدونی آقای بظاهر فهمیده وتحصیلکرده
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری