بازدید 8908

در دیدار رئیس‌جمهور با مراجع و علمای حوزه علمیه قم چه گذشت؟

رئیس جمهور در ادامه برنامه‌های سفر استانی خود با حضور در قم دیار کریمه اهل بیت علیهم السلام با جمعی از علما، فضلا و مراجع تقلید دیدار و گفت‌وگو کرد.
کد خبر: ۱۲۳۶۴۹۶
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۱ 10 May 2024

در دیدار رئیس‌جمهور با مراجع و علمای حوزه علمیه قم چه گذشت؟

 

تابناک _ سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و جمعی از اعضای هیأت دولت در ادامه دور دوم سفرهای استانی دولت مردمی روز گذشته - ۲۰ اردیبهشت ماه - به دیار کریمه اهل بیت علیهم السلام سفر کرد.

رئیس جمهور در این سفر ضمن پیگیری روند اجرای مصوبات دور نخست و بهره‌برداری از طرح‌های اقتصادی و عمرانی و دیدار با مردم قم، دیدارهایی نیز با جمعی از علمای قم داشت.

رئیسی شب گذشته و صبح امروز با حضور در دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی و دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با جمعی از علما، فضلا و اعضای دفتر رهبر انقلاب دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس جمهور در این دیدارها ضمن استماع دیدگاه‌های حاضران و پاسخ به برخی سوالات و نکات مطرح شده، به تشریح برنامه‌ها و اقدام های دولت در دو سال و نیم گذشته در مواجهه با مشکلات و دشواری‌های اداره کشور در آغاز به کار دولت مردمی و دستاوردهای دولت از جمله در زمینه‌های مهار شیوع گسترده کرونا، مهار و کاهشی شدن نرخ تورم، نرخ رشد نقدینگی و پایه پولی، تلاش برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام و احیای واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه‌تعطیل، احیای روابط و تجارت خارجی با محوریت تقویت تعاملات با کشورهای همسایه، مسلمان و همسو و تلاش برای ارتقای امید، اعتماد و سرمایه اجتماعی پرداخت.

آرزوی توفیق آیت‌الله شبیری زنجانی برای موفقیت دولت در انجام امور کشور

رئیس جمهور هم‌چنین شامگاه پنجشنبه با حضور در بیت آیت‌الله سید موسی شبیری زنجانی، با ایشان دیدار کرد.

رئیسی در این دیدار ضمن تشکر از توجهات آیت‌الله شبیری زنجانی نسبت به دولت مردمی و طلب دعا، استماع آرا و نظرات مراجع معظم تقلید و همچنین ارائه گزارش از اوضاع کشور به ایشان را از تکالیف ضروری کارگزاران اجرایی کشور دانست و تداوم دعای خیر و رهنمودهای ایشان به دولتمردان را خواستار شد.

آیت‌الله شبیری زنجانی نیز در این دیدار برای موفقیت دولت در انجام امور کشور و تداوم خدمت به مردم از خداوند متعال طلب توفیق کرد.

آیت‌الله سبحانی: سفرهای استانی دولت مردمی تاثیر جدی در پیشرفت کشور داشته است

رئیسی صبح امروز نیز در دفتر آیت‌الله جعفر سبحانی حضور یافت و با ایشان دیدار کرد.

آیت‌الله العظمی سبحانی در این دیدار ضمن تبریک اعیاد ولادت حضرت معصومه (س) نزدیک شدن به سالروز ولادت امام رضا (ع) و نیز آغاز دهه کرامت به رئیس جمهور و قدردانی از تلاش‌های بی‌وقفه و خالصانه دولت مردمی برای بهبود وضعیت کشور، سفرهای استانی آیت الله رئیسی را نمود برجسته این تلاش‌ها توصیف و تصریح کرد: تلاش‌ها و سفرهای استانی دولت مردمی تاثیر جدی و قابل توجهی در تسریع روند پیشرفت کشور و از جمله تغییر ملموس وضعیت استان قم داشته است.

ایشان همچنین با بیان اینکه تلاش برای تبدیل مشکلات و تهدیدها به فرصت سازندگی و آبادانی، روند ترقی و پیشرفت کشور را سرعت خواهد بخشید، خواستار توجه بیشتر به مسائلی از جمله بهبود معیشت اقشار کم درآمد، مهار عوامل تورم‌زا در اقتصاد کشور، تلاش برای کاهش تصادفات جاده‌ای و توجه به ملاحظات دینی در ساخت مسکن شد.

رئیسی نیز در این دیدار ضمن تبریک متقابل ولادت حضرت معصومه (س) و دهه کرامت و تبریک پیشاپیش ولادت امام رضا (ع) به این مرجع معظم تقلید، با ارائه توضیحاتی درباره اقدامات و تلاش‌های دولت برای رفع مشکلات و بهبود اداره امور کشور، تصریح کرد: دولت با این باور که با وجود همه محدودیت‌ها مشکلات کشور با توکل بر خدا و تکیه بر توانمندی‌های داخلی قابل حل و فصل است، برای تامین مطالبات و رفع دغدغه‌های مردم تلاش می‌کند.

رئیس جمهور افزود: آمارها و شاخص‌های اقتصادی نشان می‌دهد دولت در مسیر صحیح برای حل مشکلات گام برمی‌دارد و کاهش مشکلاتی نظیر بیکاری، احیای واحدهای تولیدی راکد، کاهشی شدن نرخ تورم و رشد نقدینگی و بهبود وضعیت ناهنجاری‌های اجتماعی در راستای پیگیری دغدغه عموم مردم کشور گواه این مدعاست.

رئیس جمهور همچنین در تشریح اقدامات دولت برای رفع مشکل مسکن به عنوان یک دغدغه جدی در جامعه، به تلاش برای جبران کاستی‌ها و کم‌کاری‌های باقیمانده از گذشته و تغییر رویکرد دولت در ساخت واحدهای مسکونی ویلایی به جای واحدهای آپارتمانی در مناطقی که مشکل تامین زمین وجود ندارد، اشاره کرد.

رئیسی افزایش قابل توجه دریافتی مستمری بگیران، رایگان شدن آب، برق و بیمه سلامت برای دهک‌های پایین، تلاش برای توانمندسازی افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی و اجرای طرح کالابرگ را که با استقبال ۶۰ درصدی مردم مواجه شده است، بخشی دیگر از تلاش‌ها و برنامه‌های دولت برای بهبود معیشت اقشار کم درآمد عنوان کرد.

آیت‌الله نوری همدانی: خدمت به مردم بهترین و باارزش‌ترین کارها است

رئیس جمهور همچنین در ادامه دیدار با علمای قم صبح امروز با آیت‌الله نوری همدانی نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

آیت‌الله العظمی نوری همدانی در این دیدار با تبریک اعیاد ولادت حضرت معصومه (س) و فرارسیدن ولادت امام رضا (ع) با اشاره به اهمیت و جایگاه مردم در جامعه اسلامی، خدمت به مردم و تلاش برای رفع مشکلات و دغدغه‌ها و تامین مطالبات آنان را از بهترین و با ارزش‌ترین کارها دانست و بر اهمیت تلاش برای مهار و کاهش تورم و ارتقای شاخص‌های رفاه عمومی تاکید کرد.

ایشان بر اهمیت همصدایی و همگامی مسئولان با مردم تاکید و آن را رمز پیشرفت کشور دانست و افزود: اگر مردم احساس کنند که مسئولان مثل آنها زندگی می‌کنند، مشکلات مسیر پیشرفت کشور را راحت‌تر تحمل می‌کنند.

رئیس جمهور نیز در این دیدار ضمن تبریک متقابل ولادت حضرت معصومه (س) و دهه کرامت و تبریک پیشاپیش ولادت امام رضا (ع) با بیان اینکه حضرت‌عالی چه قبل و چه بعد از انقلاب اسلامی همواره دغدغه مردم و جامعه را داشته و دارید، تصریح کرد: همه تلاش بنده و دولت مردمی این است که با وجود موانع و مشکلات، شتاب روند رشد کشور را افزایش دهیم و به لطف خدا توانسته‌ایم علی‌رغم دشمنی‌ها و فشارهای بی‌نظیر در جهت بهبود شاخص‌های اقتصادی، کاهش بیکاری و احیای واحدهای راکد گام‌های مثبتی برداریم.

رئیس جمهور در تشریح اقدامات دولت برای بهبود معیشت مردم به ویژه حمایت از اقشار کم درآمد، افزایش تا سه برابری مستمری سه دهک اول، خدمات آب، برق، گاز و بیمه سلامت رایگان به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی، افزایش خروج افراد از پوشش نهادهای حمایتی در نتیجه سیاست‌های توانمندسازی، افزایش ارزش یارانه و کاهش تاثیرپذیری معیشت مردم از نوسانات ارزی در نتیجه توزیع کالابرگ را از جمله این اقدامات عنوان کرد.

رئیسی همچنین بهبود حقوق کارگران، کارمندان و بازنشستگان به نسبت افزایش تورم، اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان، بهبود شاخص‌های سلامت در نتیجه توسعه و افزایش امکانات و ظرفیت‌های بیمارستانی و تلاش برای رفع ریشه‌های تورم را از دیگر اقدامات مهم دولت در دو سال و نیم گذشته برشمرد و گفت: با این وجود دشمن نهایت تلاش خود را می‌کند تا با سیاه‌نمایی و شائبه‌افکنی مردم را ناامید کند، اما دولت متقابلا در میدان اقدام و عمل برای ارتقای امید و اعتماد مردم تلاش می‌کند.

رئیس جمهور در پایان افزایش بیش از ۲ برابری تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان و رسیدن ارزش صادرات محصولات فناورانه به بیش از ۲ میلیارد دلار در سال ۱۴۰۲ را از مصادیق تلاش‌های دولت برای بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها در جهت پیشرفت کشور برشمرد.

رئیس جمهور با آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار کرد

در ادامه آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز جمعه در ادامه برنامه‌های دومین سفر دولت مردمی به استان قم دربیت آیت الله جوادی آملی حضور یافت و با ایشان دیدار و گفتگو کرد.

آیت الله مکارم شیرازی : دولت در حوزه اقدام و عمل دستاوردهای ارزشمندی داشته است/ اقدامات دولت در ‌مسکن‌سازی در قم قابل تقدیر است

سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز جمعه در ادامه برنامه‌های دومین سفر دولت مردمی به استان قم، با حضور در دفتر آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی با این مرجع معظم تقلید دیدار و گفتگو کرد.

حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در این دیدار با تبریک اعیاد ولادت حضرت معصومه (س) و فرارسیدن ولادت امام رضا (ع) به رئیس جمهور، سفرهای استانی و حضور رئیس جمهور در اجتماعات مردمی را باعث آشنایی و اطلاع دقیق از مشکلات مردم و مایه امیدواری توصیف و تصریح کرد: دولت در حوزه اقدام و عمل دستاوردهای ارزشمندی داشته اما اطلاع‌رسانی از این خدمات و دستاوردها باید تقویت شود.

ایشان با اشاره به جایگاه جهانی و مهم شهر قم، توجه بیشتر بر ارتقای شاخص‌های توسعه شهری و رفع مشکلات این شهر را خواستار شد و افزود: اقدامات دولت در ‌مسکن‌سازی در قم قابل تقدیر است و اگر چه دولت شما مسئول بلاتکلیف ماندن طرح منوریل و فرودگاه بین‌المللی قم نیست، اما با توجه اهمیت این طرح‌ها برای قم و نیز رویکرد دولت مردمی در تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام انتظار می‌رود اقدام موثری برای تعیین تکلیف و تکمیل این طرح‌ها نیز انجام شود.

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی با بیان اینکه کار زیادی برای انجام دادن وجود دارد، اما سخت‌کوشی، جدیت و تلاش شبانه‌روزی دولت مردمی امید زیادی برای انجام این کارها ایجاد کرده است، گفت: بنده همواره برای موفقیت جنابعالی و دولت مردمی دعا می‌کنم. پرکاری شخص جنابعالی و ارتباط گسترده شما با مردم، مایه امیدواری دوستداران انقلاب و ناامیدی دشمنان است.

رئیس جمهور نیز در این دیدار با تبریک متقابل به آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی برای مناسبت‌های جاری و پیش‌رو، حضور در قم در سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و تجدید دیدار با مراجع عظام تقلید را توفیقی بزرگ برای خود دانست و گفت: ارتباط مستمر استاندار قم و مسئولان دولت با مراجع تقلید همواره مورد تاکید بنده بوده است.

 رئیسی با بیان اینکه با وجود همه تلاش‌ها و توطئه‌های دشمنان، کشور در حال پیشرفت است و در عزم دولت برای تسریع و تداوم مسیر رفع مشکلات و توسعه کشور خللی پیش نیامده است، افزود: رشد تولید را محور رفع مشکلات و پیشرفت اقتصادی می‌دانیم و لذا با تلاش‌های شبانه‌روزی حدود ۹ هزار واحد تولیدی راکد را احیا کرده‌ایم. همچنین روند ساخت مسکن در کشور رونق گرفته که خود به عنوان یکی از پیشران‌های اقتصاد باعث رونق واحدهای صنعتی و خدماتی بسیاری شده است.

رئیسی در ادامه با بیان اینکه دولت نسبت به رفاه و معیشت مردم حساس است، تصریح کرد: بنای ما بر این است که مسائل را به شکل میدانی و از نزدیک رصد کنیم؛ روش این دولت عبور از کنار مشکلات نیست بلکه نگاه ما حل مسائل است، فارغ از اینکه این مشکلات مربوط به کدام دولت و کدام دوره است. به عنوان مثال دیروز در جلسه پیگیری موضوعات ویژه تصمیمات ویژه‌ای برای تعیین تکلیف دو پروژه بزرگ اما بر زمین مانده قم یعنی منوریل و فرودگاه بین‌المللی اتخاذ شد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۶
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۳۳
خدا را شکر ، وضعیت اقتصادی مراجع تقلید مثل مردم عادی است
جز تعارف و تعریف و تمجید چیز دیگر نبود .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۲
مراجع اگر به وضع موجود و رئیس جمهور اعتراض نکرده باشن جای بسی تعجب و تجدید نظر است
یک مسلمانی بیاید توضیح دهید نقش تین علما در امور کشور چیه؟ کدام اقدام برای رفع مشگلات مردم را انجام دادند که رییس جمهور باید به آنها توضیح دهد؟ درکی از فقر گسترده در کشور دارند؟ نهایتش در مورد لزوم سخت گیری به حجاب زنان و جلویگری از ورود آنها به ورزشگاه صحبت می کنند. توضیح المسائل آنها را هم با سامانه های مختص هم پوشانی بررسی کنید، 99.99 درصد مطالب شان یکسان هستند..
اینکه همش تقدیر بود گلایه ها چی شد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۲
از چی تقدیر کردن؟ از وضعیت خوب اقتصادی اجتماعی سیاسی؟
از کاهش نرخ فقر و تورم؟
از چی دقیقا؟
رئیسی در این سفرها ، حداقل به اندازه نصف هزینه سفرش مفید هست ؟
آخه برا چی راه افتاده و این ور اون ور می ره و تو هر سفر چندین میلیارد خرج رو دست مردم می زاره ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۵۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۲
اینکار رو نکنه چکار کنه؟!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۲
وقتی در اصلاح امور مملکت کاری از دستش بر نمیاد بلخره باید بگه یه کاری دارم میکنم
توی تیتر مینویسید جوادی آملی و توی متن مینویسید مکارم شیرازی

دقت در تنظیم خبر صفر

سخنان جوادی املی هم طبق معمول سانسور کردید
سلام، روحانیت عزیز تخصص و سواد اقتصادی ندارد سواد روحانی دینی و فلسفی است و بهتر است روحانیت عزیز در مسجد و تکایا حضور داشته و به امور دینی مردم رسیدگی کنند و امور اقتصادی را به اهلش بسپارند و اینقدر هم سرمایه مملکت را صرف سفر به این شهر و آن شهر نکنند
یحتمل در مورد کراماتشون صحبت کردند این که مردم در راحتی و اسایش و گل و بلبل زندگی می کنند و همه بدبختی ها تفصیر روحانی بوده.
همه آقایان مراجع از دولت رییسی تعریف وتمجید کردند در حالیکه این دولت بیشترین فشار اقتصادی وتورم وگرانی وکمبوددبرای ملت ایجاد کرده است
یعنی هیچ کدام از این بزرگواران نگفتند این گرانی ها و اختلاس ها مردم را در تنگنا قرار داده و سفره ای که دولت در زمان انتخابات و رای گیری به مردم نشان می داد کجاست
واقعا همه به به و چه چه کردند از این دولت
جناب آیت‌الله سبحانی چند نمونه بفرمایید که سفرهای استانی دولت مردمی کدام تاثیر جدی را در پیشرفت کشور داشته است؟!!!
اول یک پیشرفت چشمگیر نشون بده بعد با هم دنبال علتش بگردیم!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۲
پیشرفت چشمیگر در افزایش نقدینگی و رشد تورم و نابودی اقتصاد و معیشت مردم
پس گرانی و سختی معیشت به بیت علما هم رسید؟!
جوادی املی چی گفته که از تیتر ان به ناصر مکارم رفتید؟
خیلی دوست داشتم می‌دانستم که ابا مراجع در خصوص برگشت صدیقی به امامت جمعه تهران چه نظری دارند ؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۲
نظر مثبت
چون رفیق گرمابه و گلستان هستن
آیت‌الله سبحانی: سفرهای استانی دولت مردمی تاثیر جدی در پیشرفت کشور داشته است
چه گویم که نا گفتنش بهتر است....!!!!
مراجع:آقای رئیسی گرانی و تورم پدرملت را درآورده و زندگی را بر آنها سخت کرده.
رئیسی:تورم روز به روز کاهشی است. خنده
میخواهید چی بگذره؟این میگه ما در همه موارد موفق و منصور بودیم و اونا هم بر گرانی و معیشت مردم تاکید میکنند و چند تا عکس هم میگیرند و تمام.
بهبود حقوق کارگران رو خیلی خوب اومدید
دورود بر مراجع عزام تقلید که نه تنها به فکر اخذ وجوهات نیستند، بلکه با درک کامل شرایط فاجعه بار اقتصادی، همیشه و در تمامی اعتراضات در کنار مردم حضور دارند و مطالبه گر جدی خواسته های مردم هستند!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۲
کنایه خوبی بود
این بزرگان فقر و پاشیدن و گرسنگی چند ده میلیونی خانواده ها را میبینن ۰ ودر قبال انها وظایفی دارن حتی نمیخواهن مطرح کنن و دفاع کنن۰ همه ما بزودی رفتنی هستیم ۰ ان دنیا قابل گذشت نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۲
اون مسئولیت علما که در نهج البلاغه اومده همین بود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۲
احسنت بر شما عین واقعیتو بیان کردید
جز آمارهای غلط اقتصادی و اعلان وضعیت گل و بلبل، انتظار دارین چی بینشان رد و بدل بشه
یک زمانی بنا براین بود مثل ژاپن در بین کشورهای مسلمان بدرخش یم ، از لطف آقایان به کشور تهی دست و نام امید مبدل شدیم. از بس شعارشان با واقعیت فرق داشت
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # انتخابات ریاست جمهوری # انتخابات
وب گردی