بازدید 2922
۱

بخشنامه هواپیمایی درباره رسیدگی به امور مسافران

روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام‌کرد: با توجه به شرایط غیرمترقبه حاکم بر پروازهای کشور و بسته شدن تعدادی از فرودگاه های داخلی و بین المللی بخشنامه‌ای به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شد.
کد خبر: ۱۲۳۱۹۴۶
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۷:۰۷ 15 April 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، در این بخشنامه آمده است: وجه بلیت مسافرانی که پرواز آنان به دلیل شرایط غیرمترقبه کنونی باطل اعلام شده و مسافر قصد انصراف از انجام پرواز را دارد، باید بدون کسر جریمه استرداد شود.

بلیت مسافرانی که پرواز آنان به دلیل شرایط غیرمترقبه کنونی باطل اعلام شده اما مسافر از انجام پرواز انصراف نداده و قصد انجام مسافرت در کوتاهترین زمان ممکن را دارد، باید با توجه به ظرفیت خالی صندلی پرواز و اولویت بندی مسافر (سالخورده/ نوزاد/ توانخواه/ مادر باردار و ...) بدون دریافت هزینه اضافه در همان کابین بلیت خریداری شده رزرو و صادر شود.

بدیهی است این سازمان برای انتقال هرچه سریعتر این دسته از مسافران در مسیرهای داخلی و خارجی نسبت به صدور مجوزهای پروازی فوق العاده اقدام خواهد کرد.

وجه بلیت مسافرانی که زمان انجام پرواز آنان تا پایان روز جمعه مورخ ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ است و در شرایط حاضر مسافر به هر دلیلی قصد انصراف از انجام پرواز را دارد، باید مطابق شرایط (involuntary) بدون کسر جریمه استرداد شود.

همه شرکت های هواپیمایی باید شرایط فوق‌الذکر را به طریق موثر به اطلاع همه نمایندگی‌های فروش بلیت خود و مسافران رسانده و در صورت مشاهده تخلف از مفاد این بخشنامه با متخلفان برخورد مقتضی انجام شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
پول بلیط که قطعا بایست بشه و همجنین اسکان و هتل هم بایست تا اولین امکان برگشت هم انجام بشه
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم