بازدید 2216

پوشش های ایمن و بی نظیر برای رنگ نمای ساختمان

کد خبر: ۱۲۲۹۹۴۹
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۶ 02 April 2024

رنگ نمای ساختمان نانو آنتی باکتریال از جمله فن آوری های روز دنیا و دوست ‌دار ‌محیط زیست در بین مصالح ساختمانی است. این محصولات از ویژگی های منحصر نسبت به سایر رنگ های ساختمانی مورد استفاده در نمای بیرونی ساختمان و دیواره های محوطه، پارکینگ و به طور کلی فضاهای خارجی ساختمان برخوردار هستند. از جمله این ویژگی ها خاصیت نانویی است.

قرن فناوری های نانو

قرن بیست ویکم قرن فناوری نانو در صنعت به شمار می رود، نانو نه یک ماده است نه یک جسم، فقط یک مقیاس است، نانو یک میلیاردم متر است به اندازه ای کوچک است که دیده نمی شود اما اثرات بزرگی در زندگی انسان ها دارد. در مقیاس نانو خواص فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی اتم ها با خواص توده ماده متفاوت است، نانو تکنولوژی با آرایش دادن اتم و مولکول های مواد انرژی بالایی را ایجاد می کنند و به همین دلیل است که معجزه آسا نامیده می شوند. همین امر موجب ظهور دستاوردهای نوین در علوم مهندسی شده است. بهره گیری از خواص نانو در تولید محصولات فواید و منافعی اساسی مانند صرفه جوئی در مصرف انرژی، صرفه جویی اقتصادی، صرفه جویی در زمان، تامین محصول بیشتر با هزینه کمتر، افزایش کیفیت محصول و در نتیجه افزایش کیفیت و استانداردهای زندگی جوامع شده است.

پوشش های ایمن و بی نظیر برای رنگ نمای ساختمان

شرکت نیوکالر (نورنگ پوشش) از سال 1318 شروع به فعالیت و تولید رنگ نما و رنگ داخلی ساختمان نموده و در سال 1360 قدم در عرصه تولید رنگ های آلکیدی و پلاستیکی گذاشت. و از سال 1380 به عنوان پیشرو در تولید رنگ های آکریلیک فعالیت خود را گسترش داد.

نانو آنتی باکتریال ها نابودگران آلودگی

در سال های اخیر در کنار نام بسیاری از محصولات عنوان آنتی باکتریال یا به عبارتی مواد ضد میکروب را به خصوص در محصولات بهداشتی شاهد هستیم. آنتی باکتریال ها موادی هستند که مانع از نفوذ و رشد آلودگی‌ها مانند انواع باکتری‌ها می‌شوند. مواد آنتی باکتریال ترکیباتی هستند که میکرو ارگانیسمها (میکروب‌ها) را از بین برده یا رشد آن‌ها را متوقف می‌کند. همچنین ترکیبات ضد قارچ جهت نابودی یا ممانعت از رشد بیشتر قارچ ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. طیف وسیعی از ترکیبات طبیعی و شیمیایی به عنوان مواد آنتی باکتریال مورد استفاده قرار می‌گیرند. اسیدهای آلی مانند لاکتیک اسید، سیتریک اسید، استیک اسید به عنوان مواد ضد میکروبی به ویژه در محصولات غذایی استفاده می‌شوند. این خواص در واقع زمانی به وجود آمدند که نانو تکنولوژی ابداع شد، خواص مواد آنتی باکتریال را باید مدیون علم نانو دانست. از خواص نانو آنتی باکتریال در زمینه‌ های متعددی استفاده می‌شود که هر کدام از آن ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. این ترکیبات می توانند از رشد و تکثیر باکتری ‌های بیماری زا جلوگیری کنند. با پیشرفت حاصل شده در علم و فناوری، بشر تصمیم گرفت که از شیوع باکتری‌های مضر در اطراف خود جلوگیری کند. ترکیبات جدید آنتی باکتریال یا ضد میکروب با ساختار نانو موجب نابودی باکتری های مضر قبل از ورود به بدن انسان ها گردید. از این رو طی سال های اخیر سطح بهداشت عمومی افزایش بیشتری یافت و میزان انتقال بیماری ها کاهش یافت که به طبع موجب کاهش آمار مرگ و میر های ناشی از بیماری های میکروبی گردید.

پوشش های ایمن و بی نظیر برای رنگ نمای ساختمان

محصولات اکریلیک با فناوری نانو در ایران

شرکت نورنگ پوشش با برند تجاری نیوکالر یکی از پیشگامان تولید تخصصی رنگ نمای ساختمان در ایران است که این محصولات را در قالب رنگ های چهار اقلیم با ویژگی های نانو آنتی باکتریال و کیفیتی ممتاز عرضه می نماید. محصولات نیوکالر با بالاترین درجه کیفی و استفاده از مواد اولیه اروپایی زینت بخش بسیاری از برج های بلند مرتبه، مراکز عمومی اعم از هتل ها، مراکز خرید، سازمان ها و حتی سفارتخانه ها در ایران بوده است.

موارد قابل استفاده از محصولات نانو آنتی باکتریال

موارد استفاده از رنگ های اکریلیک نانو آنتی باکتریال تعدد بسیاری دارند که برخی از آنها را می توان در ادامه مطالعه نمود. پوشش های رنگی نانو آنتی باکتریال يكي از پركاربردترين محصولات است كه با دارا بودن خاصیت ضد میکروبی و قارچی این توانایی را دارند تا انواع باكتريها، ويروسها و قارچ را از بين برده و رشد آنها را متوقف کنند. با استفاده از این پوشش های رنگی، می توان سطوح مختلف گچی، سیمانی، کناف، چوب و غیره را نسبت به میکروارگانیسم ها مقاوم نمود.پوشش های رنگی نانو آنتی باکتریال را می توان علاوه بر رنگ نمای ساختمان ها در فضاهای پر تردد مانند مراکز عمومی، مراکز بهداشتی و بیمارستانی، آشپزخانه و رستوران ها، مدارس و دانشگاه ها، راهرو ها و به طور کلی اماکن شلوغ و پر تراکم استفاده نمود. ویژگی های کمتر شناخته شده این رنگ ها باعث شده رنگ های اکریلیک نانو آنتی باکتریال در دسته کالاهای بسیار کاربردی قرار گیرد.

پوشش های ایمن و بی نظیر برای رنگ نمای ساختمان

شرکت نیوکالر (نورنگ پوشش) از سال 1318 شروع به فعالیت و تولید رنگ نما و رنگ خانه نموده و در سال 1360 قدم در عرصه تولید رنگ های آلکیدی و پلاستیکی گذاشت. و از سال 1380 به عنوان پیشرو در تولید رنگ های آکریلیک فعالیت خود را گسترش داد.

ویژگی های مهم محصولات اکریلیک نانو آنتی باکتریال

 • مقاومت بالا در برابر نفوذ نم باران و باران های اسیدی در شهر های پر بارش و یا کلان شهرهایی با آلودگی زیاد هوا مانند شهر تهران .
 • سهولت در اجرای رنگ نمای ساختمان زمان و هزینه ها را کاهش می‌دهد.
 • درصد پوشش دهی بالا در محصولات با کیفیت به خوبی بر روی سطوحی مانند بتن، سیمان، گچ، کناف و چوب جذب می‌شوند و سطحی یکنواخت را فراهم می‌کنند.
 • حفظ جلوه رنگ نمای ساختمان که یکی از مهمترین عناصر زیبایی هر ساختمانی است با استفاده از رنگ اکریلیک نانو آنتی باکتریال نما به نگهداری و حفظ بهتر ظاهر ساختمان در بلند مدت کمک شایانی می نماید.
 • ایمنی بالا نسبت به سایر مصالح مورد استفاده در نمای ساختمان مانند انواع سنگ، شیشه و غیره موجب کاهش خطرات احتمالی در مقابل لرزش های حاصل از زلزله، باد و طوفان و به طور کلی بلایای طبیعی می گردد.
 • سبک سازی بار اضافی از روی ساختمان به جهت وزن کم و عدم نیاز به مصالح مکمل از قبیل سیمان و فلز برای اجرا روی نمای ساختمان، مناسب ترین گزینه جهت برج ها و سازه های بلند مرتبه رنگ نمای ساختمان است.
 • کاهش هزینه‌های نگهداری به جهت مقاومت بالا در برابر شرایط جوی گرم و خشک؛این نوع رنگ‌ها مقاومت خوبی در برابر اشعه UV دارند، باران، باد و دیگر عوامل جوی هم کمترین اثر را روی این نوع پوشش ها دارند.
 • ویژگی ضد لک این نوع رنگ‌ها باعث جلوگیری از ایجاد لکه‌ ها در سطوح می گردد.
 • تنفس پذیری لایه نهایی سطوح ساختمان با استفاده از رنگ ‌های اکریلیک نانو آنتی باکتریال میسر می گردد.
 • مقاومت در برابر رشد جلبک و کپک این رنگ‌ها به دلیل ویژگی‌های ضد‌باکتری و ضد قارچ خود، در برابر رشد جلبک و کپک مقاومت نشان می‌دهند.
 • قابلیت شستشوی مکرر و تمیز شدن آسان، رنگ‌های اکریلیک با کیفیت قابلیت تمیز شدن آسانی دارند و به راحتی با استفاده از آب و مواد شوینده پاک و تمیز می‌شوند.
 • بهبود ظاهر و زیبایی ساختمان، این نوع رنگ‌ها به عنوان یک پوشش دهنده موثر می‌توانند ظاهر و زیبایی ساختمان را بهبود بخشند. هرچند که این ویژگی‌ها بستگی به نوع و کیفیت محصول دارد و ممکن است در محصولات مختلف تفاوت داشته باشد.

 

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی