بازدید 4351

اظهارات مقام مسئول درباره طرح مسجد پارک قیطریه

دبیر شورای ساماندهی، توسعه و گسترش مساجد تهران گفت: حتی یک سانتی متر از بوستان قیطریه در مسیر ساخت مسجد تبدیل به مال و پاساژ نخواهد شد.
کد خبر: ۱۲۲۹۸۵۳
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۰ 02 April 2024

به گزارش «تابناک»، مجید غفوری، دبیر شورای ساماندهی، توسعه و گسترش مساجد تهران در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درباره ساخت مسجد در بوستان قیطریه و اینکه آیا به لحاظ قانونی تغییر کاربری پارک‌ها و فضای سبز تهران ممنوعیت دارد یا خیر؟ اظهار داشت: درخت و فضای سبز به تنهایی برای بوستان‌ها کفایت نمی‌کند و همه پارک‌ها و بوستان‌ها به مکمل‌هایی مانند فضاهای فرهنگی نیاز دارند.

وی با اشاره به اینکه ساخت مسجد در بوستان قیطریه سبب ایجاد فضای فرهنگی در این بوستان می‌شود، گفت: مسجد دارای کتابخانه، فضای فرهنگی و سرویس بهداشتی است که همه این‌ها برای شهروندان بسیار حائز اهمیت است.

دبیر شورای ساماندهی، توسعه و گسترش مساجد تهران با تاکید بر اینکه هیچ تغییر کاربری در بوستان قیطریه قرار نیست ایجاد شود، گفت: ساخت مسجد در بوستان قیطریه هیچ ممنوعیتی ندارد و فضای مکمل بوستان است.

غفوری با اشاره به اینکه شورای ساماندهی، توسعه و گسترش مساجد بر اساس مصوبه سال ۹۴ شورای شهر تهران راه اندازی شده است و هر نوع توسعه مساجد در این شورا مورد بحث، گفت‌وگو و بررسی قرار می‌گیرد، بیان داشت: ریاست شورای ساماندهی، توسعه و گسترش مساجد را شهردار تهران بر عهده دارد و ۱۲ نفر دیگر عضو این شورا هستند که شامل اعضای شورای، شهر، معاون فرهنگی شهرداری، رئیس مرکز رسیدگی به مساجد، نماینده اوقاف و … است. حدود یک سال پیش هم ساخت مسجد در بوستان قیطریه در این شورا بررسی و تأیید شده است.

دبیر شورای ساماندهی توسعه و گسترش مساجد تهران در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه به نزدیک بودن مساجد دیگر به این بوستان ضرورتی در ساخت مسجد جدید است؟ گفت: معیار ما در شهر تهران به این صورت است که فاصله هر مسجد تا مسجد بعدی باید ۵۰۰ متر باشد که فاصله مسجدی که قرار است ساخته شود با مساجد دیگر مانند مسجد نور و جعفری بیش از ۱۱۰۰ متر است.

وی در مورد اینکه گفته می‌شود درخواست‌های مردمی برای ساخت این مسجد وجود داشته و آیا به صورت مکتوب این درخواست‌ها موجود است و چگونه درخواست به دست شهرداری رسیده است گفت؟ بله تقاضای تعداد کثیری از شهروندان برای این مسئله وجود داشته که به صورت مکتوب به شهرداری تهران ارسال شده است و اسناد آن موجود است.

دبیر شورای ساماندهی، گسترش و توسعه مساجد تهران ادامه داد: برای ساخت این مسجد هیچ درختی قطع و جابجا نمی‌شود البته قضیه نهال متفاوت از درخت است چرا که نهال‌ها ۲ تا ۳ سال سن دارند و قابلیت جابجایی برای آنها وجود دارد.

غفوری تاکید کرد: هیچ پاساژ و مجتمع تجاری در کنار این مسجد نخواهیم داشت و حتی یک سانتی متر مربع از این پارک تبدیل به مال و پاساژ نخواهد شد. همچنین ساخت مسجد توسط بهترین معماران و با بهترین متریال انجام خواهد شد تا طی سال‌های آینده تبدیل به یک میراث فرهنگی شود و به زیبایی پارک و محل افزوده خواهد شد.

وی در پایان گفت: مساحت پارک قیطریه حدود ۱۲۲ هزار متر مربع است و سطح اشغال مسجدی که قرار است ساخته شود حدود ۸۰۰ متر مربع است که حدود ۶ دهم درصد مساحت کل بوستان را شامل می‌شود و این سطح اشغال بسیار ناچیز است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۹
در انتظار بررسی: ۱۵
انتشار یافته: ۱۷
حداقل 6 مسجد در کنار پارک قیطریه وجود دارد که تقریبن همه شان بدون نمازگزار کافی کار می کنند.
اول چهار نفر را بکشید در 85 هزار مسجد موجود بعد مسجد جدید بسازید.
شرم نمی کنید
500 متر |؟؟؟!!
700 کتر بالاتر یه مسجد با امکانات تفریحی هست لازم نیست یکی دیگه بسازید.بعدش بحث فقط زمینش نیست پیمانکاری که میخواد بسازه احیانا آشنا یا فامیل نیست ؟؟
اول موافق ساخت مسجد نبودم، ولی با توجه به مساحت مسجد نسبت به مساحت پارک موافقم
واقعا باید تاسف خورد از این بهانه ای که مآورند، ایشون فرمودند با ساخت مسجد سرویس بهداشتی مهیا میشود. خوب مگر در پارکها کلا سرویس بهداشتی وجود ندارد؟
درپارک ها نمازخانه و سویس بهداشتی می سازند نه مسجد و پایگاه و ...
500 متر؟؟؟؟ با این معیار نقاط بسیار زیادی در تهران می تواند اولویت بسیار بالایی در ساخت مسجد داشته باشند چون در برخی مناطق تا چند کیلیومتری مسجدی وجود ندارد
متعجبم از مخالفت عده ای با مسجدی که فضای خیلی کمی را اشغال می‌کند و به تسهیلات هم می‌دهد مثل فضای معنوی و مادی رایگان برای عبادت خدا ومحل جمع شدن انسانهای با خدا برای همفکری ومشورت در تسهیل فرهنگی برای خداکتابخانه سرويس بهداشتی و،،،
این چه حرفی که میزنی که هیچ مغازه ای ساخته نمی‌شود. همه با اصل قضیه مخالف هستند آنوقت تو حرف دیگر میزنی
لطفا درب دوسه تا مسجد در سطح تهران را بعداز نماز برای چند ساعت باز کنید ساخت مسجد جدید پیشکش شما
نمازخونش را پیدا کنید تا مسجدش برسه
کاربری پارک و بوستان و مسجد و ... کاملا مشخصه. چرا باید تو پارک مسجد ساخته بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نفر بعدی که اومد میگه من که نگفتم، برین از اون که گفته پیگیری کنین.
بعد کم کم پارک رو قورت میدن و یک آب هم روش.
مسجد وسط پارک ؟؟؟ نمازخانه و سرویس بهداشتی لازمه هر پارکی است ولی ساختن مسجد در پارک ؟؟؟ خدا شما را به راه راست هدایت کند
....ساختن مسجد اگر نباشد لازم است وقتی ۶ مسجد در نزدیکی پارک وجود دارد فقط اتلاف بیت المال بودجه در امر غیر ضرور است و چرا؟
این قضیه رو برای به حاشیه بردن شیخ گریان دارند دامن می زنند
برچسب منتخب
# انتخابات ریاست جمهوری # انتخابات # رفح # حج