بازدید 100210

در سند واگذاری زمین، اثر انگشت صدیقی وجود دارد

کامبیز نوروزی، حقوقدان نوشت: در سند واگذاری زمین فروشنده مدرسۀ علمیۀ امام خمینی به مؤسسۀ پیروان اندیشه‌های قائم که منتشر شده است، اثر انگشت آقای کاظم  صدیقی وجود دارد. امضا نیست که جعل شده باشد. 
کد خبر: ۱۲۲۹۵۳۶
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۱ 30 March 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از انتخاب، کامبیز نوروزی، حقوقدان نوشت: انتشار دو سند در موضوع کاظم صدیقی امکان بررسی دقیقتری را در موضوع کاظم صدیقی فراهم کرده است. یکی آگهی ثبت مؤسسۀ پیروان اندیشه‌های قائم و دیگری سند انتقال زمین از حوزۀ علمیۀ امام خمینی به مؤسسۀ پیروان اندیشۀ قائم.

۱-مؤسسۀ پیروان اندیشه‌های قائم، این مؤسسه به عنوان یک مؤسسۀ غیرتجاری ثبت شده است. طبق مادۀ ۵۸۴ قانون تجارت این نوع مؤسسه‌ها "برای مقاصد غیرتجاری از قبیل امور علمی یا ادبی یا امور خیریه و امثال آن تشکیل می‌شود اعم از اینکه موسسین و تشکیل‌دهندگان قصد انتفاع داشته یا نداشته باشند. "

۲- هیچ کار علمی یا ادبی یا فرهنگی یا خیریه‌ای در موضوع فعالیت مؤسسۀ پیروان اندیشه‌های قائم دیده نمی‌شود و تماماً تجاری است. مثلاً "نمایندگی از شرکت‌های داخلی و خارجی، شرکت در مناقصه‌ها و مزایده ها، تولید مواد پیشرفتۀ ساختمانی و.. ادارۀ ثبت شرکت‌ها قاعدتاً نباید این مؤسسه را با این موضوع فعالیت به صورت "غیرتجاری" ثبت می‌کرد.

۳-در این سند هیچ نامی از حوزۀ علمیۀ امام خمینی نیامده است که مثلاً گفته شود درآمد‌های این مؤسسه متعلق به این حوزه خواهد بود.

۴-به طور خاص مؤسسۀ پیروان اندیشه‌های قائم ماهیتاً یک تشکیلات کاملاً تجاری خصوصی است که به غلط عنوان غیرتجاری برایش گذاشته اند.

۵-صاحبان سهام این مؤسسه شامل کاظم صدیقی، دو پسر او، عادل محسنی (مدیر حوزۀ علمیه) و جواد عزیزی است. جواد عزیزی در دوران شهرداری قالیباف از مدیران شهرداری بود. مالکان این مؤسسه این اشخاص اند نه حوزۀ علمیۀ امام خمینی.

۶-ادعای کاظم صدیقی این بوده است که این مؤسسه برای فعالیت‌های پیش حوزوی حوزۀ علمیۀ امام خمینی تأسیس شده است، اما در موضوع فعالیت این مؤسسه هیچ کار آموزشی ذکر نشده است.

۷-اگر آنطور که گفته شد می‌خواستند یک مرکز آموزش پیش حوزوی راه بیندازند، هیچ نیازی به انتقال مالکیت نبود و در همان اراضی متعلق به مدرسۀ علمیه می‌توانستند این کار را بکنند.

۸-مؤسسه در تاریخ ۱۴/ ۸ /۱۴۰۲ به ثبت رسیده است. فقط ۳۵ روز بعد از ثبت مؤسسه ۴۲۰۰ متر مربع از زمین متعلق به حوزۀ علمیه‌ای که تحت تولیت آقای صدیقی است، در تاریخ ۱۹/۹/۱۴۰۲ به مؤسسه واگذار می‌شود. این مؤسسۀ تازه تأسیس چه نیازی به چنین زمین بزرگی داشته است؟ در حالی که هنوز هیچ کاری را شروع نکرده و نشانی دفتر آن هم طبق آگهی ثبتی همان مدرسۀ علمیه است.

۹-شواهد حاکی از آن است که خریدار زمین یعنی مؤسسۀ خانوادگی آقای صدیقی، قیمت زمین را به مدرسه پرداخت نکرده است. اگر آن‌ها واقعا قیمت زمین را به مدرسه داده بودند ایرادی پیش نمی‌آمد و آن را اعلام می‌کردند.

۱۰-به این ترتیب زمینی که قبلاً برای کار آموزشی دینی عام المنفعه به مدرسه واگذار شده بود، برای کار تجاری به یک شرکت خصوصی با مالکیت شخص کاظم صدیقی و دو پسرش و سه نفر دیگر واگذار شده است.

۱۱-در سند واگذاری زمین فروشنده مدرسۀ علمیۀ امام خمینی به مؤسسۀ پیروان اندیشه‌های قائم که منتشر شده است، اثر انگشت آقای کاظم  صدیقی وجود دارد. امضا نیست که جعل شده باشد. طبق مفاد سند ایشان شخصاً در دفترخانه حاضر شده است و نامی از کسی به عنوان وکیل او در سند وجود ندارد؛ بنابراین آقای صدیقی در ۱۶ /۹ /۱۴۰۲ می‌دانسته که مؤسسه‌ای به نام پیروان اندیشه‌های قائم با سهامداری خود و دو پسرش وجود دارد و ادعای عدم آگاهی اصلاً مردود است.

۱۲-در فاصلۀ ۳۵ روز یک مؤسسۀ خصوصی به ثبت می‌رسد و زمینی بسیار ارزشمند به نام آن مؤسسه منتقل می‌شود. اگر فرض را بر عدم آگاهی آقای صدیقی از این فرآیند ناسالم بگذاریم به این معناست که دو پسر، یک فردی که خودش او را امین خطاب کرده و مدیر مدرسۀ علمیۀ امام خمینی (به نام عادل محسنی) و حتی عروس صدیقی، که گفته شده است وکیل دادگستری است، همگی دست به دست هم داده اند که او را از حقیقت دور کنند و زیر نام کاظم صدیقی کار خودشان را انجام دهند. احتمالی که بسیار بعید است.

۱۳-گذشته از حقوق و قانون، آیا شرعاً از زمینی که برای مدرسۀ علمیه واگذار شده است، می‌تواند قطعه‌ای به یک مؤسسۀ خصوصی واگذار شود که سهامدارنش اشخاص حقیقی اند؟

۱۴- سکوت و عدم پیگیری قضایی دستگاه‌های رسمی و نظارتی در برابر این ماجرا، همانند سکوتی که در مورد درخواست ویزای مهاجرت فرزند محمدباقر قالیباف اختیار کردند، باز هم نشان می‌دهد برای گروهی در هرم قدرت هر کاری مباح است ولو خلاف شرع و قانون و عرف باشد. آن‌ها قانون خاص خود را دارند: قانون قدرت. قانونی که سرچشمۀ هر فسادی است و از آن به سختی نگهبانی می‌شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۳۳
در انتظار بررسی: ۵۹
انتشار یافته: ۵۴
ریشه تمام مفاسد در دروغگویی است
اون اثر انگشت رسانه های معاند و بوق های رسانه های استکباری است :-)
یاشار سلطانی
مچکریم .
این بابا با توضیحاتش داره کار رو خرابتر میکنه
چرا صدایی از حضرات مراجع در نمیاد ؟
اموال و دارایی های تمام امامان جمعه و جماعت در سراسر کشور ارزیابی و رصد شود
پاسخ ها
شهرام
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۲
اموال تمام سلبریتی ها و فوتبالیستها بایستی مورد بررسی دقیق و حسابرسی قرار گیرد و مالیات های پرداخت نشده اینها اخذ شود ، بویژه علی دایی و
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۲
رهبر انقلاب از ائمه جمعه و جماعت خواستند در مسائل اقتصادی دخالت نکنند ❗ محض رضای خدا یه بار به بزرگان گوش بدید
درست صحبت کن راجع به آیت الاه
اون اثر انگشت دشمنه
رئیس داد گاه انتظامی قضات !
جناب آیت الله صدیقی !
شما آیت خدا هستی ؟
شما ما را از دین فراری دادی
اون اثر انگشت کار آمریکاس
اخراین مردم به کی اعتماد کنند.یکی ازبکی بدتر
اقا ایشان انتقال زمین رو که منکر نشده
اصلا خودشون دستور تشکیل اون موسسه رو داده
ایشون سوء استفاده در شکل اساس نامه شرکت و موسسه رو نوعی جعل وسوء استفاده ازا مضای خود دانسته اند
به این معنا که با سوء استفاده از امضاء ایشان موسسه تجاری به جای موسسه آموزشی به ثبت رسیده
ایشان خلافی مرتکب نشده
اینکه آش نخورده دهن سوخته از خونه آنچنانی روحانی در نیاوران هم بنویس
کسی که با کریه شب روز از امام زمان صحبت می کند نباید به مردم دروع بکوید
خوش به حال خبرگزاری شما دین چه بلایی سر مردم ایران آورده
ولی هیچ اتفاقیذنیفتاد .همچنان درحال لبخند زدن هستند
بیش از این در مورد زمین اقای صدیقی حرف زدن یعنی ...........
خداهمه رابه راه راست هدایت کند درطولتاریخ آدم هایی بودند که زاهد وتقوا داشتند ولی یک لحظه غفلت کردن همه ثواب عبادت ها راازبین برده
خودش خبر نداشته تو خواب ازشزاثر انگشت گرفتن .
شاید ایشان به خاطر خدا این کار را انجام داده اند ولی همه مردم متعجب شده اند که چرا قانون هیچ کاری انجام نمی دهد
قوه محترم قضایی چرا وارد نمیشه
ای کاش به آقای رئیسی رای نداده بودم .همه چیز بدترشدv...
کاش به همین یک نفر ختم میشد از شهدا خجالت بکشید لااقل
چرا هیچ کس به صدیقی هیچ کاری ندارد چقدر تبعیض شاهد باشیم
چه بر سر ملت ایران آمد؟!
تابناک جان، هنوز جناب صدیقی را ول نکرده اید، به جای این اراجیفها کاش به اندازه یک دوم پیگیر صدیقی، به دوشرکت خودرو ساز کلیک میکردی تا خون ملت را تو شیشه نریزن
سلام انشاالا طبق قانون برخورد شود مانند اقشار جامعه
چرا هیچ کجا از آیت الله بودن ایشان نمی‌نویسند
این پیرمرد چه گرفتاری شده ناخواسته بوده گولش زدن
هرچه برخورد مومنانه تر ،اثر بخشی بهتر،غفلتی بوده جزیی،اینقدر بزرگ نمایی نکنید لطفا ،پسر اقای قالیباف که اشاره کردید هم قصدشون خیر وفقط تخفیف شهریه دانشگاه بوده بوده نه اقامت ، منصفانه نگاه کنید ،زود قضاوت نکنید عذر خواهی هم کردند.
چراباورنمی‌کنیدشخص‌دیگری‌انگشت‌صدیقی‌راثبت‌کرده‌است
اونم جعل کردند
ملت ایران بدانند با چه کسانی سروکار دارند
اگر انگشت هم زمانی که دبیر ستاد امر به معروف و متولی و استاد برجسته حوزه روی مهر نماز غش کرده بودند گرفته شده و در حالت هوشیاری نبوده است .. این کار اصلاح طلبان و غربگرا هاست
بالاخره بسلامتی پرونده خاموش شد صلوات جمیع ختم بفرمایید
مبارکت حاجی جان
حدود یک سال پیش سندی در دفتر خانه تنظیم کردیم که باید پدرم که در بیمارستان بود امضا کند بعد از کلی دوندگی دفتر ثبت را به بیمارستان بردند در عجبم مسئول دفتر خانه به جای امضا آقای صدیقی امضا و اثر انگشت جعلی پذیرفته !! شاید صدیقی را نمی شناخته !!!
واقعا ادم باید به کی اعتماد کنه هر روز یک اختلاس و یک زمینخواری،بعد میگن علت دین گریزی جوانها چیه؟
دراین دنیا خداباغی دهد برتو
ولی برمن دهد ارامشی درعالم دیگر
خدا پولی برای امدن برخانه ات نیست
ولی من انتظارماندنت درمنزلم هستم
بابا بنده خدا رو ول کنیدنمیدونست بزا چی انگشت میزند اصلا نمیدوست اونجا که رفته کجاست برای چی رفته یا اصلا کی اینو برده آلن متوجه شده که اونجا کجا بود .
خداییش آدم به این سادگی جایی دیدن بابا نمی فهمه درسته آیه الله شده نمی‌فهمه ما همه آیه الله هستیم
خب بابا این بیچاره هم حرفی نداره که،گفته اثرانگشتمو جعل کردن...???
اثر انگشت که هیچ.رسما اگر اعتراف به مجرم بودن هم بکند.چکارش میکنند.هیچ.حتی از سمتش هم کنار نمی‌رود.
واعظان کین جلوه در محراب و منبر می کنند چون به خلوت می روند خود کار دیگر می کنند مشکلی دارم ز دانشمند مجلس بازپرس توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می کنند گوییا با ور نمی دارند روز داوری کین هم غلو دغل در کار داور می کنند
ماجرای صدیقی را تمام کنید اتفاقی بود که افتاد درس عبرت دیگران
برخورد مومنانه تابناک فراموش نشود
بسم الله الرحمن الرحیم اللهم صل علی محمد و آل محمد لا حول ولا قوة الا بالله العلی العظیم

قیمت الانش زدند یا زمان شاه
بسم الله الرحمن الرحیم اللهم صل علی محمد و آل محمد لا حول ولا قوة الا بالله العلی العظیم. الان. آپارتمان 12میلیارده مردم که. ميدونند. قیمت‌ها را چرا قیمت زمان شاه را زدند اعتراض داریم به این بی عدالتیها
قانون فقط واسه فقرا هست
به قول خودشان هم دنیا را دارند و هم آخرت را
سند واگذاری به حوضه منتشر شود.
و انحلال شرکت صدیقی و پسران منتشر شود.
اون اثر انگشت کار اسراییله
اثر انگشت بود نه جعل امضا هنوز کمی حالیمون میشه
همه با همند
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار