بازدید 13611

آخرین وضعیت آب‌وهوا و ترافیک جاده‌ای؛ شنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۳

متأسفانه تا به امروز ۶۶۴ تن در تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده‌اند. همچنین شمار بسیاری هم در این تصادفات مصدوم شدند. استان‌های کرمان، فارس، سیستان و بلوچستان، اصفهان، خراسان رضوی و خوزستان بیشترین تصادفات به ویژه تصادفات فوتی را داشته‌اند. با توجه به فرا رسیدن روز‌های پایانی تعطیلات، شاهد موج بازگشت سفر‌ها هستیم؛ بنابراین، به مسافران نوروزی توصیه می‌کنیم زمانی را انتخاب کنند که پیک تردد نباشد.
کد خبر: ۱۲۲۹۴۹۸
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۶ 30 March 2024

در روزهای پایانی تعطیلات نوروزی، اگر قصد بازگشت از سفر دارید، بهتر است از وضعیت ترافیکی و آب‌و‌هوایی آگاه شوید، تا سفر راحت‌تر و کم‌خطرتری پیش رویتان قرار گیرد.

به گزارش «تابناک»؛ با این مقدمه با شماییم با چکیده اخبار وضعیت راه‌های کشور و وضعیت جوی مسیر‌ها و شهر‌های کشور در روز جاری، تا اگر خود قصد سفر دارید یا عزیزانتان قصد دل سپردن به جاده در مسیر‌های دور و نزدیک را دارند، بتوانید با آگاهی از وضعیت ترافیکی و آب‌و‌هوا، با ایمنی کامل سفر کرده یا در صورت امکان، با تغییر مسیر یا زمان سفر و یا حتی مقصد مسافرت، از خطراتی که در کمین نشسته، پرهیز کرده و تعطیلات خوشی را پیش روی داشته باشید.

آخرین وضعیت ترافیک

سرهنگ احمد شیرانی، رییس مرکز مدیریت ترافیک پلیس راهور فراجا گفت: جاده چالوس به رغم دارا بودن مزیت فاصله کوتاه‌تر تا استان‌های شمالی و زیبایی طبیعت اطراف آن، به علت ظرفیت تردد پایین آن همیشه در ایام پیک تردد سفر و به‌ ویژه در نوروز با ترافیک سنگینی روبه روست.

وی افزود: افتتاح قطعه ۲ آزادراه تهران - شمال و رعایت استاندارد‌های ایمنی باعث افزایش ایمنی تردد در این قسمت از جاده شده و کاهش ۵ کیلومتر از طول مسیر موجود کرج- چالوس و کاهش ۲۰ دقیقه‌ای از زمان سفر در شرایط عادی را به همراه داشته است. این موارد به همراه تبلیغات صورت گرفته در خصوص افتتاح منطقه ۲ آزادراه تهران شمال، باعث ایجاد انتظار و تصور رانندگان مبنی بر سفر بدون مشکل ترافیک و رسیدن به استان‌های شمالی در کوتاه‌ترین زمان شده است.

شیرانی در ادامه گفت: هر چند افتتاح این پروژه عظیم باعث افتخار برای کشور و جلوه‌ای از تلاش‌های شبانه روزی مسئولین کشور است، باید اذعان کرد با توجه به داده‌های سامانه‌های تردد شمار و دوربین‌های نظارتی و گزارش‌های پلیس راهور عملاً مشکل ترافیک‌های سنگین این جاده مرتفع نشده و تا زمان افتتاح تمامی قسمت‌های آزادراه شاهد ایجاد ترافیک‌های سنگین در این جاده هستیم.

وی افزود: قبل از افتتاح منطقه ۲ آزادراه، ترافیک خودرو‌ها در ۲ تا ۳ ردیف خودرو از قطعه ۱ آزادراه و در ۲ ردیف خودرو از جاده قدیم کرج چالوس در محدوده شهرستانک با همدیگر تلاقی یافته و در یک لاین جاده چالوس مسیر جنوب به شمال وارد می‌گشت. در حال حاضر صرفاً این گلوگاه ترافیکی از محل شهرستانک جابجا شده و به محدوده پل زنگوله انتقال یافته، به گونه‌ای که ۲ تا ۳ ردیف خودرو از انتهای قطعه ۲ آزادراه تهران شمال و ۲ ردیف خودرو از جاده قدیم چالوس در پل زنگوله همزمان وارد یک لاین مسیر جنوب به شمال می‌شوند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور گفت: بنابراین با ایجاد گلوگاه در این منطقه، بار ترافیک آزادراه تهران شمال رفته رفته سنگین و کل قطعه ۲ آزادراه و حتی قطعه ۱ را درگیر می‌کند. ظرفیت خروجی نهایی جاده چالوس تغییری نیافته و با ظرفیت ۱۲۰۰ خودرو در ساعت همچنان یکی از کم ظرفیت‌ترین جاده‌های اصلی کشور است.

وی افزود: تا زمان افتتاح کامل قطعات آزادراه این مشکل پابرجا بوده و توصیه پلیس به رانندگان استفاده از سایر مسیر‌های جایگزین در ایام نوروز و زمان پیک سفر‌های جاده‌ای بوده و در صورت انتخاب تردد از این جاده از مشکلات ترافیکی آن آگاه شوند. حجم کل تردد جاده‌ای از ۲۴ اسفند ۴۲۶ میلیون تردد و متوسط تردد روزانه ۲۶ میلیون تردد است که نسبت به سال گذشته ۲ درصد کاهش و همچنین نسبت به دو سال قبل ۳ درصد افزایش داشته است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور افزود: ۵۴۵ فقره تصادف منجر به فوت اتفاق افتاده که ۶۶۴ تن در این تصادفات جان باختند و همچنین ۱۷۴۷۴ فقره تعداد تصادف جرحی است که در این تصادفات هم ۱۳۹۶۰ تن مجروح شدند و ۷۱۲۸۰ فقره آمار تصادفات خسارتی است. کرمان، فارس، سیستان و بلوچستان، اصفهان، خراسان رضوی و خوزستان از استان‌های پرحادثه هستند همچنین بیشترین تردد و انباشت را در استان مازندران، گیلان و خراسان رضوی تا این لحظه شاهد بودیم.

آخرین وضعیت آب‌وهوا و ترافیک جاده‌ای؛ شنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۳

فوت ۶۶۴ تن در تصادفات نوروز

سرهنگ سیاوش محبی، جانشین رئیس پلیس راه راهور فراجا اظهار کرد: متأسفانه تا به امروز ۶۶۴ تن در تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده‌اند. همچنین شمار بسیاری هم در این تصادفات مصدوم شدند. استان‌های کرمان، فارس، سیستان و بلوچستان، اصفهان، خراسان رضوی و خوزستان بیشترین تصادفات به ویژه تصادفات فوتی را داشته‌اند. با توجه به فرا رسیدن روز‌های پایانی تعطیلات، شاهد موج بازگشت سفر‌ها هستیم؛ بنابراین، به مسافران نوروزی توصیه می‌کنیم زمانی را انتخاب کنند که پیک تردد نباشد.

جانشین رئیس پلیس راه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در محور‌های شمالی شاهد تردد بالایی برای بازگشت هستیم، فردا و پس فردا جاده چالوس و آزادراه تهران شمال به سمت تهران یک طرفه می‌شود. البته در محور هراز هم مقطعی محدودیت ایجاد می‌شود، اما اگر ترافیک زیاد شود، این محور را هم کامل به سمت تهران یکطرفه می‌کنیم.

وی افزود: با توجه به اینکه در دو روز پیش روی شاهد تردد‌های بالایی در محور‌های کشور هستیم، تیم‌های نظارتی پلیس راهور در محور‌ها افزایش پیدا کرده و به صورت گشت خودرویی و موتوری و همچنین با استفاده از پهپاد‌ها، رفتار ترافیکی کاربران را مدیریت می‌کند تا در صورت لزوم پلیس بتواند بهترین تصمیم را بگیرد.

جانشین رئیس پلیس راه بیان کرد: بیشترین انباشت خودرو در مازندران، گیلان و خراسان رضوی است و بیشتر مسافرانی که به این شهر‌ها سفر کرده‌اند هنوز به شهر‌های مبدا خود بازنگشته‌اند.

آخرین وضعیت آب‌وهوا و ترافیک جاده‌ای؛ شنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۳

آخرین وضعیت آب و هوا

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، هشدار بارندگی‌های سطح زرد امروز برای استان‌های اردبیل، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، آذربایجان شرقی، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان و فارس صادر شده است که بر اساس این شرایط، سیلابی شدن معابر، جاری شدن رواناب و لغزندگی و کاهش دید در جاده‌های مواصلاتی این استان‌ها ایجاد خواهد شد.

همچنین روز‌های یکشنبه ۱۲ فروردین و دوشنبه ۱۳ فروردین در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شمالی فارس، برخی نقاط استان کرمان، جنوب استان‌های یزد و اصفهان بارندگی، رعد و برق، وزش باد شدید موقت، در برخی نقاط گرد و خاک، در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف پیش بینی می‌شود.

این وضعیت روز دوشنبه در گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و ارتفاعات البرز مرکزی نیز رخ خواهد داد. سه‌شنبه ۱۴ فروردین در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، شمال فارس، ارتفاعات کرمان، جنوب غرب اصفهان، ارتفاعات چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا (۱۲ فروردین‌ماه) صاف تا کمی ابری در بعضی ساعت‌ها افزایش باد با حداقل دمای ۱۰ و حداکثر دمای ۲۲ درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (۱۳ فروردین‌ماه) قسمتی ابری تا نیمه ابری در بعضی ساعت‌ها افزایش باد با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

طی فردا و پس فردا بندرعباس با دمای ۳۲ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین و اردبیل با دمای ۲- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور است.

وضعیت جوی استان‌های کشور برای امروز و روزهای آینده این گونه پیش‌بینی می‌شود؛

آخرین وضعیت آب‌وهوا و ترافیک جاده‌ای؛ شنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۳

آخرین وضعیت آب‌وهوا و ترافیک جاده‌ای؛ شنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۳

آخرین وضعیت آب‌وهوا و ترافیک جاده‌ای؛ شنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۳

آخرین وضعیت آب‌وهوا و ترافیک جاده‌ای؛ شنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۳آخرین وضعیت آب‌وهوا و ترافیک جاده‌ای؛ شنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۳

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی