بازدید 8178

برف بازی در بهار در آذربایجان شرقی

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته در تمام ایستگاه‌های هواشناسی استان بارش برف و باران ثبت شده است، گفت: مرند با ثبت ۲۴ میلی‌متر آب حاصل از ذوب برف بیشترین بارش استان را به خود اختصاص داده است.
کد خبر: ۱۲۲۸۸۱۸
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۰ 26 March 2024

به گزارش «تابناک»، «محمد امیدفر»، روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه ملکان با ۲۳ میلی متر بارندگی، پس از مرند بیشترین بارش استان را به خود اختصاص داده است، افزود: امروز پدیده غالب در سطح استان وزش باد شدید به ویژه در بعد از ظهر بوده و از اواخر وقت تا عصر چهارشنبه دوباره بارش برف و باران آغاز می شود.

وی با بیان اینکه بارش در مناطق کوهستانی و سردسیر استان به ویژه هریس، خاروانا، هوراند، کلیبر و مرند به صورت برف خواهد بود، اظهار کرد: بارش در مناطق گرمسیر استان نیز به صورت باران خواهد بود.

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از روز پنجشنبه تا شنبه هفته آینده جوی پایدار همراه با افزایش نسبی دما در استان حاکم می شود ولی از اواخر روز شنبه سامانه بارشی جدیدی وارد جو استان می شود.

امیدفر، ادامه داد: با توجه به وزش باد شدید در بعد از ظهر امروز، احتمال سقوط یا پرتاب اجسام و خسارت به سازه های سبک وجود دارد بنابراین محکم کردن سازه های سبک و عدم پارک خودروها در کنار درختان فرسوده ضروری است.

وی خواستار احتیاط در ترددهای جاده ای به ویژه در مناطق کوهستانی و سردسیر استان، صرفه جویی در مصرف حامل های انرژی، همراه داشتن تجهیزات ایمنی زمستانی و لباس گرم، اطمینان از سلامت فنی خودرو و لغو سفرهای غیرضروری و فعالیت های کوهنوردی شد.

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته خداآفرین با دمای ۱۵ درجه سانتی گراد بالای صفر و هریس با ۲ درجه زیر صفر به ترتیب گرمترین و سردترین شهرهای استان بودند.

امیدفر، افزود: در این بازه زمانی دمای تبریز در گرمترین زمان به ۶ درجه بالای صفر و در خنک ترین زمان به صفر درجه رسید و دمای فعلی (۹.۱۵صبح) این شهر ۲ درجه سانتی گراد بالای صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۲ درجه کاهش یافته است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل