بازدید 1282
خسارت ۲۲۵ میلیاردی سیل به زیرساخت‌های یزد

آماده باش نیروهای امدادی تا پایان هشدار نارنجی

معاون عمرانی استاندار یزد با بیان این‌ که نیروهای امدادی تا پایان هشدار نارنجی در حالت آماده باش قرار دارند گفت: ۲۲۵ میلیارد خسارت اولیه سیل به زیرساخت‌ها تا این لحظه گزارش شده است.
کد خبر: ۱۲۲۸۷۸۶
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۷:۳۱ 26 March 2024

به گزارش «تابناک»، محمدجواد ابوالحسینی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص آخرین وضعیت وقوع سیل در استان یزد با اشاره به آماده باش بیش از ۴۵۰ تیم امدادی و خدماتی در سطح استان گفت: نیروهای امدادی تا پایان وضعیت نارنجی در حال آماده باش و ارائه خدمت به مردم هستند.   

جانشین رئیس ستاد مدیریت بحران استان با اشاره به بارش های ۲۴ ساعت گذشته گفت: این بارش ها میزان بارش سال آبی را به میزان بیش از ۷۸ میلی متر رساند که رشد ۹ درصدی نسبت به دراز مدت استان دارد.   

معاون استاندار افزود: هم اکنون به جز محور کنجکوه در شهرستان مهریز تمامی مسیر های استان باز است؛ هر چند برخی از مسیرها برای ساعتی دچار اختلال شد که با حضور عوامل راهداری مشکل برطرف شد. 

ابوالحسینی ادامه داد: برخی از مناطق استان نیز بر اثر بارش دچار قطعی برق شد که سریعا عوامل شرکت توزیع برق نسبت به رفع قطعی برق اقدام کردند و به جز یک نقطه محدود روستایی که به علت صعب العبور بودن دچار قطعی است گزارشی مبنی بر قطعی برق نداریم.   

جانشین رئیس ستاد تسهیلات نوروزی در خصوص اسکان اضطراری مسافران نوروزی نیز گفت: بیش از ۲۰ سالن ورزشی، نمایشگاهی و حسینیه و تکیه مذهبی برای اسکان اضطراری مسافران نوروزی از روز گذشته در حال خدمت رسانی است که این خدمات تا فردا ادامه خواهد داشت.   

وی به میزان خسارت به زیرساخت ها و بخش کشاورزی گفت: بر اساس گزارش اولیه اداره کل مدیریت بحران استان بیش از ۲۲۵ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت های جاده ای شامل ابنیه فنی، شکستگی پل، شستگی رویه آسفالت جاده و حاشیه محور در بخش راه و خسارت به قنوات، راه های روستایی و باغات و مزارع کشاورزی گزارش شده که اطلاعات تکمیلی متعاقبا اعلام می گردد.   

جانشین رئیس ستاد مدیریت بحران استان ادامه داد: گزارش هایی مبنی بر خسارت به هفت خودرو به علت پارک در حاشیه رودخانه و یک دستگاه لدر امدادی نیز ارسال شده که در حال بررسی میزان خسارت هستیم.   

وی با تشکر از عموم مردم به خاطر توجه به توصیه های ایمنی اظهار کرد: پرهیز از اتراق در بستر و حریم رودخانه و تردد های غیر ضرور از مهمترین توصیه ها به مردم شریف استان است تا شاهد حوادث ناگوار در این زمینه نباشیم. 

سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# جیش العدل # حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل
آخرین اخبار