بازدید 2203

ترمز فعالیت تجاری در آمریکا، تورم را بالا کشید

فعالیت‌های تجاری ایالات‌متحده در ماه مارس ثابت ماند، اما قیمت‌ها در کل افزایش یافت که نشان می‌دهد تورم ممکن است پس از افزایش در ابتدای سال همچنان بالا بماند.
کد خبر: ۱۲۲۸۵۲۸
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۰ 24 March 2024

فعالیت‌های تجاری ایالات‌متحده در ماه مارس ثابت ماند، اما قیمت‌ها در کل افزایش یافت که نشان می‌دهد تورم ممکن است پس از افزایش در ابتدای سال همچنان بالا بماند.

به گزارش تابناک اقتصادی؛ اس اند پی گلوبال اعلام کرد که شاخص مدیران خرید ترکیبی آمریکا که بخش‌های تولید و خدمات را دنبال می‌کند، از ۵۲.۵ در ماه فوریه به ۵۲.۲ در این ماه کاهش یافته است. عدد بالای ۵۰ نشان دهنده گسترش در بخش خصوصی است.

کاهش اندک رشد منعکس‌کننده سرد شدن بیشتر در فعالیت‌های بخش خدمات است. تولید به بالاترین سطح در ۲۱ ماه گذشته رسید. این نظرسنجی نشان داد که سرعت رشد احتمالاً نسبت به نرخ سالانه ۳.۲ درصدی سه ماهه اکتبر تا دسامبر کاهش یافته است.

با نزدیک شدن به پایان کاهش تورم کالاها، افزایش قیمت خدمات باید به میزان قابل‌توجهی کاهش یابد تا تورم کلی در یک مسیر نزولی حفظ شود. افزایش این ماه در قیمت نهاده و تولید حکایت از افزایش بیشتر تورم در ماه های آینده داشت. قیمت های مصرف کننده در دو ماه اول سال ۲۰۲۴ به شدت افزایش یافته است.

کریس ویلیامسون، اقتصاددان ارشد تجاری در س اند پی گلوبال گفت هزینه‌ها به دلیل رشد بیشتر دستمزدها و افزایش قیمت سوخت افزایش یافته است و تورم کلی قیمت فروش کالاها و خدمات را به بالاترین حد خود در نزدیک به یک سال گذشته رسانده است.

طبق گزارش رویترز، جهش شدید قیمت‌ها نسبت به پایین‌ترین سطح اخیر در ژانویه نشان‌دهنده فشار صعودی ناخواسته بر قیمت‌های مصرف‌کننده در ماه‌های آینده است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی