بازدید 42662

شروط پزشکیان برای تعامل فراکسیون میانه‌روها با قالیباف

مسعود پزشکیان، منتخب مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در انتخابات ۱۱ اسفند با تاکید بر اینکه فراکسیون میانه‌روها در مجلس دوازدهم نقش سیاهی لشگر را نخوهند داشت، گفت: قالیباف باید بپذیرد با میانه‌روها همکاری بیشتری داشته باشد تا افرادی که هیچ چارچوبی را رعایت نمی‌کنند.
کد خبر: ۱۲۲۸۳۱۷
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۲ 22 March 2024

به گزارش «تابناک»، پزشکیان در گفت‌وگو با انصاف نیوز درباره‌ی برخی نقدها به آنچه حمایت او از قالیباف خوانده شده، گفت: در مقایسه با افرادی که بی احترامی می‌کنند و با تندروی چارچوب‌ها را نادیده می‌گیرند گفته شد که قالیباف در مقام مقایسه با آنها که به جز حرف زدن و شعار دادن کاری نمی‌کنند در وضعیت متفاوتی قرار دارد.

او در پاسخ به این سوال که آیا چنین حمایتی از قالیباف با شعارهای مقابله با فساد در تناقض نیست؟ گفت: گروه تندرویی که علیه قالیباف حرف می‌زنند هم دنبال شفافیت نیستند و عدالت و مقابله با فساد را دنبال نمی‌کنند. میان این دو جریان جریان تندرویی که ممکن است خیلی از مسائل و چارچوب‌های مملکت را به هم بزند خطرات بیشتری خواهد داشت و قالیباف صرفاً به نسبت و در مقایسه با آنها متعادل‌تر است.

پزشکیان درباره‌ی ضرورت تشکیل فراکسیون میانه‌روها در مجلس دوازدهم گفت: لازم است که در شرایط فعلی فراکسیون میانه‌روها در برابر تندروهایی که نرسیده شمشیر کشیده‌اند و به دنبال قلع و قمع کردن دیگران هستند در مجلس آینده به طور منسجمی شکل بگیرد. با وجود آنکه مجلس جایگاه خود را به تدریج از دست داده است اما در همین شرایط هم در صورتی که گروهی منطقی‌تر و عاقل‌تر حاکم شود می‌تواند وضعیت را کمی رو به بهبود کند.

پزشکیان درباره‌ی نحوه‌ی کنشگری فراکسیون میانه‌روها در مجلس آینده و انتخاب رئیس آن گفت: ضروری است که در مجلس دوازدهم فراکسیون میانه‌روها سهم مشخصی در تصمیم‌گیری‌ها داشته باشند. اینطور نمی‌شود که بدون آنکه سهمی در تصمیمات داشته باشند بخواهند از کسی حمایت کنند و به‌عنوان سیاهی لشکر از آنها استفاده شود. آنها باید در تعاملات مختلف در مجلس به اندازه وزنی که دارند در تصمیم‌گیری‌ها نقش داشته باشند.

او با بیان اینکه هنوز رایزنی‌ها میان نمایندگان منتخب میانه‌رو مجلس دوازدهم برای شکل‌گیری فراکسیون میانه‌روها انجام نشده است، گفت: می‌توان با میانه‌روهای مخالف تندروی در دو جناح که معتقدند در صورتی که تندروها حاکم شوند وضعیت جامعه بدتر خواهد شد برای تشکیل چنین فراکسیونی در مجلس آینده صحبت کرد.

پزشکیان در ادامه افزود: فراکسیون میانه‌روها را با حضور میانه‌روهای هر دو طرف می‌توان به طور منسجم‌تری در مجلس آینده تشکیل داد و در برابر تندروی‌ها ایستاد. قالیباف هم باید بپذیرد با میانه‌روها همکاری بیشتری داشته باشد تا افرادی که هیچ چارچوبی را رعایت نمی‌کنند تا صرفا به اهداف خود دست پیدا کنند.

نماینده‌ی مردم در مجلس در پاسخ به این سوال که «ائتلاف میانه‌روها در بیرون از مجلس تا چه حد می‌تواند به فراکسیون میانه‌روها کمک کند؟» گفت: هر چه پشتوانه‌‌ی این تفکر میانه‌روی فراگیرتر باشد تاثیرگذاری آن هم بیشتر خواهد بود. در آن وضعیت به نسبت اینکه صرفا یک گروه در مجلس بخواهد تصمیم بگیرد می‌شود به راه حل‌های بهتری برای باز کردن گره‌های کوری که وجود دارد رسید.

نماینده‌ی مردم در مجلس درباره‌ی خبرهای این روزها پیرامون مفاسد اقتصادی گفت: برای مقابله با رانت و فساد باید به دنبال شفافیت سیستماتیک برویم و برای نمونه FATF داخلی را اجرایی کنیم. اگر چنین تصمیمی گرفته شود و عزمی برای اجرای آن به وجود آید دیگر رانت و فساد به این سادگی شکل نمی‌گیرد. آن وقت دیگر کسی به سادگی نمی‌تواند مرتکب زمین‌خواری و قاچاق و فساد شود. اگر پای افرادی بلغزد در همان لحظه‌ی اول با آنها برخورد می‌شود.

او در ادامه گفت: به جای این همه تاکید بر شفافیت آرا نمایندگان لازم است که شفافیت مالی در اولویت قرار بگیرد. قوانین آن هم تا حدی وجود دارد و باید از سوی مجلس و دیگر قوا پیگیری شود تا در کل کشور شاهد ایجاد شفافیت مالی باشیم. در این صورت دیگر هیچ سازمان و نهاد و ارگانی نمی‌تواند از شفافیت فرار کند و مستثنی شود. اینکه اجازه نمی‌دهند چنین شفافیتی اجرایی شود به این خاطر است که نمی‌خواهند این موارد مشخص شود. با شفافیت آرا نمایندگان این نوع مشکلات جدی حل نمی‌شود و فساد و دزدی و قاچاق و رانت ادامه پیدا خواهد کرد.

نماینده‌ی مردم در مجلس با بیان اینکه «اگر با فساد به شکل سیستماتیک برخورد نشود ادامه‌دار خواهد بود»، گفت: با آنچه باید مقابله کنیم تندروی‌هایی است که در صورتی که بیشتر از این حاکم شود وضعیت را بدتر و زمینه‌ی فسادهای بیشتر را فراهم می‌کند. من برای شخص خودم به دنبال سهمی نیستم و آنچه که به آن معتقد باشم را می‌گویم و به همین دلیل راحت حرفم را می‌زنم و به دنبال این هستم که صدای مردم در مجلس باشم.

نایب رئیس مجلس دهم درباره‌ی اولویت‌های فراکسیون میانه‌روها در مجلس آینده گفت: همین موضوع شفافیت می‌باید در اولویت قرار بگیرد. اگر نمایندگان انگیزه‌ی تحقق شفافیت را داشته باشند می‌توانند به انجام چنین کاری کمک کنند. هنگام نایب رئیسی در مجلس دهم در جلسات مبارزه با مفاسد اقتصادی به ریاست آقای جهانگیری این موضوع شفافیت را پیگیری می‌کردم و همچنان هم در الویت قرار دارد.

پزشکیان درباره‌ی احتمال همکاری فراکسیون میانه‌روها با پایداری‌ها در برخی مسائل در مجلس گفت: اگر آنها واقعا دنبال حل مشکل مملکت باشند می‌توان چنین همکاری‌هایی را هم تعریف کرد. پایداری‌ها مدعی هستند که مطیع رهبری‌اند، چرا با وجود این ادعا سیاست‌های رهبری را اجرا نمی‌کنند؟! علت روشن است به خاطر اینکه مهارت، علم و انگیزه اجرای آن را ندارند. با چنین عملکردی چطور قرار است الگو و الهام‌بخش کشورهای منطقه باشیم؟! الهام بخشی با تهمت زدن و بداخلاقی و گرفتن و زدن شکل نمی‌گیرد. 

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۵
در انتظار بررسی: ۸
انتشار یافته: ۲۶
جریان دلسوز با همبستگی خود ، باید مانع از تایید اعتبارنامه‌های پزشکیان و قالیباف شوند ،انشاءالله،،،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
چرا چون آقای پزشکیان می خواهد جلوی رانت و فساد و دزدی را در سطح و اندازه ای را از هر مقام و مسئول و ارگانی باشد را از بیان و ریشه قطح کند ؟؟؟؟
سکوت کن سکوت کن پزشک چرا باید نماینده بشه
پاسخ ها
ابوالقاسم باقری
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۱۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
باعرض معذرت باچه معیاری میگویی پزشک نباید نماینده شود؟؟؟
مشگل همین جاست که نمی‌خواهند اف ای تی اف اجرا شود .چون دوست ندارند شفاف شود .چون اگر شفاف شود خیلی ها گرفتار می‌شوند. خیلی ها لو می‌روند وجایگاه شان را از دست میدهند
پاسخ ها
م
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
اتفاقا ای اف تی اف و اربابات گذاشتن تا تجارت کشور رو فلج کنن
آقای پزشگیان با تدبیر مطلب گفته اند.
قالیباف رئیس مجلس و پزشکیان نایب رئیس آوا و نیکزاد نایب رئیس دوم‌خواهد بود
آقای قالیباف ببین چه کسی ازشماداره حمایت میکنه مواظب باش
آقای پزشکیان از اینکه از کسی مثل قالیباف که پرونده زمین خواری او در شهرداری موجب رسوایی اوشد و خرید سیسمونی از ترکیه و درخواست اقامت از طرف فرزندش در کانادا که خوشبختانه رد شد حمایت می کنی معلوم است وضع تو و خانواده است چطور است.
آقای پزشکیان معتقد است که لنگه کفش در بیابان غنیمت است
پیشنهاد خوبی است اما اگه تندروها میدان داری کردند فقط نگاه کن تا مملکت به ورطه فساد ونابوذی بکشاننذ تا دوره بعدی هیچ ادعایی نتوانند بکنند
آقای پزشکیان جنگ جاه طلبی را رها کن و جنگ علیه گرانی را شروع کن
آقای پزشکیان تو که هیچ پدر بزرگ های تو هم بیایند کاری از دستشان بر نمی آید چون بد جوری اوًاز را ریختند به هم کار شنا مثل آب در هاون کوبیدن است من از شنا متعجب هستم که چرا دو هزاری نمی افتد
چی شده که پزشکیان که خود را پرچمدار اصلاح طلبان بود وداعیه مردمی بودن داشت این قدر به فکر قالیباف افتاده که ریاست مجلس را ازدست ندهد
پاسخ ها
محسن
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۱۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴
پزشکیان در این دوره فقط از کاندیداهای اصولگرا حمایت کرد
و جای تعجب بسیار
هر کاری کنید شما فقط قالیباف را از ریاست مجلس کنار بگذارید و پرونده‌های گذشته او را رو کنید
انتخاب بد از بد تر
قالیباف رو باید از کشور بیرون انداخت ، نه اینکه باهاش تعامل کرد،
با سلام و تبریک سال جدید به همه ملت بزرگ ایران زمین ، من تا اونجایی که این چند سال پای صحبت‌های آقای پزشکیان نشسته ام انصافاً حرفاش حقیقت است و تا حالا بی ربط صحبتی نکرده انشاالله که مجلس دوازدهم به فکر شرایط مالی و اقتصادی حساب شده برای مردم باشند چون فرصت ها داره از دست می‌ره ،
سلام اقای پزشکیان هرگز با اقای قالیباف کار نکن و تایید نکن او قاتل دانشجویان بود رابطه با امریکا خوب است fatf با اقتصاد جهانی یا شفاف سازی عالی است ارزش پول افغانستان ۵برابر دلا رشده اما پول ایران ارزش ندارد چون پزشک شهردار شده و خلبان استاندار شده و کارشناس محیط زیست تعمیر کا ر ماشین شده و وزیر در رشته سیاست به وزارت نفت رفته و نمایند ه مجلس سیاست مدار است شرکت نفت رفته هیچکس جای خودش نیست خود پزشکیان برای ریاست مجلس عالی است
پزشکیان ....همه این فسادها رو همین مجلس انقلابی مجوزش رو داده . سکوت کن .
من هم باشم به سمت جایی غش میکنم که به نفعم باشه.همین که حضور داشته باشم کافیه...الباقی دیگه حرف مفته?
در بیابان لنگه کفش هم نعمت است
پزشکیان با هزار تا قول و حمایت از اصولگرایان تاییدشد
از چنین فردی چه انتظاری دارید؟!
آقای پزشکیان دهه ۹۰ اقتصاد کشورو زدین نابود کردین هزاران واحد تولیدی را تعطیل کردین واحدهای تولیدی که ریشه مهار تورم و رشد اقتصادی و مهار بیکاری بودند حالا دوباره هم اومدین منم منم میکنی
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی