بازدید 2011
۲

منتظر گرانی مسکن در ١۴٠٣ باشیم؟

دبیر اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به رفتار بازار مسکن در بهار ١۴٠٣ گفت: با رشد نرخ دلار احتمال تکرار تجربه رکود تورمی در بازار مسکن وجود دارد.
کد خبر: ۱۲۲۸۱۴۷
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۴ 21 March 2024

 

به گزارش تابناک، سعید لطفی درباره وضعیت بازار مسکن در بهار ١۴٠٣ با توجه به پیش‌بینی‌های نرخ دلار اظهار داشت: باید توجه داشت که ابتدای سال جدید دولت نرخ تورمی را به صورت رسمی اعلام می‌کند که این نرخ تورم در تمام بازارها از جمله مسکن اثر می‌گذارد.

وی درباره رفتار بازار مسکن گفت: در فروردین ماه به دلیل تعطیلات ایام نوروز و همزمانی آن با ماه مبارک رمضان عملا معاملات بسیار ضعیف است و در اردیبهشت ماه هم بازار منتظر شاخص‌های اقتصادی از جمله نرخ تورم است. باید توجه داشت که بازار مسکن بسیار ترسو است و تا به یک ثباتی نرسد معاملات در این بازار شکل نمی‌گیرد.

 
 
لطفی با اشاره به تجربه رکود تورمی در بازار مسکن در سال‌های گذشته گفت: در حال حاضر بازار مسکن در رکود است و میزان معاملات کاهش پیدا کرده‌ اما باید توجه داشت که بازار مسکن تجربه رکود تورمی در سالهای گذشته را هم دارد و در صورت رشد نرخ دلار امسال هم شاهد رکود تورمی در این بازار خواهیم بود.

به گزارش تجارت‌نیوز،دبیر اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد: قدرت خرید مردم توان قیمت‌های فعلی را ندارد و اگر همین قیمت‌های فعلی افزایش پیدا کند میزان معاملات کمتر می‌شود و در حالی که قیمت مسکن بر اثر عوامل متعدد افزایش پیدا می‌کند، قدرت خرید مردم بیشتر از قبل کاهش پیدا می‌کند.

لطفی درباره اثرگذاری افزا نرخ دلار یش نرخ دلار در بازار مسکن افزود: به طور قطع افزایش نرخ دلار بر روی بازار مسکن اثرگذار است اما بازار مسکن اثر آنی نشان نمی‌دهد و با فاصله‌ای بعد از افزایش نرخ دلار، اثر آن را در بازار مسکن می‌بینیم.

وی تاکید کرد: دولت در ٨ ماه اول سال ١۴٠٢ توانسته بود با سرکوب نرخ دلار، افزایش قیمت مسکن را هم مهار کند اما رشد نرخ دلار در ماه‌های پایانی سال گذشته، بر مسکن هم اثر می‌گذارد.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۲
مسکن مثل خوردوخوراک ودارو وامثالهم نیست که موردنیازحیاتی مردم باشد وهرروز گرانتر شود مردم درکوچه ها چادرنزده اند یاخانه دارند یا مستاجرند درتهران یاشهرستان ویا روستا وقتی مسکن بخواهد مثل تورم ترقی کند دیگرخانه نمیخرند کما اینکه اکنونهم چنین است عیب کارآنستکه اگرساخت وتولید مسکن راه نیافتد بیکاری بیشتر میشودوفقرگسترده تر درهرحال درسال اینده احتمالاًکمترین چیزی که گران خواهد شد مسکن است ازاین جهت جای نگرانی نیست مشکل معیشت روزانه وخورد وخوراک مردم است که درکشورما برخلاف همه دنیا که دولتها تلاش میکنندثبات قیمت درآن باشد وگران نشود دراینجا هرروزگرانتر میشوددیگربرای خریدگوشت قرمزهم بایدساعتهادرصف ایستاد آنهم گوشت وارداتی
نچ
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل