بازدید 1982

طالبان: خواستار جنگ با پاکستان نیستیم

سخنگوی طالبان با اظهار اینکه برخی ژنرال‌های پاکستانی عامل سیاست‌های خصمانه علیه افغانستان هستند، تأکید کرد افغانستان خواستار جنگ با پاکستان نیست.
کد خبر: ۱۲۲۷۸۸۵
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۹ 19 March 2024


به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی حکومت طالبان در گفتگو با رسانه‌ها درباره درگیری‌های مرزی با پاکستان تصریح کرد هیئت حاکمه افغانستان خواستار جنگ با پاکستان یا مردم آن نیست.

وی با مقصر دانستن سران نظامی پاکستان درباره تنش‌ها بین دو کشور گفت: برخی ژنرال‌های مشخص پاکستانی نیروی محرکه سیاست‌های خصمانه این کشور در قبال افغانستان هستند.

مجاهد در ادامه اظهار داشت واکنش نظامی و درگیری‌های طالبان با نیروهای پاکستانی در مناطق مرزی خوست، پکتیا و پکتیکا با دستور سران هیئت حاکمه و در پاسخ به حملات هوایی پاکستان در پکتیکا و خوست انجام شد.

سخنگوی طالبان همچنین تأیید کرد این حملات تلفات جانی در طرف پاکستان در پی داشته است.

بامداد روز دوشنبه 28 اسفند، جنگنده‌های پاکستانی با نقض حریم هوایی افغانستان مناطقی را در چند ولایت مورد تعرض و بمباران قرار دادند.

 

مجاهد ضمن محکومیت شدید این حملات آن را یک اقدام نسنجیده و نقض خاک افغانستان دانست و تصریح کرده بود: امارت اسلامی افغانستان که تجربه طولانی مبارزات آزادی‌خواهانه با ابرقدرت‌های جهان را دارد، اجازه حمله به خاک خود را به کسی نمی‌دهد.

گفتنی است از شب گذشته درگیری مرزی میان نیروهای افغان و پاکستانی در ولایت‌های پکتیا، خوست و پکتیکا متوقف شده است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل # کنکور # حماس
آخرین اخبار