بازدید 1866

مرعشی: ریشه آرای باطله این است که مردم رنجیده‌اند

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی می‌گوید: پیش‌بینی می‌شود که حداقل ۱۰ درصد آرای این دوره از انتخابات باطله بوده ولی هنوز رسماً اعلام نشده است.
کد خبر: ۱۲۲۷۶۱۴
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۲ 17 March 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرآنلاین، «آراء باطله» در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس به مثابه انتخابات ۱۴۰۰ تبدیل به یک چالش شده است، گرچه آمار رسمی از میزان آراء باطله اعلام نشده است اما فاصله زیاد بین آراء مأخوذه و رأی نمایندگان مشخصا در تهران حکایت از نقش زیاد آراء باطله در این انتخابات دارد.

حسین مرعشی، دبیرکل حزب کارگزاران که مهمان نوروزی «کافه خبر» خبرگزاری خبرآنلاین بود، گریزی به این موضوع زد و پیام آراء باطله را رنجش مردم از حاکمیت دانست.

ریشه آراء باطله این است که مردم رنجیده اند و از سیاست فاصله گرفته اند

حسین مرعشی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در گفتگو با خبرآنلاین در پاسخ به اینکه آرای باطله در انتخابات مجلس دوازدهم چه پیامی داشت؟ گفت: آرای باطله در این دوره از انتخابات بیشتر از همیشه بوده و هنوز عدد آن را مشخصاً هنوز نگفته‌اند. پیش‌بینی می‌شود که حداقل ۱۰ درصد آرای این دوره از انتخابات باطله بوده ولی هنوز رسماً اعلام نشده است. بهرحال ریشه آرای باطله این است که مردم رنجیده و از سیاست فاصله گرفته‌اند.

به رنجش مردم احترام بگذاریم اما باید آنها را قانع کنیم

وی افزود: البته میان کنشگران سیاسی اختلاف است که آیا سیاستمداران، احزاب و شخصیت‌های سیاسی باید تابع نظر اکثریت مردم که رنجیده‌اند، باشند یا اینکه باید مردم را با محدودیت‌ها و منحصر بودن راه انتخابات آشنا کنند و سعی کنند که مردم را به صحنه برگردانند.

مرعشی در پایان تصریح کرد: لذا این دو گرایش مذکور وجود دارد اما گرایش ما به عنوان حزب کارگزاران این است که نهاد انتخابات اهمیت دارد، به رنجش مردم احترام می‌گذاریم ولی باید مردم را قانع کنیم که به انتخابات اهمیت بدهند ولو اینکه مسیر کُند جلو برود و بهبودی بسیار کم باشد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی