بازدید 2272
۶

تکذیب ادعای استعفای مدیرعامل مترو تهران

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد که حادثه شب گذشته متروی تهران خطای انسانی بوده است.
کد خبر: ۱۲۲۶۶۵۷
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۵ 12 March 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، محسن هرمزی با حضور در صحن علنی شورای شهر تهران در مورد حوادث اخیر مترو گفت: در مورد اتفاقات در شرکت بهره برداری مترو دو گزارش در مورد پله برقی و تجهیزات آماده کردیم و امسال اورهال ۲۹ رام قطار «ای سی» و «دی سی» بوده و تا حالا سه رام «دی سی پلاس» اورهال شده است و ۱۹ قطار «ای دسی» هم اورهال شده است؛  اما در مورد قطارهای «دی سی» تجهیزات آنها عمدتا اروپایی است که قابلیت تأمین سخت است و باید با واسطه های مختلف این کار را انجام دهیم و چون روش تأمین محرمانه است حاضر هستیم در مورد قطعات «دی سی» گزارش را به همه اعضای شورای شهر بدهیم.

وی با بیان اینکه بر کسی پوشیده نیست که همت مدیران شهری بر روی توسعه حمل و نقل گذاشته شده است؛ اما ما با یک عقب ماندگی روبرو هستیم و انبارهای خالی بر کسی پوشیده نیست، گفت: در چهار سال قبل از ما قطارها اروهال نشده بودند و شاهد انباشتگی حاصل عدم مدیریت صحیح و عدم اختصاص منابع بودیم و در حد بضاعت خودمان اقدام کردیم و باید مشکلاتی که کشور برای خرید خارجی دارد را در نظر بگیریم بگونه ای که برای یک قطعه باید شش کشور را طی کنیم و منکر مشکلات و کاستی ها نیستم.

وی ادامه داد: ۱۲۳۸ پله برقی داریم و تا قبل از این دوران هیچ پله ای اورهال و سرویس نشده بود؛ اما در این دوره ۱۶۸ پله جنرال سرویس شد و ۲۵ پله اروهال شده و همه پله ها به سیستم توقف خودکار مجهز شده است و تقریبا در این دروه ۴۲۹۷ میلیارد تومان تخصیص شد و درصد زیادی را برای خرید قطعات صرف کردیم؛ اما مشکلات در ثبت قطعات سبب شده است که دچار مشکلاتی باشیم و برای سال آینده ۲۵ رام قطار باید اورهال شود.

هرمزی با بیان اینکه در حوزه خرید قدیم و تولید واگن ملی اقدامات خوبی انجام شده است اما در مورد داستان خرابی های اخیر باید بگویم که بخشی به خاطر نقص سیستم و بخشی به علت خطای انسانی است، گفت: راهبرهای ما از  خود گذشتگی کردند و دچار خستگی شدند و ما هم تنگناهای اقتصادی و هم سرویس مضاعف کاری از آنها می‌خواهیم.

وی با بیان اینکه شب گذشته خطای انسانی رخ داد و این خطا علارغم اینکه همه راهبرهای ما پای کار هستند؛ اما  قطار بروی سوزن در حال باز شدن حرکت کرده که سبب شده دو چرخ  خارج شود که ربطی به سیستم مدیریت نداشت و همه کمک کردند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مورد خبر استعفای مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو نیز گفت: در مورد موضوع مدیرعامل بهره برداری باید بگویم که دیروز و امروز سرکار است اما سرماخوردگی شدید  دارد و حتی خود من در سفر به چین هم در چین و هم ایران در بیمارستان بستری شدم و آقای زاکانی هم زیر سرم رفتند.

هرمزی با اشاره به تحریم آقای درستی توسط دولت کانادا گفت: البته آقای درستی جای تبریک دارد که تحریم شدند و نشان می دهد که درست حرکت می‌کنیم و در مورد سخنان وی در مورد عدم تخصیص منابع مالی به مترو باید بگویم که من با آقای درستی، موضوع را چک کردم و مصاحبه ایشان را هم دیدم اما در این دوره تخصیص و منابع به خوبی بوده و سخنان مدیرعامل بهره برداری مترو ناظر به دوره گذشته بود است.البته صادقانه ما برای حوزه تجهیزات ثابت و متحرک  و بخشی هم غیر نقد گرفتیم و تبدیل این هزار میلیارد به نقد زمانبر است.

به گزارش ایسنا، مهدی چمران نیز در جریان سخنان هرمزی معاون شهردار تهران گفت: من به سخنان مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو در مصاحبه انتقاد کردم و شنیدم که استعفا داده که آقای هرمزی این موضوع را رد کرد.

سلام پرواز
بلیط اتوبوس
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶
بهرحال این مصیبت بزرگ را به جناب آقای مدیر عامل مترو تسلیت عرض می کنیم امیدواریم تحریم آخرشان باشد!
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۱۱:۰۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۲
حاج اقا داشته با خانم بچه ها مهاجرت می کرده کانادا.
هنوز که کسی نمُرده که تازه شاید برن دنبال عامل حادثه بگردن
استعفا؟؟؟؟
مدیران و مسئولین این مملکت رو فقط عزرائیل میتونه از میز مدیریت جدا کنه.
مسئولین این مملکت اونقدر عشق به خدمت به مردم رو دارن که تا نفس آخرشون به میز چسبیدن و از همون اتاق اداره و سازمانشون میبرنشون به قبرستان.
شروع سال با وعده خرید و تولید داخلی 1000 واگن شروع می کنید و آخر سال اعلام عجز از تعمیر و نبود قطعات
به قول شهردار همه اینها از بی عرضگی و بی تدبیری و بی لیاقتی و بی غیرتی مسئولان هست و هیچ ربطی هم به تحریم ها ندارد .
برچسب منتخب
# فطریه # جیش العدل # حمله به کنسولگری ایران در سوریه # کفاره روزه # جهش تولید با مشارکت مردم