بازدید 4390
۳

مرگ دلخراش مادر و پسر در انفجار مواد محترقه

انفجار ترقه دست‌ساز سبب مرگ یک مادر و پسری نوجوان و مجروح شدن یک پسر دیگر در ملک‌شهر اصفهان شد.
کد خبر: ۱۲۲۶۶۵۴
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۰ 12 March 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، محمد شریعتی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان گفت: به دنبال وقوع صدای انفجار از یک منزل مسکونی دوطبقه در خیابان «بهارستان» ملک‌شهر، نیروهای آتش‌نشانی از ایستگاه‌های ۶، ۱۸ و ۲۶ به محل اعزام شدند. در این حادثه که در طبقه دوم یک ساختمان رخ داد، سه نفر شامل یک زن ۴۰ ساله و دو پسر ۱۳و ۱۵ ساله بشدت آسیب دیدند که زن و یکی از نوجوانان، بر اثر شدت جراحت جان باختند و فرد سوم که بشدت دچار سوختگی شده است به بیمارستان سوانح و سوختگی اصفهان انتقال یافت.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان تصریح کرد: با پیدا کردن وسایل ساخت ترقه مشخص شد که علت انفخار در این ساختمان ساخت ترقه‌ دستی بوده است. هنگام مراجعه آتش‌نشانان به محل، شعله‌های آتش از پنجره طبقه دوم زبانه می‌کشید که پس از خاموش کردن آن، عملیات کشف و نجات افراد صورت گرفت. ساختمان‌های مجاور این خانه نیز بر انفجار دچار تخریب جزئی شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان هشدار داد: با توجه به اینکه ترقه‌ دست‌ساز با مواد شیمیایی ساخته می‌شود، سوختگی ناشی از انفجار آنها از نوع حاد است و موجب آلودگی و عفونت جسم فرد مصدوم خواهد شد.

وی از والدین خواست با توجه به نزدیک شدن به آیین شب چهارشنبه‌سوری، بیشتر مراقب فرزندان خود باشند تا مبادا اقدام به ساخت و نگهداری مواد محترقه دست‌ساز کنند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان همچنین درباره خطرات به پرواز درآوردن «بالن آرزوها» در شب چهارشنبه‌سوری هشدار داد و افزود: این بالن‌ها تولید اشک آتش می‌کند که بر زمین فرو می‌ریزد و ممکن است روی محل مستعد آتش‌سوزی فرود آید و سبب تولید حریق‌های گسترده شود.

پیش از این در هفته دوم اسفند جاری نیز در پی ساخت ترقه‌ دست‌ساز در پارکینگی در خیابان «کاوه» اصفهان چهار فرد ۱۵ تا ۱۹ ساله دچار مصدومیت شدند.

سال گذشته نیز ۸۴ نفر در حوادث چهارشنبه آخر سال استان اصفهان دچار مصدومیت شدند که ۶۰ درصد آنها در رده سنی ۱۰ تا ۲۰ سال بودند.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
کارما
ترو خدا یه فکری کنید شبکه های اجتماعی‌رو ببندید این خارج نشین های نامرد دلشون واسه ما نسوخته انقدر چهارشنبه سوری رو تبلیغ میکنن اینترنت رو سریع تر ملی کنید سکان فرهنگی کشورو دادید دست شبکه هتی اجتماعی
چهارشنبه سوری از رسوم پاک ایرانیان بوده و متاسفانه به دلیل عدم فرهنگسازی دولت منجر به ترقه سوری شده. چطور مواد محترقه به راحتی در اختیار نوجوانان و مردم قرار می دهند؟
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل