بازدید 2920

خاخام ارشد اسرائیل خط و نشان کشید

«قبیله لیفی از خدمت در ارتش معاف هستند و تحت هیچ شرایطی و صرف نظر از وضعیت کنونی در ارتش خدمت نخواهند کرد. اگر ما را مجبور به خدمت نظامی کنند همگی به خارج از اسرائیل می‌رویم.»
کد خبر: ۱۲۲۶۳۸۸
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۲ 10 March 2024

 به گزارش تابناک به نقل از الجزیره، خاخام ارشد صهیونیست اعلام کرد اگر کابینه بنیامین نتانیاهو آن‌ها را مجبور به خدمت نظامی کند همگی اراضی اشغالی را ترک خواهند کرد.

 ایتسخاک یوسف، خاخام ارشد اراضی اشغالی گفت: قبیله لیفی از خدمت در ارتش معاف هستند و تحت هیچ شرایطی و صرف نظر از وضعیت کنونی در ارتش خدمت نخواهند کرد. اگر ما را مجبور به خدمت نظامی کنند همگی به خارج از اسرائیل می‌رویم.

این در حالی است که هرتزی هالوی، رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی از مسؤولان کابینه که به فکر معافیت کامل حریدی‌ها از خدمت در ارتش هستند، انتقاد کرد.

یوآو گالانت وزیر جنگ، بنی گانتس عضو کابینه جنگ، یائیر لاپید، رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی و چند مسؤول دیگر علیه احزاب حریدی هستند.

گالانت تأکید کرد: برای تحقق اهداف جنگ و تعامل با تهدیدات غزه، لبنان و کرانه باختری، اسرائیل به وحدت و شراکت در تصمیمات مربوط به آینده نیاز دارد.

۶۶ هزار تن از حریدی‌ها طی سال میلادی گذشته از خدمت نظامی معاف شدند. این تعداد در سایه جنگ رژیم صهیونیستی در جبهه‌های مختلف بی‌سابقه بوده است.

از سال ۲۰۱۷ مسؤولان رژیم صهیونیستی نتوانسته‌اند به قانونی توافقی درباره خدمت نظامی حریدی‌ها دست یابند.

سال ۲۰۱۵ دادگاه عالی رژیم صهیونیستی قانون معافیت حریدی‌ها از خدمت نظامی را به دلیل لطمه زدن به اصل برابری لغو کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # انتخابات ریاست جمهوری # انتخابات
آخرین اخبار
وب گردی