بازدید 2274

پیش‌بینی سیلاب و بارش تگرگ در آذربایجان‌شرقی

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: فعالیت متناوب سامانه بارشی در استان موجب بارش رگبار باران، بروز سیلاب و در نواحی مستعد بارش تگرگ می‌شود.
کد خبر: ۱۲۲۶۰۹۶
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۰ 09 March 2024

به گزارش «تابناک»، «محمد امیدفر»، روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی فعالیت این سامانه بارشی تا اواسط هفته ادامه می یابد و موجب ابرناکی، وزش باد گاهی به نسبت شدید، غرش آذرخش و در نواحی کوهستانی و سردسیر بارش برف می شود.

وی با بیان اینکه از روز یکشنبه دمای هوای استان به صورت نسبی کاهش می باید، اظهار کرد: به دنبال بارش های رگباری، احتمال سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه های فصلی وجود دارد بر این اساس مسافران و علاقه مندان به طبیعت از اتراق در حاشیه مسیل ها و رودخانه ها و رفتن به مناطق مرتفع و کوهستانی پرهیز کنند.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با اشاره به کاهش نسبی دما در استان، گفت: در جاده های کوهستانی احتمال لغزندگی معابر، یخبندان و مه گرفتگی وجود دارد.

امیدفر، ادامه داد: با توجه به احتمال وزش باد به نسبت شدید، سقوط یا پرتاب اجسام سبک، سقوط تابلوهای تبلیغاتی و خسارت به سازه های سبک دور از انتظار نبوده بنابراین محکم کردن سازه های سبک و احتیاط در عبور از کنار ساختمان های نیمه کاره و درختان کهنسال و فرسوده ضروری است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل # کنکور # حماس
آخرین اخبار