بازدید 2625

هشدار به نمایندگان مجلس از تریبون نماز جمعه

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه مشارکت ۴۱ درصدی مردم در انتخابات مشت محکمی به دهان دشمنان زد، گفت: چهار راهبرد اعلامی رهبر معظم انقلاب در این دوره از انتخابات محقق شدو در حوزه امنیت مشکلی نداشتیم و انتخابات با امنیت کامل برگزار شد.
کد خبر: ۱۲۲۵۹۶۵
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۹ 08 March 2024

 

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، سید احمد خاتمی در خطبه‌ اول نماز جمعه این هفته تهران که در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به پیش رو ماه مبارک رمضان با نقل حدیثی از پیامبر اعظم (ص) ارزش و اهمیت ماه رمضان را از زبان پیامبر (ص) اینگونه بیان کرد: ماه رمضان را مثل دیگر ماه ها نبینید چون خداوند حساب دیگری روی ماه رمضان باز کرده، روزی که روزه هستید با روزی که روزه نیستید متفاوت باشد.

خاتمی افزود: روز اول ماه رمضان آغاز سال نو اولیاء الله است.

  وی با بیان اینکه حضرت یوسف (ع) در زمان قحطی مصر با وجود آنکه کلید همه خزائن را در دست داشت گرسنه می‌ماند تا گرسنگان را از یاد نبرد، تصریح کرد: در این ماه با گرسنگی به یاد گرسنگی اهالی غزه و اطفالی که از گرسنگی جان می دهند باشیم.

خطیب نماز جمعه تهران ماه رمضان را ماه نزول همه کتاب های الهی مثل زبور و تورات توصیف کرد و گفت: است؛ زبور، تورات همه در ماه رمضان نازل شده‌اند و ماه رمضان بهار قرآن است و با خواندن قرآن درواقع با خود خدا حرف می زنیم.

خاتمی براهمیت دعاهای وارد شده در ماه رمضان مثل دعای افتتاح، ابوحمزه ثمالی تأکید کرد و افزود: سعی کنیم با قرائت این دعاها از سفره معنوی این ماه بهره ببریم.

خطیب نماز جمعه تهران در خطبه دوم خود در تحلیلی از انتخابات ۱۱ اسفند به بیان ۴ نکته پرداخت و گفت: از حضور مجاهدانه و هدفمند مردم در انتخابات و از تلاش های وزارت کشور تشکر می‌کنم، استانداران، فرمانداران، ناظران انتخابات، مسئولان امنیتی و نیروی انتظامی که اجازه ندادند مشکل امنیتی در روند برگزاری انتخابات ایجاد شود و صدا و سیما که برای موضوع انتخابات سنگ تمام گذاشت، تلاش هایشان قابل تقدیر است.

وی حضور مردم پای صندوق های رأی را با توجه به شرایط امروز کشور جهاد، بیعت با امام و شهدا توصیف کرد و تأکید کرد: مردم با حضور در انتخابات بار دیگر به جمهوری اسلامی رأی آری دادند.

خاتمی "باید جلوی این گرانی‌های افسارگسیخته را بگیریم" گفت: مردم ایران وفادار به انقلاب هستند و وفاداری خود را نشان داده‌اند. باید بر قیمت‌ها نظارت کنید اینطور نباشد که هر کس به هر قیمتی که دلش می‌خواهد بفروشد و پاسخگو نباشد. این حق قانونی مردم است.

وی بیان کرد: نگاه معرفتی چه برای آنان که در خبرگان رای آوردند و چه آنان که در مجلس شورای اسلامی رای آوردند این است که هذا من فضل ربی، امتحان است، به مجلس می‌روید چه می‌خواهید انجام دهید؟ کسی که میلیاردی برای ورود به مجلس خرج می‌کند، این پول‌ها را از کجا می‌آورد؟ امیدوارم که مجلسی ها که در معرض امکانات هستند تقوای الهی داشته باشند. نصیحت مقام معظم رهبری را بشنوند که مجلس جدید نشاط جدید است، با جار و جنجال و تنش این جشن را تلخ نکنند. مقام معظم رهبری این نصیحت را داشتند و نمایندگان این را به گوش گیرند.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار