بازدید 3185

دفاع عجیب سرپرست فدراسیون والیبال از انتخاب غلامی در واکنش به نقد تابناک

کد خبر: ۱۲۲۵۱۱۴
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۲ 03 March 2024

سرپرست فدراسیون والیبال در واکنش به انتقاد سایت تابناک به انتخاب عادل غلامی سرمربی تیم والیبال نوجوانان با طرح مسایلی غیرواقعی و توجیه‌های عجیب گفت: متأسفانه برخی برای منفعت خود اخلاقیات را کنار می‌زنند و شایعه پراکنی می‌کنند!

به گزارش تابناک ورزشی؛ وحید مرادی درباره انتخاب عادل غلامی به عنوان سرمربی تیم والیبال نوجوانان و انتقادهای مطرح شده در این مورد به مهر گفت: انتقاد حق مردم است و علاقمندان به والیبال می‌توانند نظرشان را مطرح کنند، اما اگر انتقادها برای یکی از ستارگان نسل طلایی والیبال فضاسازی شده باشد کاملاً بی‌انصافی است. ما برای هدایت تیم نوجوانان چند گزینه مدنظر داشتیم. روز گذشته آرمات و غلامی در جلسه کمیته فنی حضور پیدا کردند و در مورد برنامه‌هایشان توضیحات فنی و تخصصی ارایه دادند.

وی ادامه داد: اعضای کمیته فنی که عصاره کارشناسان والیبال کشور هستند، برنامه‌های این دوستان را شنیدند و نظر خودشان را اعلام کردند. دوستانی که تحت تأثیر جوسازی‌ها انتقاد می‌کنند مگر خودشان را برتر از اعضای کمیته فنی می‌دانند؟ در جلسه کمیته فنی با نظر و رأی اعضا عادل غلامی به عنوان سرمربی تیم نوجوانان انتخاب شد.

سرپرست فدراسیون تأکید کرد: من نمی‌دانم برخی دوستان مسایل مربوط به تجربه و رزومه را بر چه مبنایی عنوان می‌کنند. عادل غلامی سال‌ها بازیکن شاخص تیم طلایی والیبال ایران بوده، او در کنار محمد وکیلی سابقه مربیگری دارد و در آرژانتین تیم‌شان نایب قهرمان جهان شد، پس نمی‌توانیم بگوییم او سابقه مربیگری ندارد. ضمن اینکه او چندین ماه است که کار استعدادیابی را در کل کشور شروع کرده است.

وی گفت: غلامی در این مدت از چند استان بازدید کرده و ۸۱۵ نوجوان مستعد را مورد ارزیابی قرار داده است. شرایط بدنی و طول قامت آن‌ها را بررسی و در نهایت ۱۱۵ نفر را انتخاب و بازی والیبال آن‌ها را تماشا کرده است. در ادامه از بین این نفرات، تعداد محدودتری انتخاب شده‌اند. این برنامه استعدادیابی همچنان در سایر استان‌ها ادامه خواهد داشت.

سرپرست فدراسیون والیبال تأکید کرد: در دنیای والیبال این طور نیست که ما بگوییم کسی سابقه مربیگری دارد یا ندارد. ما باید فرصت‌ها را برای کسانی که دانش و تخصص دارند ایجاد کنیم. این افراد با نگاه درست و منطقی از والیبال مدرن دنیا هم اطلاع دارند. یکی از ویژگی‌های غلامی توجه به والیبال مدرن و روز دنیاست. در ایران و خارج از ایران برخی بازیکنان شاخص بدون اینکه سابقه مربیگری چندین و چندساله داشته باشند در تیم ملی کشورش و همچنین تیم نوجوانان فعالیت کردند.

وی گفت: به عنوان مثال «نیکولا گربیچ» سابقه مربیگری نداشت اما به عنوان یک مربی مطرح فعالیتش را شروع کرد و نتایج درخشانی هم به دست آورد. عادل غلامی سابقه مربیگری دارد و با والیبال روز دنیا آشناست، کارنامه فنی و تخصصی دارد. امیدوار هستیم انتخاب کمیته فنی در رشد و توسعه والیبال تأثیرگذار باشد.

مرادی در واکنش به برخی صحبت‌ها مبنی بر اینکه سرمربی تیم ملی نوجوانان باید سلامت اخلاقی داشته باشد، عنوان کرد: متأسفم گاهی اوقات دوستان برای اینکه به اهداف خودشان برسند اخلاقیات را زیر پا می‌گذارند. کسانی که شعار اخلاقی می‌دهند باید بدانند صحبت از این حرف‌ها گناه است. کسانی که بدون مدرک و دلیل روشن در مورد یک مسلمان حرف می‌زنند، مرتکب گناه می‌شوند.

وی گفت: غلامی از خانواده شهید و پدرش جانباز انقلاب است. خودش هم مقید به رعایت اصول اخلاقی است. تمامی مواردی که به آقای غلامی منتسب کردند، او قویاً آن‌ها را رد کرد و گفت چنین چیزی صحت ندارد. این صحبت‌ها هم به گفته غلامی افرادی که منافع شان به خطر افتاده مطرح می‌کنند. متأسفانه آن فرد این شایعات را درست کرده و دوستان دیگر هم بدون داشتن دلیل و مدرک به این مسائل دامن می‌زنند. ما مسلمان هستیم و باید مواظب آبروی همدیگر باشیم.

سرپرست فدراسیون والیبال همچنین در مورد حضور دستیاران پائز در تیم ملی گفت: جلسه روز گذشته کمیته فنی به دلیل مباحث زیادی که داشت خیلی طولانی شد به همین خاطر ما در مورد بحث دستیاران آقای پائز صحبت نکردیم و این موضوع به جلسه بعد موکول شد. پائز ابتدا برای دستیاران خارجی خود یک مربی فرانسوی را به ما معرفی کرد. البته پیش از این به من گفته بود چند گزینه دارد که از بین آن‌ها یک نفر را انتخاب خواهد کرد. اما روز گذشته دستیارشان را از کشور دیگری معرفی کرد که قرار شد دپارتمان ارتباطات فدراسیون اطلاعات کامل را ارائه دهد.

وی در مورد حضور دستیاران ایرانی آقای پائز عنوان کرد: ما هم دو دستیار ایرانی به پائز معرفی خواهیم کرد که در کنار او کار خواهند کرد. البته باید نظرات کمیته فنی را بشنویم و در مورد آن تصمیم بگیریم.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی