بازدید 3351

کابوس گوگل تعبیر شد

شایعه‌ای جدید می‌گوید OpenAI در حال توسعه‌ی موتور جست‌وجوی اختصاصی است که می‌تواند بازیگران بزرگی مانند گوگل و بینگ را به چالش بکشد.
کد خبر: ۱۲۲۱۸۸۹
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۷ 15 February 2024

 به گزارش تابناک، زومیت نوشت: موتور جست‌وجوی OpenAI احتمالاً از قابلیت‌های بینگ استفاده خواهد کرد.

 OpenAI به‌صورت رسمی ساخت موتور جست‌وجو را تأیید نکرده، اما تلاش‌هایش برای گسترش حوزه‌ی فعالیت ChatGPT و قابلیت‌های وب‌گردی نشان می‌دهد که این شرکت به سمت رویکردی متنی و محاوره‌ای برای جست‌وجو حرکت می‌کند.

ابزار جدید ممکن است مستقیماً در خود ChatGPT به عنوان یک ویژگی برای مشترکین پولی ارائه شود؛ هرچند امکان راه‌اندازی آن به عنوان یک سرویس مستقل نیز وجود خواهد داشت.

استفاده‌ی OpenAI از بینگ برای قدرت بخشیدن به موتور جست‌وجوی مورد بحث، با سرمایه‌گذاری‌های عظیم مایکروسافت در حوزه‌ی هوش مصنوعی طی سال‌های اخیر هم‌خوانی دارد. مایکروسافت پیش از این ChatGPT را در محصولاتی مانند بینگ و کوپایلت به‌کار برده است.

هنوز مشخص نیست که آیا ادغام هوش مصنوعی در فرآیند جست‌وجو واقعاً کاربران را از گوگل دور خواهد کرد یا خیر. مایکروسافت پیش‌تر در این مسیر گام برداشته بود و سعی داشت با هوش مصنوعی گوگل را شکست دهد، اما موفق نشد.

فناوری OpenAI امکانات جدید و جالبی را ارائه می‌دهد، اما کاربران تمایل دارند در خصوص ابزار‌های پایه‌ای مانند جست‌وجوی وب به عادت خود پایبند بمانند. صرف‌نظر از چالش‌های احتمالی، بلندپروازی‌های OpenAI ثابت می‌کند دوران جست‌وجوی سنتی ممکن است به‌آرامی به‌پایان برسد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل