بازدید 2594

به خبرنگاران اجازه بدهید حقوق نمایندگان را  بررسی کنند

برای اینکه بدانیم حق با کیست و مردم به جواب صحیح و دقیق برسند راه حل این است: جمعی از خبرنگاران مستقل از رسانه های مستقل و غیروابسته اسناد پرداختی ماهیانه به نمایندگان مجلس را بررسی کنند تا بدانند سخن روابط عمومی مجلس درست است یا اسناد و مدارک افشا شده؟ 
کد خبر: ۱۲۲۱۸۵۰
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۹ 15 February 2024

به گزارش «تابناک»، رضا غبیشاوی در عصرایران نوشت: در هک سیستم‌های کامپیوتری مجلس، اسناد و مدارک زیادی افشا شد. از جمله لیست پرداختی‌ها به نمایندگان مجلس.   هیات رئیسه مجلس می‌گویند این اسناد دستکاری شده اند.

براساس اسنادی که افشا شده اند نمایندگان مجلس علاوه بر حقوق ماهانه، دریافتی‌های دیگری در قالب  و عناوین مختلف دارند که مجموع آن به بیش از ۱۰۰  و حتی ۲۰۰ میلیون تومان در ماه می‌رسد.  این موضوعی است که در اسناد هک و افشا شده مشخص است. در مقابل، روابط عمومی مجلس مدعی است این اسناد بعد از دستکاری، توسط هکر‌ها منتشر شده اند و ارقام ومبالغ اعلام شده تغییر داده شده اند.

روابط عمومی مجلس همچنین فهرستی از پرداختی به نمایندگان به عنوان حقوق را منتشر کرد که نشان می‌دهد حقوق نمایندگان ماهانه حدود ۲۵ میلیون تومان است. این رقم با آنچه در فهرست‌های افشا شده زمین تا آسمان متفاوت است.  

۱- حال سوال اینجاست. کدام یک درست می‌گویند؟ اسناد افشا شده یا فهرست منتشر شده از سوی روابط عمومی مجلس؟
ایا اکثریت مردم سخن روابط عمومی مجلس را باور می‌کنند یا اسناد افشا شده را ولو اینکه مجلس مدعی باشد این‌ها مخدوش و نادرست هستند.  
حداقل این است که بخش زیادی از مردم، نسبت به ارقام اعلامی روابط عمومی مجلس شک و تردید دارند.

برای اینکه بدانیم حق با کیست و مردم به جواب صحیح و دقیق برسند راه حل این است: جمعی از خبرنگاران مستقل از رسانه‌های مستقل و غیروابسته اسناد پرداختی ماهیانه به نمایندگان مجلس را بررسی کنند تا بدانند سخن روابط عمومی مجلس درست است یا اسناد و مدارک افشا شده؟  در این بررسی هم مجلس شورای اسلامی موظف به همکاری باشد.

در گام کوچکتر نیز، رسانه‌ها و خبرنگاران مستقل خود نیز می‌توانند اسناد و مدارک منتشر شده از سوی دو طرف را بررسی و با پرس و جو از مجلس، تلاش کنند بدانند اسناد افشا شده آیا صحیح هستند یا دستکاری شده اند؟ ایا اسناد منتشر شده از سوی مجلس صحیح و کامل هستند یا نه؟

۲- آنچه نمایندگان مجلس به عنوان حقوق و غیرحقوق از مجلس دریافت می‌کنند از بودجه کشور و متعلق به مردم است. چرا قبل از این روابط عمومی مجلس  فهرست حقوق پرداختی به نمایندگان مجلس را منتشر نکرد؟ آیا حتما باید اسناد و مدارک پرداختی به نمایندگان افشا شود تا مجلس مجبور به انتشار عمومی آمار حقوق نمایندگان شود؟
آیا بهتر نیست مسوولان مجلس با درس عبرت گرفتن از این واقعه، دیگر اسناد و مدارک غیرمحرمانه را نیز برای آگاهی عمومی منتشر شوند؟  آیا این حادثه، تلنگری به دیگر سازمان‌های دولتی و عمومی نیست تا دیر نشده اطلاعات غیرمحرمانه را برای اگاهی عمومی منتشر کنند؟

۳- روزی روزگاری در این مجلس، (۱۸ سال قبل) یک خبرنگار صرفا به دلیل اقدام به افشای فیش حقوقی یک نماینده مجلس، توبیخ و اخراج شد و حالا، روابط عمومی خود مجلس مجبور می‌شود داوطلبانه، فهرستی را با عنوان فهرست حقوق دریافتی همه نمایندگان مجلس منتشر کند. از گذر تاریخ درست عبرت بگیریم و سعی کنیم اگر جلوتر از تاریخ نیستیم عقب‌تر از آن نباشیم.

۴- روابط عمومی مجلس گفته است فهرست حقوق پرداختی به همه نمایندگان مجلس را منتشر کرده است. با این بهانه می‌توان از مجلس خواست به صورت صریح و شفاف فیش حقوقی همه نمایندگان مجلس را منتشر کند. می‌توان از مجلس خواست همه پرداختی‌های غیرحقوق / مزایا به نمایندگان مجلس اعلام عمومی شود. می‌توان از مجلس انتظار داشت اعلام کند در ۴ سال اخیر به کدام نمایندگان چه مبلغ وام و با چه شرایطی پرداخت شده است. موکل (مردم) باید بدانند وکیل شان (نمایندگان مجلس) چقدر حقوق و دستمزد و پول گرفته اند.

سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۷
انتشار یافته: ۱۳
آینکه بالای 200 میلیون میگیرن کاملا درست هست و آیتم های مسکن و خودرو و بن های خرید هر ماهه به حقوق به عنوان رفاهیات اضافه میشه....حالا شماها هی برین اگر و اما بیارین..میگیرین دیگه
به نظر شما منطقی است که یک نماینده جندین میلیارد تومان خرج کند تا وارد مجلس شود و بعد ماهی 25 میلیون حقوق بگیرد؟؟؟؟؟؟
به خبرنگاران اجازه بدهید حقوق نمایندگان را بررسی کنند
الآنه که اعلام بشه این دسیسه دشمنان و اسرائیل هست وقتی مردم به نان شب محتاج هستن و فرزندان بعضی از حضرات تو ملبورن درس میخونن و وکیل گران برای مهاجرت کانادا میگیرن اون وقت اجازه میدن بررسی بشه تازه این مجلس انقلابی بوده بقیه چی بودن
ببینید من کار به اینکه کی چی میگه ندارم اینجا یه استدلال عقلی هست . کدوم آدم عاقلی برای ماهی 25 میلیون تومن کلی پول تبلیغات انتخاباتی میده و اینقدر خودش رو به آب و آتش میزنه پس به احتمال زیاد هکرها درست میگن
شما فکر کنید یک درصد اجازه چنین کاری و بدن .... اول اینکه آبروی نداشتشون میره دوم اینکه از فردا 80 میلیون میخوان نماینده بشن....
موافقم
بهترین راه بررسی حسابهای بانکی نماینده و خانواده هست نه فیش حقوقی
هه!
لطفاً جان خبرنگاران را با تهديد مواجه نكنيد

از خطوط قرمز خادمان ملت عبور نكنيد !
بنابر مصلحت و حفظ مصالح ...... هیچگاه چنین اجازه ای به خبرنگاران داده نخواهد شد!!!!
مردم هم برداشت لازم را از این ماجرا دارند!
به هر حال باید بپذیریم که نماینده ای که در خدمت نظرات ابلاغی از خارج از مجلس است بایستی سهم مناسبی داشته باشد!
حالا معلوم شد چرا صدا وسیما و مجلس با دولت روحانی مخالف بودند
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل