بازدید 1742

جو بایدن به تیک‌تاک پیوست

کمپین انتخاباتی جو بایدن برای تشویق و جلب آرای رأی‌دهندگان جوان، به شبکه اجتماعی تیک‌تاک پیوست.
کد خبر: ۱۲۲۱۳۱۶
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۴ 12 February 2024


به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، کمپین انتخاباتی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، برای تشویق و جلب آرای رأی‌دهندگان جوان، به اپلیکیشن ویدئوهای کوتاه تیک‌تاک پیوست.

پیوستن کمپین بایدن به تیک‌تاک ازآن‌جایی حائز اهمیت است که مالک این اپلیکیشن، غول بزرگ تکنولوژی چینی «بایت دنس»، به‌علت نگرانی‌های احتمالی امنیت ملی، در آمریکا تحت‌نظر است. برخی قانون‌گذاران آمریکایی مدت‌هاست خواستار ممنوعیت استفاده از این اپلیکیشن به‌دلیل نگرانی از دسترسی احتمالی دولت چین به اطلاعات کاربران آن و یا تحت‌تأثیر قرار دادن چیزهایی که کاربران در این اپلیکیشن می‌بینند، هستند.

در همین حال سال گذشته دولت بایدن نهادهای این کشور را ملزم به حذف اپلیکیشن تیک‌تاک از تلفن‌های همراه و دیگر ابزار الکترونیکی کارمندان دولتی و فدرال کرده بود.

در همین راستا «اریک آدامز»، شهردار نیویورک، استفاده ازتیک‌تاکرا در تلفن‌ها و رایانه‌های دولتی ممنوع کرد و دلیل آن را خطرات امنیت سایبری ناشی از این پلت‌فرم متعلق به چین عنوان کرده است، این دستورالعمل، از سوی افسران ارشد امنیت اطلاعات شهری ارائه شد.

بر اساس گزارشات منتشرشده، فرماندهی سایبری نیویورک تشخیص داده است که برنامهتیک‌تاک یک تهدید امنیتی برای شبکه‌های فنی شهرداری است و به حذف آن از دستگاه‌های متعلق به دولت دستور داده است.

پیش از این کارشناسان اسرائیلی نیز با اشاره به انتفاضه سال 2016 ـ 2015 مدعی بودند رهبران فلسطینی در آن سال با انجام سخنرانی‌های احساسی از طریق این شبکه اجتماعی و با وایرال کردن آنها توانستند بسیاری از جوانان عرب را به اقدام علیه صهیونیست‌ها تحریک کنند.

دولت فدرال همچنین در دسامبر 2022 قانونی را تصویب کرد کهتیک‌تاکرا از دستگاه‌های دولتی ممنوع می‌کند، دستورالعمل شهرداری نیویورک می‌گوید که برای همسویی با سیاست فدرال اجرا می‌شود.

اما مسئولان تیک‌تاک بارها تأکید کردند که اطلاعات کاربران آمریکایی خود را با دولت چین به اشتراک نمی‌گذارد و قوانین اصولی را برای حفاظت از حریم خصوصی کاربران اتخاذ کرده است.

به‌گفته دولت چین، جمع‌آوری داده‌های تیک‌تاک اقدامی استاندارد است که توسط هزاران برنامه در سراسر جهان صورت می‌گیرد و اقدامات واشنگتن در متهم کردن تیک‌تاک "سوءاستفاده آشکار" از قوانین مربوطه است.

مشاوران کمپین بایدن در بیانیه‌ای اعلام کردند این کمپین به دیدار با رأی‌دهندگان هرجا که آنها باشند، از جمله در اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و تروث سوشیال که مالک آن دونالد ترامپ است، ادامه می‌دهد.

یکی از مقامات کمپین بایدن افزود: این کمپین اقدامات احتیاطی پیشرفته امنیتی را برای ابزارهای الکترونیکی خود که به‌روی آنها تیک‌تاک نصب می‌شود، اتخاذ می‌کند و موضوع پیوستن آنها به تیک‌تاک جدا از بررسی‌های امنیتی در حال انجام به‌روی این اپلیکیشن است،
این در حالی است که ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان برای انتخابات 2024، هیچ حساب کاربری در تیک‌تاک ندارد.

حساب کاربری جو بایدن در این اپلیکیشن تا شب گذشته 10 هزار و 900 دنبال‌کننده داشته است.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار