بازدید 3354

سارق عجول تلفنش را جا گذاشت

کد خبر: ۱۲۱۸۴۷۲
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۰ 28 January 2024

جاماندن گوشی تلفن همراه سارق در داخل خودرو سرنخ دستگیری وی را به پلیس داد.

 به گزارش ایران، سردار علی ولی‌پور گودرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت گفت: اوایل مهر سال‌ جاری یکی از شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت و از سرقت داخل خودرویش خبر داد.

با ثبت اظهارات اولیه شاکی در کلانتری، پرونده با دستور مقام قضایی برای رسیدگی تخصصی به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد. با تشکیل پرونده کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت برای به دست آوردن سرنخی از عامل یا عاملان سرقت به محل سرقت مراجعه کردند و در گام اول تحقیقات میدانی متوجه شدند که سارق تلفن همراه خود را حین سرقت در داخل خودرو جا گذاشته است و همین سرنخ کافی بود تا تحقیقات پلیسی وارد گام بعدی شود.

وی با اشاره به اینکه کارآگاهان موفق شدند در رصدهای اطلاعاتی هویت سارق را شناسایی کنند، ادامه داد: در شاخه دیگری از بررسی‌های پلیسی مشخص شد که سارق اموال سرقتی را به دو مالخر فروخته است. همچنین در گام بعدی از تحقیقات پلیسی نیز مخفیگاه سارق و دو مالخر اموال مسروقه مورد شناسایی قرار گرفت.

ولی‌پور گودرزی با بیان اینکه این افراد در عملیات‌ جداگانه‌ای که پس از هماهنگی با مقام قضایی و اخذ مجوز انجام شد، دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند، گفت:‌ مخفیگاه متهمان نیز مورد بازرسی قرار گرفت که در جریان آن تعدادی از قطعات و تجهیزات خودرو کشف و ضبط شد. همچنین سارق نیز تحت بازجویی قرار گرفت که در جریان آن به ۱۰۰ فقره سرقت و فروش اموال مسروقه به دو مالخر دیگر اعتراف کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۰ مالباخته شناسایی شده‌اند، اضافه کرد: هر سه متهم پس از تحقیقات تکمیلی به مرجع قضایی معرفی شده و با دستور قضایی برای کشف جزئیات پرونده در اختیار کارآگاهان تیم مبارزه با سرقت خودرو پایگاه یکم این پلیس قرار دارند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم