بازدید 3243

تفاهم‌نامه «حج تمتع ۱۴۰۳» به امضا رسید

رئیس سازمان حج و زیارت شامگاه یکشنبه ۱۷ دی ماه به دعوت وزارت حج و عمره عربستان و برای مذاکرات در خصوص اعزام زائران به سرزمین وحی در حج تمتع ۱۴۰۳ راهی عربستان شد.
کد خبر: ۱۲۱۵۱۹۱
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۹ 11 January 2024

به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، تفاهم‌نامه حج تمتع ۱۴۰۳ برای اعزام حجاج کشورمان به سرزمین وحی، میان رئیس سازمان حج و زیارت و وزیر حج و عمره عربستان به امضا رسید.

 سیدعباس حسینی؛ رئیس سازمان حج و زیارت شامگاه یکشنبه ۱۷ دی ماه به دعوت وزارت حج و عمره عربستان و برای مذاکرات در خصوص اعزام زائران به سرزمین وحی در حج تمتع ۱۴۰۳ راهی عربستان شد.


در این سفر رئیس سازمان حج و زیارت و هیئت همراه شامل معاون حج و عمره سازمان، سفیر کشورمان در عربستان، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در جده، نماینده بعثه مقام معظم رهبری، رئیس مرکز حج و زیارت و مدیر دفتر نمایندگی سازمان در عربستان با وزیر حج و عمره عربستان در فضایی صمیمانه به گفتگو و تبادل نظر در خصوص موضوع حج تمتع و تشرف زایران ایرانی به سرزمین وحی پرداختند.

در این نشست، طرفین پیرامون موضوعات مربوط به حج همانند تعداد حجاج و عوامل اجرایی، خدمات مشاعر مقدسه، رمی جمرات، انتقال دارو و خدمات پزشکی حج، تسهیلات مورد نظر در امور اجرایی و عملیاتی حج همچنین پیگیری حقوق خانواده شهدای منا و مجروحین حادثه مسجدالحرام و ... به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

در پایان این نشست طرفین، تفاهم‌نامه حج تمتع سال ۱۴۰۳ را امضا کردند.

هیئت اعزامی کشورمان به عربستان با حضور در نمایشگاه از نزدیک با شرکت‌های خدمات‌دهنده در حوزه‌های اجرایی همانند خدمات عرفات، مشعرالحرام و منا، حمل و نقل، تغذیه و ... به گفتگو و رایزنی پرداختند و از نزدیک نوع خدمات وتوانمندی شرکت‌های حاضر در نمایشگاه مورد بررسی قرار دادند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم