بازدید 2664
۱

بایدن: اجازه نمی‌دهیم حماس پیروز شود

رئیس‌جمهور آمریکا در یک سخنرانی با اعلام درخواست کمک از کنگره برای رژیم صهیونیستی و اوکراین گفت نمی‌توان اجازه داد حماس پیروز شود. بایدن: اجازه نمی‌دهیم حماس پیروز شود/ ایران و روسیه را پاسخگو خواهیم کرد
کد خبر: ۱۱۹۹۶۶۷
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۵ 20 October 2023

به گزارش تابناک به نقل از فارس، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در یک سخنرانی اعلام کرد از کنگره این کشور درخواست ارسال کمک برای رژیم صهیونیستی و اوکراین کرده است. 

رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «ما اختلاف‌های داخلی داریم، اما باید به آن‌ها غلبه کنیم و نمی‌توانیم اجازه بدهیم تروریست‌هایی مانند حماس به پیروزی دست پیدا کنند.»

رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر مدعی شد که حماس نماینده مردم فلسطین نیست.

او مدعی شد حماس از غیرنظامی‌ها به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند.

جو بایدن در بخش دیگری از سخنانش ادعا کرد جنبش حماس و [ولادیمیر]پوتین، رئیس‌جمهور روسیه از بابت میل‌شان برای نابود کردن دموکراسی‌های کشور‌های همسایه با یکدیگر متحدند.

بایدن همچنین گفت: «تضمین موفقیت اسرائیل و اوکراین برای امنیت ملی ما ضروری است.»

او اضافه کرد: «درخواستی فوری به کنگره برای تأمین مالی نیاز‌های ما در زمینه امنیت ملی با حمایت از شرکای مهم‌مان از جمله اسرائیل ارسال خواهم کرد.»

او تصریح کرد آمریکا اطمینان حاصل خواهد کرد که گنبد آهنین کماکان قادر به حفاظت از آسمان اسرائیل (رژیم صهیونیستی) خواهد بود. بایدن گفت اطمینان حاصل خواهیم کرد که دیگر طرف‌های دشمن در منطقه می‌دانند اسرائیل قوی‌تر از همیشه است.

جو بایدن بار دیگر حمایتش از راهکار دو دولتی را یادآوری کرد و گفت: «نمی‌توانیم از راهکار دو دولتی دست بکشیم و اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها شایسته زیستن در امنیت، با شرافت و در صلح هستند.»

بایدن در بخشی از سخنانش به موضوع اوکراین و روسیه پرداخت و مسکو را تهدید کرد چنانچه به یکی از کشور‌های ناتو حمله کند با پاسخ زورمندانه آمریکا مواجه خواهد شد.

رئیس‌جمهور آمریکا با وجود این مدعی شد واشنگتن به دنبال حضور نظامیان آمریکا در اوکراین برای مقابله با روسیه نیست. 

او همچنین به بیان ادعاهایی علیه ایران پرداخت و علی‌رغم تأکیدش بر حمایت‌های مالی گسترده از رژیم صهیونیستی و اوکراین گفت: «ایران از روسیه در اوکراین و همچنین حماس حمایت می‌کند و ما همچنان آن‌ها را بابت این موارد پاسخگو خواهیم کرد.»

 

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۰
انتشار یافته: ۱
عجب مگر این پیر خرفت حواس پرت حرف هم می زند .باش تا آفتاب دولت بختت بدمد خبیث جنایتکار .اندر عجایب دنیای امروز هست که کشوری مثل آمریکا که ادعای ابرقدرتی و دموکراسی را یدک می کشد افراد خل وچلی مثل ترامپ و بایدن باید ریس جمهور آن گرداند!!!!
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل # کنکور # حماس
آخرین اخبار