بازدید 3594

آتش‌ بس موقت در غزه برای خروج دو تابعیتی ها

توافق آتش‌ بس موقت بین ایالات متحده آمریکا، رژیم صهیونیستی و مصر همزمان با بازگشایی گذرگاه مرزی رفح حاصل شده است.
کد خبر: ۱۱۹۸۸۴۶
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۰ 16 October 2023

به گزارش تابناک، خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع امنیتی مصر مدعی شده است که توافقی درخصوص آتش‌بس موقت در نوار غزه بین آمریکا، رژیم صهیونیستی و مصر حاصل شده است.
 
 شبکه آمریکایی «ان بی سی نیوز» به نقل از یک مقام فلسطینی گزارش کرد که گذرگاه مرزی رفح از غزه به سمت مصر برای عبور تمامی اتباع خارجی که در منطقه جنگ‌زده غزه گرفتار شده‌اند، از ساعت ۰۶:۰۰ صبح امروز (دوشنبه) به وقت محلی (۰۹:۳۰ صبح دوشنبه به وقت تهران) بازگشایی می‌شود.
 
از طرف دیگر، خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع امنیتی مصر گزارش کرد که توافق آتش‌بس موقت بین ایالات متحده آمریکا، رژیم صهیونیستی ومصر همزمان با بازگشایی گذرگاه مرزی رفح حاصل شده است.
 
با این‌حال، شبکه الجزیره گزارش کرده است که حماس هیچ اطلاعی درباره آتش‌بس انساندوستانه ندارد و دفتر رسانه‌ای حماس در واکنش به خبر رویترز گفته است که هیچ اطلاعی درباره این تحولات ندارد.
 
غزه با ۲.۳ میلیون نفر و یکی از پرجمعیت‌ترین نقاط جهان، در محاصره است. آب آشامیدنی، غذا و سوخت در این منطقه رو به اتمام است. این روزها، برق این منطقه به درستی تأمین نمی‌شود و بمباران غزه از سوی صهیونیست‌ها ادامه دارد و ارتش رژیم صهیونیستی به مردم شمال غزه گفته تا به جنوب فرار کنند.
 
رژیم صهیونیستی دو مکان مرزی را بسته است و گذرگاه رفح در مرز جنوبی غزه با مصر نیز بسته شده است و هیچ راه خروجی از غزه به بیرون وجود ندارد.
 
طبق گفته وزارت خارجه آمریکا، حدود ۶۰۰ آمریکایی در غزه هستند و وزارت خارجه آمریکا هشدار داده است که درصورت بازشدن گذرگاه رفح، احتمالاً اطلاع‌رسانی محدودی صورت می‌گیرد و این گذرگاه برای مدت محدود بازخواهد بود.
 
نوار غزه از سال ۲۰۰۷ تحت محاصره نظامی بوده است و عبور و مرور آزاد از این منطقه و به این منطقه را محدود کرده است.
 
بازگشایی گذرگاه رفح در شرایطی است که رژیم صهیونیستی آب و برق غزه را به طور کامل قطع کرده و اجازه ورود هیچ‌گونه کمک‌های بشردوستانه به این باریکه را نمی‌دهد؛ کانال ۱۲ تلویزیونی رژیم صهیونیستی نیز سه شنبه هفته گذشته، خبر داد که تل آویو، مصر را تهدید کرده است چنانچه کامیون‌های حامل کمک‌ها از گذرگاه رفح وارد نوار غزه شود، آن‌ها را هدف قرار خواهد داد.
 
وزارت بهداشت فلسطین شامگاه یکشنبه اعلام کرد که تعداد شهدای تجاوز صهیونیست‌ها به غزه به ۲۶۷۰ شهید و بیش از ۹۶۰۰ مجروح رسیده است. پیش از آن نیز، «مارتین گریفیتس» معاون دبیر کل سازمان ملل در امور بشردوستانه هشدار داد که شبح مرگ بر غزه سایه افکنده است و هزاران نفر در نوار غزه بدون برق، غذا و دارو به کام مرگ کشانده خواهند شد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی