سقوط درآمد سرمایه گذاری های بانک ملت

بانک ملت از درآمد سرمایه گذاری ها به عنوان یکی از گزینه های درآمدی از عملیات بانکی با کاهش غیرقابل انتظاری مواجه شده است که این کاهش در 6 ماهه سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل به 54 هزار درصد کاهش نیز رسیده است.
کد خبر: ۱۱۹۸۵۷۷
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۸ 14 October 2023
به گزارش بورس تابناک به نقل از بخش تحلیلی نبض بورس، بانک ملت در گزارش عملکرد ماهانه از ابتدای سالجاری با روند رو به کاهش درآمد سرمایه گذاری مواجه بوده به طوری که از ابتدای سال تنها در اردیبهشت، خرداد و مرداد توانسته است درآمد سرمایه گذاری ها را جذب کند و در دیگر ماه ها این درآمد صفر اعلام شده است. همچنین قابل ذکر است که درآمد سرمایه گذاری در ماه های اعلامی نیز به ترتیب 29 میلیون تومان، 24 و 48 میلیون تومان بوده است که از منظر آماری درآمد میلیون تومان برای بانک ملت که یکی از بانک های تجاری محسوب می شود جای تامل است.
از منظری دیگر، بانک ملت در 6 ماهه سالجاری از درآمد سرمایه گذاری ها تنها 100 میلیون تومان درآمد به دست آورده است درحالیکه در 6 ماهه سال قبل این درآمد 55 میلیارد تومان بوده است و مقایسه اعداد و مشاهده سقوط درآمد سرمایه گذاری ها در بانک ملت با کاهش 54 هزار درصدی می تواند برای عملکرد این بانک بویژه سهامداران آن نگران کننده باشد. زیرا این بانک از سرمایه گذاری ها چنین درآمدی را در بازه زمانی 6 ماهه سال 1401 به دست آورده اما در نیمه سالجاری نتوانسته است به چند صدم درصد این رقم نیز دست یابد و این خلا درآمدی در بانک وجود دارد.
سقوط درآمد سرمایه گذاری های بانک ملت در 6 ماهه سالجاری نسبت به دوره مشابه سال قبل برای بررسی بیشتر از درآمد سرمایه گذاری های بانک ملت می توان به مقایسه دو رقم دیگر نیز اشاره کرد و آن درآمد سرمایه گذاری ها در 12 ماهه سال 1401 است که این رقم 259 میلیارد تومان در گزارش کدال اعلام شده است و سهامداران این بانک می توانند بین دو رقم 100 میلیون تومان و 259 میلیارد تومان درآمد سرمایه گذاری در بازه زمانی به ترتیب 6 ماهه سالجاری و 12 ماهه سال 1401 را با هم مقایسه کنند و به سوال مطرح شده پاسخ دهند که آیا بانک ملت می تواند درآمد سرمایه گذاری را با ابزارها و عملکرد خود در 6 ماهه دوم سال جبران کرده و حداقل به نقطه سربه سر درآمد سرمایه گذاری برسد؟!
با نگاهی به عملکرد بانک در دوره های درآمدی گذشته می توان اذعان کرد که جبران چنین بخش درآمدی بعید به نظر می رسد زیرا جبران آن یعنی دستیابی به درآمد بیش از 129 هزار درصد است.
سلام پرواز
بلیط اتوبوس
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# فطریه # جیش العدل # حمله به کنسولگری ایران در سوریه # کفاره روزه # جهش تولید با مشارکت مردم