بازدید 3733
عملیات طوفان‌الاقصی عادی‎سازی روابط با اسرائیل را به کلی خنثی کرد

علم‌الهدی: کار اسرائیل را می‌توان یکسره دانست

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: عملیات طوفان‌الاقصی توانست طرح شکل‌گیری خاورمیانه جدید و تشویق کشور‌های عربی به عادی‎سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی را به کلی خنثی کند.
کد خبر: ۱۱۹۸۳۶۸
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۳ 13 October 2023

به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، آیت الله احمد علم‌الهدی امروز در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته که با حضور پرشور زائران و مجاوران در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به اجرای عملیات غرورآمیز طوفان‌الاقصی و جنایات بی‌پایان صهیونیست‌ها پس از این عملیات اظهارداشت: جریان طوفان‌الاقصی را می‌توان نقطه عطفی در تاریخ تقابل ملت بی‌دفاع فلسطین با اشغالگران صهیونیست دانست، زیرا هم به جهت مراتب میدانی و عملیاتی می‌توان ویژگی‌های منحصربه‌فردی در این جریان یافت و هم در حوزه‌های فردی همچون تقوا، می‌توان این عملیات را نمونه بارز و متفاوتی دانست که در آن منافع شخصی و حزبی به هیچ عنوان مطرح نیست و رزمندگان اسلام قیام کردند برای اقامه یک جنگ سرسختانه که همه امکانات دشمن را در وهله اول فرو بریزند. انگیزه مجاهدان قهرمان مقاومت در عملیات طوفان‌الاقصی، مسیر جنایات صهیونیست‌ها را در این چند ماه اخیر به کلی تغییر داد. تمام عمر ۷۵ ساله این‌ها آمیخته با جنایت است، اما به‌طور خاص در هفته‌های اخیر، سطح ددمنشی دژخیمان صهیونیست باعث شده تا صبر رزمندگان مقاومت لبریز شود و کارد به استخوان برسد.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان با اشاره به سرفصل برخی جنایات اخیر صهیونیست‌ها خاطرنشان کرد: تا به الآن، محور تهاجم صهیونیست‌ها متمرکز بر نسل فلسطینیان در نوار غزه بود، اما این جانیان دیگر از حد گذشته، و مقام جسارت را به مسجدالاقصی رساندند تا جایی که به این حرم مقدس ریختند، بانوان را با ضرب و شتم و جسارت بیرون راندند، به معتکفین در حرم مطهر حمله بردند و در اثنای مراسم تورات‎خوانی خود با انجام مناسک موهن و حتی آوردن سگ به صحن مسجد، بی‌احترامی را به حد اعلی رساندند.

وی ادامه داد: امروزه بیش از پنج هزار اسیر فلسطینی در زندان‌های اسرائیل گرفتار هستند. یکی دیگر از مصادیق جنایت صهیونیست‌ها با محوریت همین عزیزان گرفتار در اسارت صورت گرفت تا جایی که چند اسیر به مرض سرطان مبتلا شدند، اما چون هیچ مقدمات درمانی برایشان فراهم نشد، مظلومانه در اسارت پرپر زدند و جان دادند. این‌ها مصادیقی بود که ثابت می‌کرد مسئله از جنایت جنگی هم فراتر رفته و کار به نسل‌کشی رسیده و به همین دلیل هم بود که رزمندگان فلسطینی دیگر نتوانستند تحمل کنند و بنابراین عملیاتی را آغاز کردند که همه قدرت و هیمنه رژیم صهیونیستی را درهم کوبید.

علم‌الهدی ضمن مرور برخی ویژگی‌های منحصربه‌فرد عملیات طوفان‌الاقصی تصریح کرد: عملیات طوفان‌الاقصی شرایطی داشت که باید موردتوجه قرار بگیرد. این یک عملیات نیست، یک جنگ تمام‌عیار است. این‌طور نیست که گمان کنیم این یک عملیات بود که دوره اجرای آن گذشت و تمام شد بلکه این به معنای تام و تمام یک جنگ است که در عرصه‌های زمینی، هوایی، دریایی، چریکی، کلاسیک، سایبری، تبلیغاتی، روانی، رسانه‌ای و اطلاعاتی به جریان افتاده و صهیونیست‌هایی که خود را از نظر اطلاعاتی صاحب قدرت و ادعا می‌دادند، کنار دستشان چنین عملیاتی با این وسعت طراحی شد، اما آن‌ها حتی خبردار نشدند.

وی تأکید کرد: به‌موازات این، امروز رزمندگان از غزه تا کرانه باختری فقط ۱۰ کیلومتر فاصله دارند و اگر کار به جایی برسد که باریکه غزه با کرانه اتصال زمینی امن پیدا کند، دیگر به معنای حقیقی کلمه کار اسرائیل را می‌توان یکسره دانست. علاوه بر این، در همان زمان که موشک‌ها به سمت سرزمین‌های اشغالی شلیک شدند، در همان زمان جریان‌های سایبری هم بر بستر‌های نرم‌افزاری دشمن مسلط شدند، عاملین اطلاعاتی فلسطینی هم گذرگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی را کور کردند و رزمندگان به‌صورت زمینی تا عمق شهرک‌ها پیشروی داشتند و به این ترتیب، می‌توان به‌جرئت ادعا کرد که طوفان‌الاقصی، یک عملیات همه‌جانبه بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: ویژگی‌های این عملیات خیلی متعدد و عظیم است؛ عملیاتی که مقتدرانه و عزتمندانه محاسبات آمریکا و اسرائیل را بر هم ریخت و آن‌هایی که برنامه‌ریزی بلندمدت داشتند مسجدالاقصی را تخریب کنند و بر خرابه‌های آن، معبد هیکل سلیمان را بسازند تا قبله اول مسلمانان به کلی نابود شود، نه‌تن‌ها در تحقق چشم‌انداز و هدف خود ناکام ماندند بلکه حتی امروز گرفتار خشم و غضب ملت مظلوم فلسطین شده و در موضع ضعف قرار گرفته‌اند.

وی ابراز کرد: دومین محاسبه اشتباه دشمن این بود که بین جریان‌های مقاومت اختلاف افتاده و از همین شکاف می‌توان برای پیشبرد مقاصد استکباری استفاده کرد. این محاسبه به‌خصوص ریشه در حمله‌ای داشت که چندی قبل به رزمندگان جهاد صورت گرفت، اما حماس واکنشی نشان نداد و صهیونیست گمان کردند میان گروه‌های مقاومت اسلامی اختلاف افتاده است. با این حال، پیش از عملیات طوفان‌الاقصی، اتاق فکری به نام «وحدة سادات» تشکیل شد و همه گروه‌ها در کنار هم این عملیات را طرح‌ریزی کردند.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه عملیات طوفان‌الاقصی توانست طرح شکل‌گیری خاورمیانه جدید و تشویق کشور‌های عربی به عادی‎سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی را به کلی خنثی کند، اظهار کرد: طرح ابراهام، طرحی بود که حاشیه امنیتی برای رژیم صهیونیستی فراهم می‌آورد و تلاش داشت تا کشور‌های اسلامی را به سمت عادی‎سازی روابط با اسرائیل سوق دهد. متأسفانه برخی کشور‌های سست‌عنصر منطقه همچون بحرین و امارات هم در این تله گرفتار شدند و در اصل، طبق محاسبات آمریکایی‌ها اگر عربستان سعودی در این مسیر قرار می‌گرفت و روابط دیپلماتیک خود را با رژیم صهیونیستی احیا می‌کرد، دیگر کشور‌های عرب و مسلمان هم روابط خود را در جریان عادی‎سازی قرار می‌دادند، اما با اجرای عملیات طوفان‌الاقصی، دیگر طرح ابراهام نیز از اعتبار ساقط شده و از امروز دیگر هیچ کشور اسلامی جرئت نمی‌کند با اسرائیل رابطه عادی دیپلماتیک داشته باشد.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب پیش‌بینی کردند که نه اسرائیل بعد از طوفان‌الاقصی همان رژیم صهیونیستی سابق خواهد شد و نه مقاومت پس از این عملیات، محدودیت‌های سابق را خواهد داشت. این حقیقت منطقه ماست که چهره جدیدی به‌زودی به خود خواهد گرفت، رژیم صهیونیستی هم در دوران رو به زوال عمر خود به سر می‌برد و مقاومت نیز مقاومت قبلی نیست و این عرصه، به میدان فعالیت جوانان مخلص و مبارزی تبدیل می‌شود که نفس صهیونیست‌ها را بند خواهند آورند. با این حال، از خداوند عالم، نصرت برادران و خواهران فلسطینی خود را خواهانیم، به‌خصوص مردمان ستمدیده غزه که در صف اول جهان اسلام در برابر جهان‎خوارانی هستند که خانه‌هایشان را خراب می‌کند، زن و بچه‌هایشان را به شهادت می‌رساند و در برابر این، آن‌ها با جسم و جان خود پاسدار دین خدا هستند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی