بازدید 6922
شگفتی در مسترز قطر

بهانه عجیب نفر اول شطرنج دنیا در باخت به نفر ۲۵۰۰

کد خبر: ۱۱۹۸۳۶۰
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۷ 13 October 2023

در جریان رقابت‌های شطرنج مسترز قطر، مگنوس کارلسن در بازی دوم خود به مصاف سلیمانُف از قزاقستان رفت و مغلوب شد. کارلسن به عنوان مرد شماره یک دنیا در حالی در این رقابت شکست خورد که حریفش دارای ریتینگ ۲۵۱۲ بود!

 کارلسن قهرمان پنج دوره جهان پس از باخت شوکه کننده گفت: دیدم حریفم ساعت آنالوگ به دست دارد، تمرکزم را از دست دادم!

بهانه عجیب نفر اول شطرنج دنیا در باخت به نفر ۲۵۰۰

آخرین باری که کارلسن توسط بازیکنی با ریتینگ کمتر از 2520 شکست خورد در مسابقات قهرمانی نروژ در سال 2006 بود که در آنجا کارلسن به شطرنج بازی با ریتینگ 2480 بازی را واگذار کرد.

کارلسن گفت: من در بازی امروزم کاملا له شده بودم. این به این معنی نیست که حریفم را به چیزی متهم کنم. او بازی شگفت انگیزی انجام داد و مستحق برد بود اما صادقانه بگویم، به محض اینکه دیدم حریفم در اوایل بازی ساعتی به دست دارد توانایی و تمرکزم را از دست دادم. بدیهی است که مسئولیت ناتوانی خود در برخورد صحیح با این افکار را بر عهده می‌گیرم، اما این که می‌بینیم برگزارکنندگان هنوز به هیچ وجه مبارزه با تقلب را جدی نمی‌گیرند بازی برایم بسیار ناامیدکننده می‌شود.

او ادامه داد: من در طول بازی از داور پرسیدم که آیا استفاده از ساعت مجاز است یا خیر و او توضیح داد که ساعت های هوشمند ممنوع هستند اما استفاده از ساعت‌های آنالوگ ممنوعیت ندارد. به نظر می رسد که این برخلاف قوانین فیده برای رویدادهایی با این سطح است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل