بازدید 22190

آیا اسرائیل به ایران حمله می‌کند؟

کد خبر: ۱۱۹۸۱۰۹
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۰ 11 October 2023

سوای از شبهه پردازی‌ها و شایعه پراکنی‌های جریان رسانه‌ای صهیونیستی - آمریکایی - ضد انقلاب علیه ایران، یک سئوال مهم در لابه لای این گونه مطالب منتشر شده و در فضای مجازی دست به دست می‌شود. آیا اسرائیل به ایران حمله می‌کند؟

اجرای عملیات غافلگیرانه طوفان الاقصی در مناطق اشغالی غزه، صهیونیست ها و جریان حامی آن ها را مات و مبهوت کرده است. اخبار و گزارشات منتشره از آمار رو به افزایش میزان تلفات سربازان و تجهیزات و امکانات صهیونیست ها خبر می دهند.

به باور صاحب نظران و کارشناسان مسائل سیاسی - امنیتی عملیات طوفان الاقصی بی سابقه ترین عملیات علیه صهیونیست ها از سال 1948 زمان تاسیس دولت غاصب صهیونیستی تا به الان بوده است. 

همچنان که با گذشت 5 روز از این عملیات، صهیونیست ها و بیش از 4750 اتاق فکر و اندیشکده آمریکایی- اروپایی و صهیونیستی از تحلیل چگونگی اجرای این عملیات عاجز مانده اند و پاسخ به سئوالات شهروندان اسرائیلی، آمریکایی و اروپایی را به آینده موکول می کنند.

البته ضرب شصت غافلگیرکننده و وحشت آفرین جبهه مقاومت به پیکره نحیف و رو به زوال رژیم صهیونیستی، سوای از برهم زدن بسیاری از تعاملات منطقه ای، فرامنطقه ای و جهانی،  نگاه ها را به سمت و سوی ایران نیز معطوف کرده است.

آیا ایران نقشی در طرح ریزی و اجرای این عملیات بزرگ جبهه مقاومت داشته است؟ این سئوالی است که جریان رسانه ای نظام سلطه ماموریت یافته تا به انحای مختلف با به کارگیری انواع شگردهای عملیات روانی - رسانه ای در اذهان عمومی ایران، منطقه و دیگر کشورها ایجاد کند.

علی کریمی مقام، عضو نمایندگی ایران در سازمان ملل در پاسخ به برخی ادعاهای مطرح شده از سوی رسانه های نزدیک به لابی صهیونیستی- آمریکایی در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس گفت که تصمیمات مقاومت فلسطین «خودجوش» و «مطابق منافع قانونی ملت فلسطین» است.

کریمی مقام با بیان نظر نمایندگی ایران در سازمان ملل در ادامه نوشت: ما، همدلانه، برای حمایت راسخ از فلسطین در کنار آن ایستاده‌ایم. اگرچه، ما در پاسخ فلسطین نقشی نداریم؛ چراکه صرفا از سوی خود فلسطین انجام می‌شود.

اما سوای از شبهه پردازی ها و شایعه پراکنی های جریان رسانه ای صهیونیستی - آمریکایی - ضد انقلاب علیه ایران، یک سئوال مهم در لابه لای این گونه مطالب منتشر شده و در فضای مجازی دست به دست می شود. آیا اسرائیل به ایران حمله می کند؟

اگرچه مجموعه عوامل مهم و متعددی وجود دارد که به سران رژیم صهیونیستی اجازه طراحی و احتمال هرگونه برنامه تهاجم نظامی علیه ایران را نمی دهد اما واکنش های اخیر کاخ سفید به عملیات طوفان الاقصی و پیام های هشدار آمیزی که به سران صهیونیست ها ارسال کرده اند از یک سو و پاسخ شدیداللحن ایران و توصیه های برخی از کارشناسان همسو با رژیم صهیونیستی از دیگر سو احتمال بروز این خطای راهبردی و استراتژیک از سوی صهیونیست ها را به صفر می رساند.

بنابراین به طور اجمال می توان در پاسخ به این سئوال به واکنش ها و موضع گیری های مقامات آمریکایی، مسئولان ایران و رسانه های همسو با صهیونیست ها اشاره کرد:

در چند روز گذشته مقام‌های جمهوری اسلامی از ايت الله خامنه‌ای تا سخنگوی وزارت امور خارجه و نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل، منکر دست داشتن جمهوری اسلامی در حملۀ حماس به اسرائیل شدند. با این حال، بسیاری از آنان از جمله رهبر نظام از این حمله پشتیبانی کردند و از هوادرانشان خواستند برای شادمانی روانۀ خیابان‌ها شوند.

الف) رویترز در خبری به نقل از برخی از مقامات کاخ سفید اعلام کرد که آمریکا هیچ نشانه‌ای مبنی بر دست داشتن ایران در حمله حماس به اسرائیل در اختیار ندارد. در این عبارات کوتاه پیام مهم عدم بهانه کافی برای همراهی با صهیونیست ها در حمله احتمالی آنان به ایران نهفته است. صهیونیست ها باید به این پیام توجه کنند.

ب) ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست خود با خبرنگاران در پاسخ به تهدیدات صهیونیست‌ها و تعدادی از سناتورهای آمریکایی علیه ایران گفت: آن کس که ایران را تهدید می‌کند بداند هر اقدام احمقانه‌ای علیه ایران با پاسخ ویرانگر همراه خواهد بود.

جهان امروز با توجه به مصادیق فراوان توانمندی های ایران هسته ای - اسلامی در عملیات در هوا، زمین و دریا به دست برتر ایران در هرگونه تهاجم و تعرض نظامی اذعان دارد. صهیونیست ها این نکته مهم را از گفت وگوها و برگزاری اجلاس های بی نتیجه خود علیه ایران به خوبی فهمیده اند.

ج) به نوشته برخی از رسانه های آمریکایی، مقامات برخی از کشورهای اسلامی اما نزدیک به صهیونیست ها به مقامات رژیم صهیونیستی پیام هشدارآمیزی داده  اند که در پاسخ به حملات نیروهای مقاومت به هیچ وجه ایران راتحریک نکند.

جهانیان به ویژه جهان اسلام بخشی از قدرت غیرقابل انکار ایران را در مبارزه با پدیده آمریکایی داعش به خوبی به خاطر دارند. از این برخی از کشورهای اسلامی همسو با رژیم صهیونیستی در پیام هایی تاکید کرده اند که اسرائیل، توان داخلی و ظرفیت و توانمندی درگیری و مواجهه با قدرت نظامی جبهه مقاومت و ایران را ندارد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۱۷
انتشار یافته: ۱۷
اسرائیل؟ اسرائیل دیگه چیه؟ یه نوع پشه؟
خوب از پیف پاف استفاده کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۰
ما در توان عراقی ها مقاومت کردیم چ برسه به اسرائیل مقاومت خواهیم کرد در برابر هر چه که با شد
مگه چیز خورده به ایران حمله کنه؟
مثل این میمونه که سوسک به شیر حمله کنه
اتفاقا باید برنامه ریزی کرد اونها می خوان این قائله رو بخوابونن بعدش قطع به یقین سراغ ما هم میان این خط و نشون -،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۲
به سراغ ما میان؟؟ نیومدن؟ اینهمه ترور ندیدی؟ منظورت بمب روی سر زن و بچهته . بله چه قائله بود چه نبود اونا این برنامه رو داشتن
آمریکاواسرائیل ستمگر،غاصب ووحشی هیییییچ غلطی نمی توانندبکنندکه اگرمی توانستنددرطول این چهل واندی سال میکردند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۰۲
این همه بدبختی و فلاکت و گرانی و بیکاری از کجا آمده است ؟ فقط خواهشا جواب بده.
ان شالله که روز به روز وحشت اسرائیلیا زیادتر شود که هیچ زمانی جرآت نکنند به این کشور اسلامی نگاه کنند لذا حاج قاسمها زیاد هستند به یقین روزگار اسرائیل و امریکا وانگلیس سیاه خواهد شد وشک نکنید خدا با ماست
مرگ بر اشغالگر یهودی
رژیم غاصب، هیچوقت جرئت حمله به ایران را نداشته و نخواهد داشت چون که خودش بهتر می داند که با حمله به ایران گور خودش را خواهد کند.
اگر ایران وارد جنگ شود قطعا جنگ ابعاد جهانی بخود خواهد گرفت زیرا روز دوم نبرد با شلیک صدها موشک نقطه زن، تمام پایگاه های هوایی و نیروگاههای اسرائیل شخم زده میشوندو اسرائیل قادر به انجام عملیات هوایی نخواهد بود. ارتش اسرائیل هم متکی به هوا است و لذا امریکا و فرانسه و انگلیس وارد می شوندتا یا آتش بس برقرار کنند و یا باایران بجنگند. امریکا احتیاط بیشتری می کند چون معنای موشک های نقطه زن و اژدر های مافوق صوت را می فهمد. احتمالا یک تبلیغات روانی سنگین می کند تا چند نقطه مهم در ایران را با هواپیما و موشک بزند. و موفق هم می شود اما روز پنجم دنیا شاهد سکوت در دریای مدیترانه و اقیانوس هند و خلیج همیشه فارس خواهد بود . چون در روز چهارم ناوگان دریایی دشمن غرق شده است . ما آماده تحمل خسارات روز سوم هستیم اما آیا آنها نیز روز دوم و چهارم را تحمل می کنند؟
من خیلی میترسم
اسرائیل مگه به همین راحتی ها میتونه حمله کنه
اون فلسطینی های بد بخت ضعیف بودن من خودم ۱۲ سالمه او احد میبندم اگه جنگ شد از طرف اسرائیل خودمم هم بجنگم
عراق به ایران حمله کرد و باعث شد ایران 30 سال عقب بماند ، میخواهید اسرائیل هم به ایران حمله کنه و باز نیم قرن دیگه دوران سازندگی طی کنیم . ایران باید خیلی مواظب رفتار خودش باشد . ضمنا حماس نماینده مردم فلسطین نیست . ایران نیاید به خاطر یک گروه خودسر مملکت را به خطر بیاندازد.
آخه یعنی چی چرا باید حمله بکنه ؟
اینا فک میکنن حمله کنن و هرغلطی که بخوان بکنن ما نگاه می‌کنیم غلط کردن '-'
دم یمن گرم
همه حمله ها از جنس تیر و تفنگ نیست ، بدون کوچکترین خرجی دارند همه جوره نابودمون می‌کنند، خانواده ها از هم پاشیده، فقر و اعتیاد و فساد و فحشا بیداد می‌کند جوان‌ها مهاجرت می‌کنند اقلیم ما رو به خشک شدن است نفتمان را که ارزانن میخرند و ...و .. و... ما زمانی میت آنیم بگوییم که موفق هستیم که اجازه نمی‌دادیم که این بلاها را سرمان بیارند ، با بی تدبیری و اتخاد تصمیم‌های نادرست و غیر علمی اجازه دادیم که موفق شوند
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه