بازدید 2303

آمریکا پروازهای خود به اراضی اشغالی را متوقف کرد

در پی حملات در اراضی اشغالی که از روز شنبه آغاز شده است، خطوط هوایی آمریکا پروازهای خود به منطقه را به حالت تعلیق درآوردند.
کد خبر: ۱۱۹۷۹۵۹
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۸ 11 October 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، در ایالات متحده «امریکن ایرلاینز» لغو تمامی پروازها به مقصد و از اراضی اشغالی تا چهارم دسامبر را اعلام کرد و «دلتا ایر لاین» نیز اعلام کرد که تمامی پروازهای خود را به و از اسرائیل تا پایان ماه جاری متوقف خواهد کرد. «یونایتد ایرلاینز» خدمات خود را برای مدت نامحدود متوقف کرده است.

به جز خطوط هوایی رژیم صهیونیستی، شرکت‌های هواپیمایی بزرگ در سراسر جهان پس از حمله غافلگیرکننده‌ای که روز شنبه از غزه انجام شد، خدمات هوایی خود را به اراضی اشغالی متوقف کرده‌اند. اپراتورهای تور و خطوط هوایی نیز برای اجتناب از سفر به اراضی اشغالی، برنامه‌های سفر را تغییر می‌دهند یا همه سفرها را لغو می‌کنند.

اگرچه فرودگاه بن گوریون، فرودگاه بین‌المللی اصلی رژیم صهیونیستی واقع در خارج از تل‌آویو، از زمان آغاز جنگ باز مانده است، اما صدها پرواز به تعویق افتاده و لغو شده‌اند. به گزارش سرویس ردیابی FlightAware، عصر روز سه‌شنبه به وقت محلی، ۱۳۱ پرواز لغو و ۹۰ مورد تاخیر رخ داد.

چند خط هوایی دیگر در کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، فین‌ایر و TAP پرتغال نیز به صورت موقت پروازهای مستقیم خود از و به اراضی اشغالی را متوقف کرده‌اند.

آژانس‌های دولتی در سراسر جهان از جمله اداره هوانوردی فدرال آمریکا نیز به اپراتورها تاکید کرده که در حریم هوایی اراضی اشغالی جوانب احتیاط را رعایت کنند.

با وجود حضور تعدادی از شهروندان آمریکایی در اراضی اشغالی، وزارت امور خارجه ایالات متحده از شرکت‌های هواپیمایی خواسته است تا راه اندازی مجدد مسیرهای هوایی را در نظر بگیرند.

به طوری که سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز در جمع خبرنگاران گفت: ما همچنین با شرکت‌های هواپیمایی مختلف گفت‌وگو کرده‌ایم تا آنها را تشویق کنیم که سفرهای داخل و خارج از اسرائیل را از سر بگیرند و به این کار ادامه می‌دهیم.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی