بازدید 1919

هوای کلانشهر مشهد پاک شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شاخص کیفیت هوای کلانشهر مشهد امروز در پی وزش باد و تغییرات جوی، پانزدهم مهر ماه ۱۴۰۲ با کاهش حجم آلاینده‌ها در شرایط پاک برای تنفس شهروندان قرار گرفت.
کد خبر: ۱۱۹۷۱۲۳
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۵ 07 October 2023

به گزارش «تابناک»، مهدی اله‌پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میانگین ۲۴ ساعته شاخص کیفیت هوای مشهد با عدد ۴۳ نشان دهنده قرار داشتن هوا در شرایط پاک و شاخص های یک تا ۲ ساعت گذشته با عدد ۳۵ نیز از پاک بودن هوا برای شهروندان مشهدی خبر می‌دهد.

وی با بیان اینکه شاخص کیفیت هوا در مناطق سرافرازان، چمن و الهیه مشهد در شرایط سالم است، اضافه کرد: شاخص کیفیت هوا در سایر ۲۰ منطقه دارای ایستگاه سنجش کیفیت در شرایط پاک برای تمامی افراد گزارش شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: از عموم مردم به خصوص افراد مسن و کودکان، مبتلایان به بیماری های زمینه ای، تنفسی، قلبی و عروقی و نیز مادران باردار درخواست می شود از تردد در سطح شهر مشهد خودداری و یا از ماسک استفاده کنند.

اله پور افزود: به شهروندان توصیه می‌شود در روزهای دارای هوای سالم و پاک، پیاده‌روی را با هدف حفظ سلامت خود ترک نکنند اما در روزهای دارای هوای آلوده، از تردد در سطح شهر و مناطق آلوده دوری کنند.

وی ادامه داد: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیر ضروری، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

به گزارش ایرنا، قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل