بازدید 4712
۴

تصمیم نهایی دولت درباره قیمت بنزین

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: تصمیمی درباره افزایش قیمت بنزین گرفته نشده است و ما به‌دنبال صرفه‌جویی در مصرف سوخت هستیم. در لایجه برنامه هفتم احکام خوبی پیش‌بینی کردیم که در صرفه‌جویی بنزین کمک می‌کند؛ سیاست‌های ما غیرقیمتی است که آهنگ رشد مصرف را مدیریت می‌کند.
کد خبر: ۱۱۹۵۴۸۴
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۴ 28 September 2023


به گزارش تابناک به نقل از خبرآنلاین، رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: تصویب کردیم بودجه بر اساس سیاست‌های کلی برنامه هفتم تدوین شود و با توجه به اینکه کلیات برنامه از مجلس رأی گرفته شده است، برخی تغییرات نیز در بودجه اعمال خواهد شد.

 داود منظور در جمع خبرنگاران گفت: ما بخشنامه بودجه ۱۴۰۳ را ابلاغ کردیم و تکالیف دستگاه‌ها مشخص و ابلاغ شده است، هم‌چنین ستاد بودجه نیز فعال شده است و چارچوب کلی بودجه را آماده کرده‌ایم و در زمان قانونی یعنی آبان‌ماه مرحله اول تقدیم بودجه را انجام خواهیم داد.

وی افزود: تصویب کردیم بودجه بر اساس سیاست‌های کلی برنامه هفتم تدوین شود و با توجه به اینکه کلیات برنامه از مجلس رأی گرفته شده است، برخی تغییرات نیز در در بودجه اعمال خواهد شد.

منظور با بیان اینکه "تصمیمی درباره افزایش قیمت بنزین گرفته نشده است و ما به‌دنبال صرفه‌جویی در مصرف سوخت هستیم"، اظهار داشت: در لایجه برنامه هفتم احکام خوبی پیش‌بینی کردیم که در صرفه‌جویی بنزین کمک می‌کند؛ سیاست‌های ما غیرقیمتی است که آهنگ رشد مصرف را مدیریت می‌کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه درخصوص پرداخت مطالبات گندم‌کاران نیز بیان کرد: در تبصره ۱۴ بودجه حدود ۱۰۴ هزار میلیارد تومان برای خرید گندم پیش‌بینی شده بود که تاکنون ۱۱۵ همت پرداخت کردیم؛ با توجه به اینکه خرید زیادی انجام دادیم، باید ۱۵۰ همت پرداخت شود که ۴۰ همت باقی‌مانده است. ما قول داده بودیم تا آخر شهریور تسویه را انجام دهیم، ولی با توجه به اینکه منابع لازم در بودجه پیش‌بینی نشده بود، مجوز‌هایی برای جابجایی منابع گرفتیم و تا پایان مهرماه تمام مطالبات را پرداخت کنیم. ضمن اینکه به‌خاطر تأخیر در این پرداخت‌ها نیز از گندمکاران عذرخواهی می‌کنیم.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۴
دارن دویونه میشن که نمیتونن بنزین رو گران کنند
خخخخخخ
گرون کردن بنزین بازی با آتش است
اگه واقعا دتبال صرفه حویی بنزین هستین ؛ کیفبت خودروها استاندارد کنید.
خوب از این حرف این نتیجه میشه که میخواهند سهمیه بنزین را کم و کمتر کنن و ادعا کنن که قیمت سهمیه تغییری نکرده اما اگر بخواهید آزاد بزنید فوب خلیج قارس و از این صحبت ها که بعد یک مدت هم سهمیه رو هم بردارن چون ملت به قیمت آزاد عادت کردن
درست مثل داستان دلار دولتی و نیمایی و حواله ای و سنایی ..... که به مردم یا نمیرسه یا هزینه وقت سفارت هم نمیشه و در نهایت باید به نرخ 50 هزار تومن بخرن
داستان ها تکراری
مگر سر شیر و روغن و دیگر اقلام همین کارو نکردن
تورم 60% اضافه حقوق 20% هرسال بدتر و بدتر
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی