بازدید 13196
گزارش روز چهارم بازی‌ها؛ تیراندازی بدون مدال برگشت

آسیایی هانگژو | زنده: صعود ۵ووشوکار به فینال؛ تکواندو طلایی نشد!/ برد و صعود فوتبال، هندبال و بسکتبال/ تپانچه خانم تیرانداز گیر کرد، مدال پرید!/ جنجال داور اسرائیلی علیه ورزشکار سوریه!

بخت کاروان ورزش ایران در هانگژو را با نقره و برنز گره زدند و چهار ورزشکار امروز تکواندو و ووشو همگی نقره‌ای و برنزی شدند که تاثیری در صعود کاروان در جدول مدال‌ها ندارد. با اینحال صعود ۵ووشوکار به فینال، امید جهش ناگهانی کشورمان در جدول مدال را زنده کرده. هندبال هم عربستان را در جدالی مهم پشت سر گذاشت
کد خبر: ۱۱۹۵۱۹۹
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۹ 27 September 2023

در چهارمین روز بازی‌های آسیایی هانگژو، پوشش زنده تابناک از مسابقات ورزشکاران ایران و رویدادهای مهم این مسابقات ادامه دارد.

به گزارش تابناک ورزشی؛ روز چهارم با صعود هانیه رستمیان به فینال تیراندازی و برتری رضایی، برخورداری و میرحسینی در تکواندو شروع شد اما هیچکدام از این ورزشکاران به مدال طلا نرسیدند و تنها چند نقره و برنز نصیب کاروان شد که البته ارزشمند است اما به بهبود رتبه ایران در جدول مدال‌ها کمکی نمی‌کند.

آسیایی هانگژو | زنده: صعود فوتبال، هندبال و بسکتبال/ صعود ۵ووشوکار به فینال/ تکواندو طلایی نشد!/ تپانچه بانوی تیرانداز گیر کرد، مدال پرید!/ جنجال داور اسرائیلی علیه ورزشکار سوریه!

در حالی که کاروان ورزش ایران در صبح روز چهارم بازی‌های آسیایی ۱۰مدال داشت، کاروان چین صدرنشین جدول مدال‌ها از ۱۰۰ مدال عبور کرد.

 در این خبر با انتشار نتایج لحظه‌به‌لحظه مسابقات هانگژو شما را در جریان پیروزی‌ها و شکست‌های ورزشکاران و کاروان ایران در دهکده مسابقات قرار می‌دهیم.

 

شطرنج: تیم ایران بدون مقصودلو ادامه می‌دهد

در دور هشتم مسابقات شطرنج رپید، مبینا علی‌نسب مقابل «یاکو بایوا» از ازبکستان به پیروزی دست یافت و سید محمدامین طباطبایی مقابل «نگوین» از ویتنام به تساوی رسید.

 

هندبال: عبور از سد بزرگی بنام عربستان

تیم هندبال ایران در سومین دیدار خود در مرحله گروهی به مصاف عربستان رفت و به تساوی 23-23 رسید و با یک برد مقابل مغولستان و یک باخت مقابل ژاپن به عنوان تیم دوم راهی دور بعدی مسابقات شد.

ژاپن هر سه حریف را برد اما این تیم با اختلاف ۹ گل مقابل عربستان و با اختلاف ۱۲گل مقابل ایران به برتری رسید. اما شاگردان ویوویچ در بازی با تیم قعرنشین جدول این سه تفاضل گل را جبران کرد و با یک تفاضل گل بهتر نسبت به سعودی، صعود کرد.

 

 

بسکتبال: برتری قاطع تیم ۳نفره مقابل ژاپن

تیم بسکتبال ۳ نفره کشورمان که با ترکیب علیرضا شریفی، احسان دلیرزهان، محمد رحیمی و امیر حسین یازرلو در نوزدهمین دوره بازیهای آسیایی شرکت کرده است، بعد از باخت در اولین مسابقه برابر کره جنوبی که در روز بد ایران رقم خورد، دیروز برد خوبی را مقابل مالدیو کسب کرد و با روحیه‌ای قوی تر امروز برابر ژاپنی ها به میدان رفت.

بازی را محمد رحیمی با گلزنی خود شروع کرد و توانست امتیازهای خوبی را دشت کند اما ژاپنی ها هم که شوتزن های خوبی بودند توانستند به برتری 9 بر 5 دست پیدا کنند اما انگیزه برد در تک تک بازیکنان ایران باعث شد تا با بازی خوب بتوانند صاحب برتری 22 بر 13 شوند و به رده دوم جدول صعود کنند.

آسیایی هانگژو | زنده: غلبه مقتدرانه بسکتبال ۳نفره بر ژاپن/ تپانچه بانوی تیرانداز ایران گیر کرد، از مدال افتاد! / چین از ۱۰۰ مدال گذشت! / جنجال داور اسرائیلی در مسابقه ورزشکار سوریه!

 

تنیس روی میز: هدایی به یک‌چهارم رسید

 امیرحسین هدایی در دور نخست از بخش انفرادی به مصاف «عبیدالله سلطانوف» از تاجیکستان رفت و این حریف را چهار بر صفر ( 11 بر 4، 11 بر 5، 11 بر 8 و 11 بر 6) شکست داد و مقتدرانه گام به مرحله یک‌شانزدهم نهایی گذاشت.

 

تیراندازی: شلیک‌های دور از انتظار 

 در پایان بخش سرعت و دقت تپانچه 25 متر بانوان، هانیه رستمیان با امتیاز 584 در رده ششم ایستاد و فینالیست شد. دو تیرانداز از چین، دو تیرانداز از هند، یک تیرانداز از چین تایپه، سنگاپور و کره‌جنوبی در کنار رستمیان در فینال حضور دارند.

هانیه رستمیان در فینال در رده ششم قرار گرفت و مدالی کسب نکرد.

همچنین گلنوش سبقت‌اللهی با 566 امتیاز در رده 31 و زینب طوماری با 543 امتیاز در رده 39 ایستادند. فینال تپانچه 25 متر بانوان ساعت 10 به وقت تهران برگزار می شود.

در مرحله مقدماتی تفنگ سه وضعیت زنان، آرمینا صادقیان با مجموع امتیاز 585.25 در رده یازدهم قرار گرفت. نجمه خدمتی با امتیاز 582.27 در رده پانزدهم و الهه احمدی با امتیاز 575.23 در رده بیست و نهم ایستادند و از صعود به مراحل بالاتر بازماندند. تیم تفنگ سه وضعیت زنان با مجموع امتیاز 1742 در رده ششم قرار گرفت.

بدین ترتیب نمایندگان ایران در تفنگ‌ ۵۰ متر سه وضعیت زنان از صعود به فینال این بخش بازمانده و پایان زودهنگامی در بازی ها داشتند. 

تیم تفنگ سه وضعیت زنان با ترکیب الهه احمدی، نجمه خدمتی و آرمینا صادقیان با مجموع امتیاز ۱۷۴۲ در رده ششم قرار گرفت. در این ماده ۱۲ تیم حضور داشتند.

با حذف تیراندازان ایران در این بخش، پرونده بانوان تیرانداز در بازی های آسیایی بدون مدال بسته شد.

ضربه تحریم‌ها به ملی‌پوش ایرانی

در جریان برگزاری بخش سرعت تپانچه ۲۵ متر دختران، مشکلی در سلاح زینب طوماری به وجود آمد و سلاح او موقع شلیک گیر کرد که همین موضوع باعث شد تا وی ۳۰ امتیاز را از دست بدهد. همین امر باعث شد تا طوماری نتواند عملکرد خوبی را نمایش بگذارد و در نهایت با ۵۴۳ امتیاز در جایگاه سی و‌نهم ایستاد.

با توجه به تحریم‌های آمریکا و کشورهای اروپایی، تیراندازی ایران در سال‌های اخیر جهت تهیه فشنگ و سلاح مدرن و جدید با مشکل رو‌به‌رو است و همین امر باعث شده تا نمایندگان کشورمان بارها و در جریان رویدادهای مهم بخاطر سلاح از رده خارج، از این جهت آسیب ببینند.

 

شنا: رتبه های دو رقمی سهران و افقری در آسیا

 متین سهران شناگر 21 ساله تیم ملی در ماده 200 متر آزاد در گروه سوم مقدماتی با زمان 1:53.57 دقیقه در میان هشت شناگر ششم شد. سهران در میان 36 شناگر این ماده در جایگاه بیستم قرار گرفت و از صعود به فینال بازماند.

مهرشاد افقری شناگر 21 ساله تیم ملی در گروه چهارم مقدماتی ماده 100 متر پروانه با زمان 54.07 بین هشت شناگر پنجم شد. افقری با ثبت این زمان در میان 29 شناگر ماده 100 متر پروانه در جایگاه سیزدهم قرار گرفت و از صعود به فینال بازماند.

 

تکواندو: جویندگان طلا، فقط برنز پیدا کردند

مهران برخورداری در رقابت‌های وزن 80- کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، به مصاف امید سهاک از افغانستان رفت و در دو راند متوالی و با نتایج 7 بر صفر و 15 بر 2 مقابل حریف خود به برتری دست یافت. وی در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف دِو سه‌آ از فیلیپین رفت و در دو راند متوالی از سد حریف گذشت. برخورداری در راند نخست 12 بر صفر به برتری رسید و در راند دوم نیز در حالی که 13 بر 7 از حریف خود جلو بود، تکواندوکار فیلیپینی پنج اخطاره شد تا برخورداری به نیمه‌نهایی صعود و مدال برنزش را قطعی کند.

مهران برخورداری در نیمه‌نهایی با نتیجه 2 بر یک مغلوب پارک دارنده مدال طلا و برنز جهان از کره‌جنوبی شد تا همچنان تکواندو ایران در حسرت طلا باقی بماند.. راند نخست این دیدار با نتیجه 6 بر 3 به سود پارک به پایان رسید، اما در راند دوم مهران برخورداری 11 بر 8 جبران کرد و سرنوشت مسابقه را به راند سوم کشاند، اما در این راند نیز 10 بر 10 مغلوب شد و به مدال برنز رسید.

آسیایی هانگژو | زنده: صعود بزرگ هندبال و بسکتبال با حذف عربستان و ژاپن/ از ۴شانس رزمی امروز هیچکدام طلا نشد!/ تپانچه بانوی تیرانداز گیر کرد، مدال پرید!/ چین از ۱۰۰ مدال گذشت! / جنجال داور اسرائیلی علیه ورزشکار سوریه!

ملیکا میرحسینی در رقابت‌های وزن 67- کیلوگرم بانوان در دور نخست به مصاف ایندیرا باسنت از نپال رفت و در دو راند متوالی و با نتایج 14 بر یک و 9 بر صفر به برتری دست یافت.

میرحسینی در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف جولیانا الصادق دارنده مدال برنز المپیک توکیو و نقره جهان از اردن رفت و در دو راند متوالی و با نتایج 5 بر 4 و 3 بر 3 از سد حریف نامدار خود گذشت. میرحسینی با صعود به دیدار نیمه‌نهایی مدال برنز خود را قطعی کرد.

تکواندوکار ملی‌پوش بانوان در دیدار نیمه‌نهایی با نتیجه 2 بر یک مغلو فیروزا سادیکوا از ازبکستان شد و از راهیابی به دیدار نهایی بازماند. راند نخست این دیدار با برتری 3 بر 2 حسینی به پایان رسید، اما راند دوم 13 بر 10 به سود تکواندوکار ازبکستانی به پایان رسید. در راند سرنوشت‌ساز سوم نیز میرحسینی 18 بر 6 شکست خورد و به مدال برنز بسنده کرد.

در رقابت‌های وزن 68- کیلوگرم، متین رضایی پس از استراحت در دور نخست، در مرحله یک‌هشتم نهایی به مصاف کورمانعلیف از قرقیزستان رفت و در دو راند متوالی و با نتایج 19 بر 6 و 19 بر 12 از سد حریف خود گذشت.

رضایی در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف چنمینگ ژیائو از چین رفت و در پایان یک دیدار بسیار نزدیک موفق به برتری 2 بر یک شد. راند نخست 14 بر 7 به سود حریف چینی‌ به پایان رسید، اما متین رضایی راند دوم را 12 بر 12 به سود خود به پایان رساند تا سرنوشت این دیدار به راند سوم کشیده شود. در راند سوم نیز در حالی که رضایی تا ثانیه‌های پایانی از حریف خود عقب بود موفق به برتری 15 بر 14 شد تا ضمن صعود به دیدار نیمه‌نهایی، مدال برنز خود را قطعی کند.

نماینده وزن 68- کیلوگرم ایران در دیدار نیمه‌نهایی با نتیجه دو بر یک مغلوب زید عبدالکریم از اردن شد و با کسب مدال برنز به کار خود پایان داد. راند نخست این دیدار با برتری 14 بر 10 تکواندوکار اردنی به اتمام رسید، اما رضایی در راند دوم 7 بر 6 پیروز شد. در راند سوم نیز تکواندوکار اردنی 8 بر 5 نماینده کشورمان را شکست داد و پیروز این مسابقه لقب گرفت.

 

 

ووشو: فینالیست ها به خط شدند

 حسین قبله‌نما در بسته ترکیبی دائوشو-گوئن‌شو تالو با 11 تالوکار به روی فیلد رفت و ابتدا در فرم دائوشو با کسب 9.423 امتیاز در جایگاه هفتم قرار گرفت و باید تا ساعاتی دیگر در فرم گوئن‌شو نیز به اجرای فرم بپردازد.

در ادامه پیکارهای روز چهارم ووشو در نوبت عصر بازی‌های آسیایی ۲۰۲۳ هانگژو، زهرا کیانی به مصاف حریفان خود رفت و با نمره ۱۹.۴۳۶ به مدال نقره تالو بازی‌های آسیایی ۲۰۲۳ هانگژو دست یافت. زهرا کیانی در کارنامه خود نقره بازی‎های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا را دارد.

در رقابت‌های ووشو بازی‌های آسیایی و در مرحله نیمه‌نهایی بانوان الهه منصوریان در وزن ۵۲ کیلوگرم ساندا مقابل حریفی از اندونزی قرار گرفت که در پایان در دو راند با شکست حریفش به دیدار فینال بازی‌های آسیایی رسید.

در رقابتهای ووشو بازی‌های آسیایی و در مرحله نیمه‌نهایی آقایان افشین سلیمی در وزن ۶۵ کیلوگرم ساندا مقابل «سئونگ جین جئون» از کره‌جنوبی قرار گرفت که در پایان در دو راند با شکست حریفش به دیدار فینال بازی‌های آسیایی رسید.

محسن محمدسیفی نماینده وزن ۷۰- کیلوگرم ساندا مردان ایران و دارنده ۳ مدال طلای بازی‌های آسیایی با پیروزی برابر حریف خود از چین‌تایپه راهی فینال شد تا به ثبت رکورد تاریخی چهار طلا نزدیک شود.

یوسف صبری نماینده وزن ۷۵- کیلوگرم ووشو ساندا مردان ایران با پیروزی برابر حریف خود از افغانستان راهی فینال شد.

«شجاع پناهی» نیز به راحتی هرچه تمام تر به فینال رسید. در رقابت‌های ووشو بازی‌های آسیایی و در مرحله نیمه‌نهایی شجاع پناهی در وزن ۶۰- کیلوگرم ساندا به دلیل حاضر نشدن حریفش به دیدار فینال بازی‌های آسیایی رسید.

 

آسیایی هانگژو | زنده: کاروان ایران منتظر طلاهای ووشو و تکواندو / چین از ۱۰۰ مدال گذشت! / شلیک‌های ناجور و رتبه‌های دورقمی / جنجال داور اسرائیلی در مسابقه ورزشکار سوریه!

 

بوکس: جنجال داور اسرائیلی در بازی‌های آسیایی!

رقابت‌های روز سه‌شنبه رشته بوکس در بازی‌های آسیایی تبدیل به صحنه‌ای برای اعتراض به رژیم صهیونیستی شد.

در جریان مسابقات بوکس، محمد ملیس بوکسور سنگین وزن تیم ملی سوریه حاضر نشد روی رینگ برود و با نماینده بحرین مبارزه کند! دلیل این اتفاق حضور داوری از رژیم صهیونیستی آن هم در بازی‌های آسیایی برای قضاوت این مسابقه بود!

محمد قسون مربی این بوکسور چند بار به کمیته داوران حاضر در سالن اعتراض کرد، اما اصرار بر ثابت ماندن داوران باعث شد بوکسور روی رینگ حاضر نشود و داور، لپتوف بحرینی را برنده اعلام کرد.

این اقدام ورزشکار سوری با تشویق شدید تماشاگران حاضر در سالن مسابقات همراه شد.

 

ورزشکاران ایران در روز چهارم در رشته‌های تیراندازی، تکواندو، شنا، ووشو، تنیس روی میز، بسکتبال سه نفره، هندبال، شطرنج، فوتبال، بوکس به مصاف رقبای خود می‌روند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۹
برای مردم تماشا و پیگیری بازیهای آسیایی حتی مسابقات لیگ برتر فوتبال جذابیت و اهمیتی ندارد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۵
معلومه اومدی خوندی نظر هم گذاشتی.پس چقدر بیکاری.
علیرضا رضوان
| Iraq |
۱۰:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۵
خب نگاه نگن !
ناشناس
| United States of America |
۱۰:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۵
در مورد لیگ برتر باهات هم نظرم، در مورد بازیهای آسیایی خیر
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۵
ممنون ولی کامنت گذاری خیلی اهمیت داره ناقلا !
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۶
اگر تابناک این اخبار را نمی گذاشت اصلا نمی دیدم.
کما اینکه بی اطلاع بودم.
چه 11 باشیم چه 1 فرقی برای معیشت ما نداره.
به ما چه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۵
آره به تو چه
حمیدخان
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۵
به من چه که به تو چه
یک نظرخواهی بگذارید، ببینید چند درصد مردم به این بازیها توجه داشته و نتایج آن را دنبال می کنند.
پاسخ ها
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۵
اونایی که دنباله روی اینترنشنال وبی بی سی نیستن دنبال میکنندشماهم اگه دنبال نمیکنی نظر نده برو تو مسایل مهتر نظر بده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۵
احسنت
حیف زمان برای اینا
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۵
بابا تو دیگه کی هستی کار خودت را بکن چیکار به این کارها داری معلومه کسانی که در طول عمرشون لگد به گربه نزده اند دنبال ورزش نباشند ! میخوای اول راجع به بی ربط بودن این کامنت شما یک نظرسنجی انجام بدیم ؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۵
اونایی که 10 تا کامنت چرت پشت سر هم میزارن و نوکر انریکا هستن نگاه نمیکنن
لوس بازي
تحریم نعمت است . ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۵
تحریم تحریمه نعمت هم نعمته
عباس هم عباسه
مگه مسابقات آسیایی شروع شده؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۵
نازی بابا جون بگیر بخواب ، لا لا پیش پیش !
عمو
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۵
ناز بشی ، ببم عسلم
برای ما اتفاقا خیلی هم مهم هستن بازی ها
چون ایران برای ما مهمه هر جا نام ایران وسط باشه حائز اهمیت هست.
بوکسور سوری خیلی عقب افتاده بوده بنظرم برای همیشه باید محروم بشه
پاسخ ها
ایرونی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۵
نظر شما اهمیتی نداره. کار اون اثر خودش رو میزاره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۵
در هیچ مسابقه داخل قاره ای داور خارج از قاره نمیارند. مثلا توی مسابقات اروپا هیچ کس نظر تو رو نمی پرسه. هر چند به نظرم توی مسابقات آسیا هم نظرت بی اهمیته
تحریم بهانه است برای پوشاندن بی لیاقتی مسئولان، اینهمه دور زنندگان تحریم دارید یکنفرشون نمیتونست سلاح و مهمات پیشرفته برای مسابقات تیراندازی وارد کنه؟؟؟؟ ولی تا دلتون بخواد لوازم آرایش و چیزهای بنجل و موتور پهباد و ... به راحتی وارد میشه !
"این اقدام ورزشکار سوری با تشویق شدید تماشاگران حاضر در سالن مسابقات همراه شد."

مطمئنيد اين جمله آخر را خودتون بهش اضافه نكرديد؟!!!! خخخخخ
تپانچه چینی خریدن نتیجه ش اینه، زحمت چندین نفر به باد رفت و کلی هزینه بین المال
نمی دانم چرا یک عده از هر خبری برای تزریق نا امیدی به مردم و ایجاد روحیه منفی استفاده می کنند. خدا وکیلی مردم ناامید و اخمو و پرخاشگر باشند به شما پولی می‌دهند؟
حیف چشم که خرج تماشای این بازی ها شود
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # انتخابات ریاست جمهوری # انتخابات
وب گردی